Romantyczny shadow box - stwórz prezent, który zaskoczy każdego!

Jeśli sądzisz, że scrapbooking to tylko scrapy, albumy i ręcznie robione kartki - jesteś w błędzie. Jeśli uważasz, iż tworząc rękodzieło od wielu lat, nie jesteś już w stanie zaskoczyć swoich bliskich upominkami handmade - jesteś w błędzie. Jeśli elementy z papieru inspirują Cię wyłącznie do tworzenia jednowymiarowych projektów - czas to zmienić! Jak? Koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł i obejrzyj fenomenalną pracę naszej Projektantki, Jasminy.


Przestrzenne formy w scrapbookingu - co możesz stworzyć?


Ręcznie robione kartki, albumy na zdjęcia, scrapy i ramki na podobraziach - to zna każda z nas. Większość z nas sięgnęła też po wszystkie te formy i sięga po nie na co dzień. Ty też? Warto jednak pamiętać, iż papierowe rękodzieło to nie tylko jednowymiarowe kompozycje. Poza wyżej wymienionymi typami prac, możesz też stworzyć coś zupełnie innego, przestrzennego. I tym samym pokazać wszystkim, że papiery do scrapbookingu nie służą jedynie do wykonywania "płaskich" jak papier projektów :-) 

Co możesz stworzyć, jeśli zamierzasz zdecydować się na przestrzenne formy w scrapbookingu? Możliwości jest całe mnóstwo, ja jednak skupię się dziś na dwóch typach prac:

1) Exploding box z przestrzenną kompozycją w środku pudełeczka - możesz tutaj zaszaleć i stworzyć na środku boxa, co tylko chcesz. Do wyboru masz gotowe elementy 3d do exploding boxów, takie jak ceramiczne figurki, tekturki 3d, miniaturowe przedmioty wykonane z różnego rodzaju mas plastycznych, drewna, szkła etc. Możesz jednak pójść o krok dalej i stworzyć własne przedmioty, które wypełnią exploding box niepowtarzalną kompozycją. Zdziwiłabyś się, ile rzeczy można wykonać z papieru i z przedmiotów, które możesz znaleźć w domu! :-) Przykłady? Proszę bardzo! Ja osobiście wykonywałam rozmaite exploding boxy z różnymi kompozycjami wewnątrz, mam na swoim koncie m.in. stolik wykonany z drewienek będących wypełnieniem dla blejtramów, taśmę produkcyjną z jakiejś gumy uszczelniającej do samochodu, czy kijki do nordic walking zrobione z wykałaczek. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

2) Shadow box ze scenką - jeśli jeszcze nie znasz tej formy, zajrzyj do artykułu, w którym wyjaśniam co to jest shadow box. Shadow boxy mogą być różne, od tych, które stanowią głęboką ramkę foto z mocno wypukłymi dekoracjami, przez takie, które wyglądają jak kilkuwymiarowy obrazek w ramce, aż po prace tego typu, jak dzisiejsza inspiracja Projektantki LemonCraft. Zachęcam Cię zatem do obejrzenia wyjątkowej pracy Jasminy - zapewniam, że będziesz tak samo zaskoczona, jak zachwycona :-)

Romantyczny shadow box - prezent, którym przyciągniesz uwagę


Jasmina Jus przygotowała na dziś fenomenalną pracę, która naprawdę wywołuje efekt wow. Jeśli i Ty chcesz wykonać zaskakujący i zachwycający projekt 3d z papieru, przyjrzyj się propozycji Jasminy :-)
Bazę przestrzennego, romantycznego shadow boxa Jasminy stanowi pionowa ramka foto, którą nasza Projektantka obróciła, dekorując ją w wersji poziomej. Dekoracja powstała z połączenia elementów wyciętych z kolekcji papierów do scrapbookingu LemonCraft Serenity, kilku ozdobnych tekturek oraz pięknych ręcznie robionych kwiatów, dopasowanych kolorystycznie do dekoracji papierowych.Mamy tu wyciętą z arkusza kobietę, konia, są także kwiatowe kompozycje oraz latające balony.

Czy pomyślałaś kiedyś o tym, że elementy z arkuszy do wycinania możesz tak po prostu przykleić do pracy pionowo, by stanowiły samodzielne, stojące figurki? :-) 
Zobacz, jak sprytnie Jasmina zamocowała do ramki latające balony! Są przyklejone za tylną krawędzią ramki.Tekturowe gałązki z kolei znajdują się na przednich krawędziach ramki foto. Ponieważ ramka ma szerokie brzegi, także one zostały odpowiednio zagospodarowane. Na górnej listwie ramki Jasmina stworzyła piękną kompozycję z kwiatów i liści.Podobna kompozycja znalazła się w lewym dolnym rogu ramki, tym razem została jednak umieszczona po wewnętrznej stronie listwy:Poszczególne elementy dekoracyjne, które posiada ten romantyczny shadow box stanowią jakby oddzielne całości, a wszystkie razem tworzą niesamowitą scenkę sytuacyjną, która ma ogromny potencjał, by stać się niebanalną ozdobą domowego wnętrza.Jestem pewna, że dla autorki tworzenie tego projektu było wspaniałą twórczą zabawą, zaś dla odbiorców pracy jest wyjątkową ucztą dla oczu! Sama chciałabym dostać taką dekorację do domu, a Ty?

Czy masz na swoim koncie jakieś nietypowe projekty scrapbookingowe, odbiegające od tradycyjnych form papierowego rękodzieła? Koniecznie pochwal się swoim dziełem, linkując go w komentarzu! 

Dziękuję za Twoją obecność i uwagę, pozdrawiam Cię serdecznie :-)


PODPIS

5 komentarzy:

  1. WoW💙💙💙 piękne 😍😍😍

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Prawda? Ja nie mogę wyjść z zachwytu od kiedy pierwszy raz ujrzałam ten projekt! :D Dziękujemy za komentarz i pozdrawiamy serdecznie :*

      Usuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger