Tag ozdobny w scrapbookingu - bądź na tak!

Istnieją takie formy w scrapbookingu, po które sięgamy stosunkowo rzadko, a które - wbrew pozorom - mogą mieć bardzo ciekawe zastosowanie. Jeśli myślisz, że tag ozdobny w scrapbookingu służy jedynie za bilecik prezentowy, koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł oraz obejrzyj razem ze mną przepiękną inspirację naszej Projektantki, Magdy. A jeśli zdarza Ci się robić tagi o różnym przeznaczeniu - również zachęcam Cię do lektury tekstu, być może znajdziesz tutaj nowe pomysły na tagi, o których wcześniej nie pomyślałaś!


Tag ozdobny - co to jest?


Jeśli zajmujesz się scrapbookingiem i cardmakingiem, na pewno nie raz spotkałaś się z formą określaną jako tag. Czym jednak jest tag ozdobny w scrapbookingu? Czym różni się od klasycznej kartki? W powszechnym rozumieniu tag ozdobny to nic innego, jak bilecik prezentowy. Mogłaś spotkać się również z nazwami: zawieszka, etykietka czy kartonik ozdobny. W scrapbookingu tag ma formę niedużego (od kilku do kilkunastu centymetrów wysokości i szerokości) prostokąta z dekoracyjnie wyciętą górną krawędzią. Najpopularniejsze są tagi ze ściętymi pod skosem górnymi rogami, ale coraz większą popularnością cieszą się również lżejsze wizualnie tagi z zaokrąglonymi krawędziami. Charakterystycznym elementem taga jest mała dziurka, umieszczona na środku górnej krawędzi. Służy ona do przewleczenia sznureczka lub dekoracyjnej wstążki - taki element pełni rolę przywieszki lub - jeśli nie zamierzasz używać tagów jako bilecików prezentowych - jest dodatkową dekoracją bazy.

Tag ozdobny w scrapbookingu - jak go wykorzystać?


Jeśli dotąd wydawało Ci się, że tag ozdobny w scrapbookingu ma niewiele zastosowań, to teraz Cię zaskoczę! ;-) Oto sposoby na wykorzystanie tej niedużej scrapowej formy:

- bilecik prezentowy,
- zawieszka na alkohol (np. na stół weselny),
- miejsce na wpisanie dodatkowej treści np. w albumie (można go wsunąć do przygotowanej wcześniej kieszonki),
- zakładka do książki,
- samodzielna dekoracja pokoju,
- strona mini albumu,
- pocztówkowa, nierozkładana forma kartki,
- ozdoba choinkowa.Znasz jeszcze jakieś inne sposoby wykorzystania tagów ozdobnych? Który pomysł najbardziej Cię zaintrygował, zainspirował, być może twórczo nakręcił? :-)

Tag ozdobny z bazy hdf ozdobiony papierami do scrapbookingu - sprawdź!


Nasza Projektantka, Magda, przygotowała na dziś piękny, kobiecy tag ozdobny. Do stworzenia swojej pracy użyła papiery do scrapbookingu LemonCraft z romantycznej kolekcji Yesterday. Przydała się także baza tag shabby chic Woodouts.

Dzięki temu, że Magda miała już gotową bazę, mogła skupić się na czystej przyjemności dekorowania :D Zdecydowała się podkręcić romantyczny charakter papierów scrapowych, dobierając do nich piękne papierowe róże, koronki, papierowe serwetki i motyle.Motywująca treść umieszczona w centralnej części kompozycji sprawia, że tag przygotowany przez Magdę jest bardzo uniwersalny. Będzie świetnym zamiennikiem tradycyjnej kartki, piękną ozdobą do pokoju oraz uroczym upominkiem, wzbogacającym ładnie opakowany prezent.


Baza wykonana z płyty hdf sprawia, że nawet na stosunkowo niedużej powierzchni można upchnąć całkiem bogatą kompozycję ;-) Nie trzeba się martwić ani o ilość mediów, ani o ciężar poszczególnych elementów, ponieważ tag i tak się nie powygina.


Można poszaleć z mediami, dzięki którym praca zyskuje ciekawe tekstury. Magda użyła białego gesso, a przez maskę nałożyła pastę strukturalną, uzyskując w ten sposób wypukły, subtelny wzór.


Wielowarstwowe kompozycje to to, co kochamy najbardziej! Zobacz, jak wiele warstw ma kompozycja na tagu naszej Projektantki:

Jeśli jeszcze nie próbowałaś pracować z tą formą - koniecznie spróbuj! Tag ozdobny w scrapbookingu to forma bardzo łatwa w obsłudze ;-) Nieco mniejsza powierzchnia, niż w przypadku tradycyjnej kartki, pozwoli Ci szybko stworzyć zachwycającą kompozycję i uzyskać niesamowity efekt. A kiedy już wykonasz swój tag, możesz z nim zrobić, co tylko chcesz - przecież ma tak wiele zastosowań! :-)

Dziękuję za Twoją obecność i zapraszam Cię do dalszego śledzenia wpisów na blogu LemonCraft! Wszystkiego dobrego :-)
PODPIS

1 komentarz:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger