Scrapbooking: ręcznie robiony album dla chłopca

Wczoraj ukazał się artykuł mówiący o pracach dla dzieci i o dzieciach, a dziś niejako uzupełnienie tematu i piękny chłopięcy album handmade. Albumy dla dzieci są niezwykle wdzięczną materią - można w nich upchnąć naprawdę sporo słodyczy, jednocześnie mając świadomość, że - wypełnione zdjęciami i zapiskami - staną się wspaniałą pamiątką na całe życie! Album handmade dla dziecka to świetny pomysł na prezent z okazji narodzin, chrzcin czy roczku. Jak wykonać ręcznie robiony album dla chłopca, by nie przesadzić z ilością ozdób, a jednocześnie - by zachwycić obdarowanych rodziców maleństwa? Koniecznie zobacz dzisiejszą inspirację naszej Projektantki, Agaty :-)Ręcznie robiony album dla chłopca - o tym musisz pamiętać


Wykonując chłopięcy album handmade masz z pewnością nieco trudniej, niż w przypadku albumu dla dziewczynki. Dla chłopca trzeba wybrać inne kolory, inne wzory, no i jednak wypadałoby ograniczyć się nieco z dodawaniem kwiatów i motyli ;-) Jak udekorować strony w chłopięcym albumie? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów! Zobacz, w jaki sposób wykonać ręcznie robiony album dla chłopca:

1) wybierz charakterystyczną dla chłopców kolorystykę oraz wzornictwo. Najbezpieczniejszym wyborem są kolory: niebieski, beżowy, brązowy, zielony, szary, żółty. Pamiętaj, by zestawić ze sobą dwa, góra trzy kolory przewodnie i na ich bazie zbudować kompozycję poszczególnych stron. Wzory odpowiednie na album dla małego chłopca to kratka, paski, gwiazdki, groszki. Jeśli masz trudności z doborem kolorów i wzorów, wybierz gotowy zestaw papierów do scrapbookingu, idealnie skomponowany pod względem palety barw i stylu. Do chłopięcego albumu handmade doskonała będzie np. kolekcja papierów scrapowych Boy's Little World LemonCraft;

2) wybierz główne elementy dekoracyjne. Jeśli chcesz użyć kwiatów do udekorowania albumu, zgromadź je w kompozycji okładki. W środku bezpieczniej jest postawić na inne dodatki, np. motywy chłopięcych zabawek. Ciuchcie, misie, klocki - oto odpowiednie elementy dekoracyjne do albumu dla chłopca. No i guziki - guziki sprawdzą się doskonale we wszelkich pracach dla małych dzieci! :-) W kolekcji Boy's Little World znajdziesz mnóstwo pasujących do chłopięcego albumu elementów do wycinania, możesz też wspomóc się tekturkami dostępnymi w tej kolekcji;

3) pamiętaj, że to zdjęcia mają stanowić główną ozdobę albumu! Dekoracje mają upiększać album i podkreślać zdjęcia, ale powinny być jedynie pięknym dodatkiem, akcentem - nie przesadź z ich ilością. Ułóż je w przemyślaną kompozycję. UWAGA: jeśli nie tworzysz albumu ze zdjęciami, tylko z Twoich rąk powstaje album na zdjęcia, który rodzice maleństwa sami będą uzupełniać fotografiami, koniecznie rozmieść dekoracje w taki sposób, by nie utrudniały wsunięcia/wklejenia zdjęć w przeznaczone do tego miejsca;

4) postaraj się, aby cały album był spójny. Jeśli każda rozkładówka będzie w zupełnie innym stylu, z innymi dekoracjami i w innych kolorach, całość może nie wyglądać zbyt dobrze - chyba, że masz już dużą wprawę w robieniu albumów dziecięcych i potrafisz zachować spójność mimo zastosowania różnych wzorów, kolorów i dodatków na poszczególnych kartach.

Ręcznie robiony album dla chłopca - inspiracja ProjektantkiAgata przygotowała na dziś uroczy, bardzo dziecięcy, a jednocześnie stonowane album chłopięcy. Taki album będzie odpowiednią oprawą dla zdjęć maluszka, ale i kilkulatek czy nastolatek będzie go mógł przeglądać bez wstydu ;-) Spójrz, jak piękną, delikatną okładkę stworzyła Agata. Dekoracja okładki wcale nie musi być nie wiadomo jak bogata, by przyciągała wzrok!

Wnętrze albumu to przepiękne połączenie beżu i błękitu - kolory wspaniale się przenikają, dając harmonijną i delikatną całość. Agata dodała drobne akcenty dekoracyjne, które umilą przeglądanie albumu, ale nie odciągną uwagi od zdjęć maluszka :-)Niektóre strony posiadają ramki przygotowane na wsunięcie zdjęć, inne mają więcej pustej przestrzeni - to świetne rozwiązanie, ponieważ na tych stronach bez ramek rodzice maleństwa sami mogą zadecydować, ile zdjęć umieszczą i czy będą to zdjęcia poziome, czy pionowe, a może kwadratowe... ;-)

A Ty lubisz robić dziecięce albumy? Wolisz wykonać ręcznie robiony album dla chłopca czy dla dziewczynki? Czy któryś z nich jest dla Ciebie trudniejszy?

Mam nadzieję, że dzięki dzisiejszym poradom i przepięknej inspiracji naszej Projektantki, kolejne chłopięce albumy stworzysz w mgnieniu oka, z prawdziwą przyjemnością! :-)

Pozdrawiam serdecznie!PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger