Jak zrobić kartkę z motywem lawendy?

Moda na stylistykę prowansalską sprawiła, że ostatnio wszędzie dookoła (a zwłaszcza na naszym blogu!) możesz zobaczyć lawendę. Niedawno pokazywałam Ci przepiękny album z prowansalskiej kolekcji papierów scrapowych, a także wspaniałe dekoracje handmade do domu. Dziś pora na ręcznie robioną kartkę. Jest to kartka z motywem lawendy, idealna dla osoby, która uwielbia styl prowansalski i ma romantyczne usposobienie. Jak zrobić kartkę z motywem lawendy? Na co zwrócić uwagę? Czytaj dalej!
Dla kogo kartka w prowansalskim stylu?

Styl prowansalski zachwyca swą delikatnością, sielskością, niewymuszoną elegancją i romantyzmem. Jest stylem bardzo popularnym, zwłaszcza w aranżacji wnętrz, ale coraz większym uznaniem cieszy się również wśród rękodzielników. Kartki i albumy z motywem lawendy, fioletowe zaproszenia ślubne, sielskie exploding boxy w odcieniach fioletu i zieleni - na takie prace możesz się natknąć w sieci coraz częściej. Wiadomo jednak, że kartki w stylu prowansalskim nie są dla wszystkich. Komu więc możesz podarować kartkę z motywem lawendy?

- kobiecie o romantycznym usposobieniu;
- mamie, siostrze, przyjaciółce;
- kilkuletniej dziewczynce oraz nastolatce;
- mężczyźnie zafascynowanemu kulturą Francji, zwłaszcza Prowansji.

Lawendowa kartka będzie odpowiednia na okazje takie jak ślub, urodziny, imieniny. 

Jak zrobić kartkę z motywem lawendy? - kilka wskazówek


Choć prace scrapbookingowe z motywem lawendy zachwycają, warto wiedzieć, czego należy unikać, a na czym się skupiać, by uzyskać pożądany efekt. Jak zrobić kartkę z motywem lawendy, by stworzyć pracę lekką, sielską i romantyczną? Oto kilka istotnych wskazówek:

1) wybierz jasne papiery do scrapbookingu, najlepiej takie, które powstały w duchu stylu prowansalskiego i są dedykowane do lawendowych projektów. Taką właśnie kolekcją jest My Sweet Provence od LemonCraft;

2) wzorzyste elementy zestawiaj ze stonowanymi, jednobarwnymi - dzięki temu osiągniesz w pracy harmonię barw i wzorów;

3) używaj różne odcienie jednego koloru, stosując zasadę, że im większe elementy/powierzchnie, tym jaśniejszy odcień powinny przybrać;

4) skup się na 2-3 kolorach - nie wprowadzaj do pracy zbyt wiele barw, wybierz te najbardziej typowe dla stylu prowansalskiego (biel, beż, zieleń, fiolet, błękit, pastelowy żółty, mięta);

5) wybierz kilka ulubionych motywów kojarzących się ze stylem prowansalskim, nie staraj się umieścić na jednej kartce wszystkich elementów przywodzących na myśl sielską Prowansję.

Kartka z motywem lawendy - inspiracja ProjektantkiJeśli chcesz zobaczyć powyższe porady w praktyce, koniecznie przyjrzyj się dzisiejszej inspiracji naszej Projektantki, Tatiany:
Papiery do scrapbookingu z kolekcji My Sweet Provence stały się źródłem inspiracji kolorystycznej, również z kolekcji pochodzą elementy graficzne w tematyce prowansalskiej: dzbanek z bukietem lawendy, lawendowy wianek, rower.Główną kompozycję w kartce Tatiana wykonała, łącząc ze sobą różne elementy wycięte z papieru:
Praca ma ciekawą, schodkową formę.
Zauważ, że papiery oraz wycięte z nich elementy podyktowały kolorystykę pozostałych dodatków. Kwiaty, które użyła Tatiana, są w odcieniach zbliżonych do tych, które możemy zobaczyć na wzorach arkuszy i wycinanek.Wiesz już, jak zrobić kartkę z motywem lawendy, by uzyskać równie zachwycający efekt, jak Tatiana. Masz w swoich zbiorach My Sweet Provence? Jeśli nie, koniecznie to nadrób! Kolekcja jest już na wyczerpaniu, więc nie ma się nad czym zastanawiać - trzeba kupować, zanim inni Ci wykupią ;-) Nasze lawendowe papiery znajdziesz TUTAJ :-)

Dziękuję za uwagę i zapraszam ponownie na blog, po kolejną dawkę wiedzy i inspiracji. Cudownego dnia i wspaniałego weekendu!
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger