Starsze kolekcje papierów do scrapbookingu: kartka w intensywnych kolorach

Sięgasz czasem po starsze kolekcje papierów do scrapbookingu, czy tniesz tylko nowości? Na rynku jest tak bogaty wybór wszelakich wzorów i kolorów, że choćby człowiek chciał, to trudno "przerobić" wszystko ;-) Ale od czasu do czasu warto wrócić do kolekcji, które pojawiły się na rynku kilka miesięcy lub lat wcześniej. Być może po dłuższej przerwie przyjdzie Ci do głowy jakiś nowy pomysł na wykorzystanie danego wzoru...? Nasza Projektantka, Donata, sięgnęła dziś po jedną ze starszych kolekcji papierów LemonCraft: Fresh Summer. Pamiętasz te papiery? Lubisz je? Mają żywe, soczyste barwy, co nie każdemu odpowiada.... Ale spójrz tylko, jak piękna kartka w intensywnych kolorach powstała z tej kolekcji w rękach Donaty! Może i Ty zainspirujesz się tymi barwami lata?Starsze kolekcje papierów do scrapbookingu - czy warto po nie sięgać?


Pojawia się pytanie, czy warto sięgać po starsze kolekcje papierów do scrapbookingu, skoro niemal każdego miesiąca na rynku pojawiają się jakieś nowości... Oczywiście, warto być na bieżąco z najnowszymi propozycjami, zgodnymi kolorystycznie, tematycznie i stylistycznie z obowiązującymi trendami w scrapbookingu i z aktualnie obowiązującym sezonem twórczym, ale nie oznacza to, iż wcześniejsze kolekcje należy skreślić i o nich zapomnieć :D Wszak i w przeszłości pojawiło się wiele perełek, tych ponadczasowych, które sprostają oczekiwaniom rękodzielniczek także dzisiaj :-) Dlaczego warto sięgać po starsze kolekcje papierów scrapowych?

1) Można zrobić coś innego, niż wszyscy (którzy aktualnie tną jakąś nową kolekcję :P);
2) można odkryć nowe pomysły na "stare" papiery;
3) można urozmaicić swoją twórczość, zmieniając na chwilę stosowaną najczęściej paletę barw;
4) można zużyć zapasy i zrobić więcej miejsca na nowe papiery ;-)

Po którą starszą kolekcję dziś sięgniesz? :-)

Kartka w intensywnych kolorach - jak przełamać strach?


Niedawno pisałam o tym, jak zrobić kartkę w intensywnych kolorach, wciąż jednak wiele osób ma problem z przełamaniem się i odejściem od bezpiecznych pasteli. Kolekcja papierów do scrapbookingu Fresh Summer LemonCraft ma chyba tyle samo zwolenników, co przeciwników. Faktem jest, iż to dość trudna kolekcja - pełna intensywnych, a do tego kontrastowych, barw i dużych, wyrazistych wzorów... Ja sama pokochałam tę kolekcję dopiero od drugiego, czy trzeciego cięcia - z pewnością nie była to miłość od pierwszego wejrzenia ;-) Okazuje się jednak, że nawet w tak soczystych barwach można zrobić piękną i - mimo wszystko - delikatną pracę :-) Jak się przełamać? Jak się odważyć? 


  • Po pierwsze, warto przeglądać inspiracje w internecie. Im bardziej opatrzą Ci się kolorowe kartki, tym mniej straszne i trudne będą Ci się wydawać :-) 


  • Po drugie, warto zaprzyjaźnić się z kolekcją papierów. Jeśli masz już kolekcję w intensywnych kolorach, to oglądaj ją, przeglądaj, macaj, zatrzymuj wzrok na szczegółach. Zobaczysz, że po pewnym czasie zaczniesz dostrzegać coraz więcej atutów poszczególnych arkuszy, kolory przestaną wydawać Ci się zbyt krzykliwe, a w Twojej głowie zacznie się pojawiać coraz więcej i więcej wspaniałych, twórczych pomysłów na wykorzystanie tej kolekcji! :-) 


  • Po trzecie w końcu, sięgnij po intensywne kolory tworząc dla siebie, dla własnej przyjemności. Wiadomo, że jeśli robisz kartkę na zamówienie albo przygotowujesz ważny upominek na urodziny przyjaciółki, eksperymentowanie z kolorami i wzorami, które nie są Twoim standardem, może być ryzykowne. Dlatego przełam się i spróbuj czegoś nowego dopiero wtedy, gdy nie gonią Cię terminy, a nad głową nie wisi Ci opinia osób trzecich. Po prostu spróbuj i czerp przyjemność z tworzenia! :-)

Kartka w intensywnych kolorach - inspiracja ProjektantkiDonata sięgnęła dziś po kolekcję Fresh Summer i tak powstała kartka w intensywnych kolorach. Odważna, bardzo barwna, a zarazem przepiękna i taka radosna! :-)Pomyślałabyś, że żółty, różowy i zielony będą tworzyć ze sobą tak spójną całość? :-) Gdyby nie papiery scrapowe z kolekcji Fresh Summer, nigdy nie wpadłabym na takie zestawienie barw, a przecież prezentuje się bajecznie! :-)Praca Donaty obala mit mówiący o tym, że barwna kartka nie może mieć bogatej, wieloelementowej kompozycji - spójrz tylko, ile tutaj się dzieje! Są kawałki starej książki, są kwiaty, listki z wykrojnika, wycięte z papieru kwiatki, a nawet trochę chrobotka i opalizujących cekinów :DDonata do kartki wykonała także pudełko, powtarzając motyw uskrzydlonego aniołka. Tutaj postawiła przede wszystkim na optymistyczną, soczystą zieleń, która doskonale współgra z przesłaniem zamieszczonym w górnej części pudełka, nad okienkiem :-)Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł przekonał Cię, iż warto od czasu do czasu odkurzyć zasoby papierów do scrapbookingu i przypomnieć sobie, jak fajnie tworzyło się z dawniejszych kolorów. Wierzę, że jeśli jesteś osobą stroniącą od mocnych barw w rękodziele, to jednak odważysz się spróbować takiego energetycznego, radosnego połączenia - choćby tylko po to, by utwierdzić się w przekonaniu, że to nie Twoje klimaty. A może jednak odkryjesz w sobie miłość do intensywnych barw...? Koniecznie daj znać, czy sprawdziłaś i jak to u Ciebie wygląda! Dobrego, kreatywnego dnia!PODPIS

2 komentarze:

  1. Cuuuudownie 💕

    Jak nie wiem czy coś do czegoś pasuje 😍 szukam inspiracji kolorystycznej 🙃 ale nie robię czegoś "kropka w kropkę" bo to ma być ode mnie🤓 a poza tym nie mam tego samego produktu 😜😜😜

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger