Jak zrobić prostą kartkę z papieru?

Jesteś osobą początkującą w scrapbookingu i nie masz jeszcze zbyt wielu przydasi? A może brakuje Ci czasu na długie robienie kartki, a potrzebujesz wykonać coś efektownego? Dziś razem z naszym Educatorem, Emilią, chcę Ci pokazać, że możesz stworzyć piękną kartkę handmade, bazując niemal tylko na papierach do scrapbookingu. Gotowa? Zaczynamy!6 powodów, dla których prosta kartka z papieru to świetne rozwiązanie


1) możesz ją wykonać nawet wtedy, gdy masz mało produktów do rękodzieła;
2) możesz ją wykonać nawet wtedy, gdy masz niewiele czasu na przygotowanie pracy;
3) nie zakryjesz pięknych wzorów na papierach do scrapbookingu;
4) koszt wykonania kartki będzie stosunkowo niewielki;
5) wyćwiczysz swoją kreatywność;
6) zrobisz sobie miejsce na nowe papiery do scrapbookingu :P

Prosta kartka z papieru - czy warto takie wykonywać?


Powyższa lista 6 powodów, dla których prosta kartka z papieru to świetne rozwiązanie jest, oczywiście, pisana z przymrużeniem oka ;-) Ale czy faktycznie tworzenie nieskomplikowanych prac ma sens, zwłaszcza w sytuacji, gdy jesteś już doświadczoną scraperką z całkiem pokaźnym asortymentem materiałów do rękodzieła? Cóż, każda z nas od czasu do czasu ma w swoim scrapowym życiu takie sytuacje, kiedy prosta, szybka, a zarazem efektowna kartka handmade jest na wagę złota :-) Potrzebujesz przykładów z życia wziętych? Oto one! 

Prosta kartka z papieru przyda Ci się, gdy:

- w ostatniej chwili dowiadujesz się, że ktoś z Twojego otoczenia ma urodziny;
- musisz wykonać kartkę przebywając na wyjeździe, gdy nie masz przy sobie zbyt wielu przydasi;
- jesteś w trakcie remontu lub przeprowadzki i masz ograniczony dostęp do swoich przydasi;
- jesteś zachwycona nową kolekcją papierów do scrapbookingu i żal Ci zasłaniać piękne wzory i kolory arkuszy scrapowych.

Oczywiście, powodów można znaleźć znacznie więcej, ale musisz przyznać, że już wśród tych czterech powyższych znajdziesz choć jedną sytuację, w której kiedyś się znalazłaś, prawda? ;-)

Prosta - trudna kartka z papieru, czyli: z czym możesz mieć problem?


Nie wiem, jak Ty, ale ja jestem osobą, która uwielbia bogate, wieloelementowe kompozycje i zrobienie prostej kartki jest dla mnie trudniejsze, niż wykonanie wielowarstwowego projektu. Jeśli również masz w zwyczaju używać sporo elementów dekoracyjnych na swoich pracach, chcąc wykonać prostą kartkę możesz mieć trudność:

- ze zbudowaniem warstwowej kompozycji i uniknięciem efektu płaskiej pracy;
- z doborem elementów;
- z zestawieniem wzorów i kolorów, które urozmaicą pracę.

Nic się nie martw! Emilia przygotowała dla Ciebie wspaniałą inspirację oraz kurs video krok po kroku na wykonanie prostej kartki z papieru :-)

Jak zrobić prostą kartkę z papieru? Inspiracja i kurs video krok po kroku


Zobacz, jak piękną kartkę przygotowała na dziś Emilia. Do wykonania tej pracy Emilii potrzebne były papiery do scrapbookingu LemonCraft z kolekcji Serenity.


Zwróć uwagę na fakt, iż poza papierami do scrapbookingu oraz elementami do wycinania, które znajdziesz w kolekcji Serenity, do wykonania tej delikatnej, efektownej kompozycji nie potrzebujesz wielu materiałów. Emilia wykorzystała ręcznie robiony kwiatek z foamiranu, serwetkę i listki wycięte z wykrojników, woskowany sznurek oraz perełki w płynie. Prawda, że to bardzo mało elementów? :-) A jednak, prosta kartka z papieru, którą wykonała Emilia, nie jest ani nudna, ani płaska, ani przesadnie skromna. Mamy tutaj zarówno zróżnicowane wzory, jak i warstwowość pracy, nie brakuje też niebanalnej kompozycji!

Zastanawiasz się, jak zrobić prostą kartkę z papieru? Chcesz podejrzeć etapy powstawania pracy Emilii? Mamy dla Ciebie kurs video krok po kroku na wykonanie powyższej kartki. Filmik z darmowym tutorialem na prostą kartkę z papierów do scrapbookingu znajdziesz, klikając przycisk poniżej.Koniecznie daj znać, czy spodobał Ci się kurs video na kartkę handmade i czy postanowiłaś spróbować zmierzyć się z taką formą! :-)

Dziękuję Ci za Twoją obecność i uwagę, życzę wspaniałego dnia i tygodnia! :-)

PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger