Album na bazie hdf - jeszcze trwalsza scrapowa forma!

Jeśli lubisz robić albumy scrapowe, a jednocześnie cenisz sobie ponadprzeciętną trwałość oraz oryginalność, z pewnością zainteresuje Cię dzisiejsza propozycja naszej Projektantki, Donaty. Przeczytaj ten artykuł i obejrzyj razem ze mną przepiękną inspirację Donaty, a dowiesz się, dlaczego warto wykonać album na bazie hdf i jak stworzyć piękną pamiątkę na długie, długie lata!Scrapbooking - co to są bazy hdf?


Scrapbooking, który do niedawna funkcjonował wyłącznie w obszarze produktów papierowych, zatacza coraz śmielsze kręgi, czerpiąc inspiracje z innych dziedzin rękodzieła. I tak na przykład z decoupage przejął bazy hdf i mdf, które stają się coraz popularniejsze wśród miłośniczek papieru. Bazy hdf wykorzystujemy przede wszystkim w home decor i w technice mixed-media, ale - jak przekonasz się za chwilę - na takiej bazie można stworzyć również niebanalny album handmade. Co to są bazy hdf? HDF to płyta pilśniowa, czyli płyta wykonana z włókien drzewnych. Mówiąc jeszcze prościej: jest to materiał wykonany z rozdrobnionych odpadów drzewnych, poddanych specjalnemu procesowi sklejania i prasowania. Dzięki temu płyta hdf jest z jednej strony równie trwała i estetyczna jak drewno, z drugiej strony - bardziej odporna na działanie wilgoci i innych, niekorzystnych dla litego drewna, warunków zewnętrznych.

Dlaczego w ogóle powinno Cię to obchodzić? Jeśli chcesz wiedzieć - czytaj dalej!

Album na bazie hdf - dlaczego warto?


Nie zagłębiałabym się w tematykę płyt hdf i mdf, gdyby nie atuty, jakie tworzywa te mogą wprowadzić do Twojej pracowni :-) Album na bazie hdf oraz bazy mdf w scrapbookingu to naprawdę świetne pomysły. A dlaczego?

4 powody, dla których warto stosować bazy hdf i mdf w scrapbookingu:

- nie musisz obawiać się używania mediów, te bazy przyjmą wszystko: farby, kleje, pasty, preparaty... Nie będą się odkształcać, wyginać ani targać jak papier;

- nie musisz zwracać uwagi na ciężar kompozycji - baza hdf czy mdf nie ugnie się pod nadmiarem ozdób, nawet tych metalowych;

- możesz stworzyć trwałe przedmioty codziennego użytku: pięknie udekorowane herbaciarki, tace, kufry, pudełka itd.;

- wyróżnisz się z tłumu - łączenie różnych technik i materiałów sprawi, że dla potencjalnego klienta staniesz się bardziej intrygująca niż Twoja konkurencja. Bogaty asortyment produktów na bazie papieru, płyty hdf, płyty mdf, drewna - to jest to!


 

Album na bazie hdf - inspiracja Projektantki

Donata przygotowała na dziś album na bazie hdf. Album ma kształt koła i powstał z kolekcji papierów do scrapbookingu Blush.

Okładka albumu ma sporo warstw, znajdziesz tu i papiery do scrapbookingu, i wycinanki z wykrojników i gipiurowe oraz bawełniane koronki. Donata nieźle poszalała, jeśli chodzi o dobór ozdób na okładkę albumu - no cóż, nie musiała się martwić, że baza ugnie się pod ciężarem zdobień :-)Zupełnie inną sytuację zastajemy wewnątrz albumu na bazie hdf - tutaj jedyną ozdobą są papiery do scrapbookingu. Takie rozwiązanie pozwala ukazać piękno arkuszy scrapowych oraz pozostawia pełną swobodę, jeśli chodzi o dobór kolorystyki i tematyki zdjęć.Album na bazie hdf - (z)robisz?


A Ty robiłaś już albumy na bazie hdf? A może mdf? A może wykorzystujesz bazy z płyty w scrapbookingu, ale nie do albumów, tylko do zupełnie innych projektów? Ja, jak to ja, jestem szalenie ciekawa, co mi na ten temat napiszesz w komentarzu :-)

Dziękuję, że jesteś tu z nami! Miłego dnia :-)
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger