Nietypowe formy w scrapbookingu - jak zrobić składaną kartkę - kurs video krok po kroku

Tradycyjna kartka handmade to za mało? Szukasz formy, która będzie bardziej zaskakująca, albo która będzie mieć więcej miejsca na wklejenie życzeń, zdjęć i dekoracji? Nietypowe formy w scrapbookingu są coraz popularniejsze, a ich mnogość sprawia, że nierzadko mamy problem z klasyfikacją danej pracy do konkretnej kategorii. Składana kartka, kartka-składaczek, kartka-brama, kartka schodkowa, a może kartka pop-up? Nieważne, jak nazwiemy dzisiejszą inspirację naszej Projektantki, Tatiany, ważne, że Jej kartka robi wrażenie, zachwyca oryginalną formą i jest po prostu piękna i wyjątkowa! A wiesz, co jest najfajniejsze? Tatiana przygotowała specjalnie dla Ciebie kurs video na stworzenie takiej pracy, jeśli więc zachwyciła Cię ta nietypowa forma kartki handmade, możesz teraz stworzyć swoją wersję składaczka!


Dlaczego warto robić nietypowe kartki?

Rękodzieło daje tyle możliwości! Być może zastanawiasz się, po co "męczyć się" z wymyślną formą bazy kartki, skoro także na tradycyjnej bazie można wyczarować przepiękną, zachwycającą i oryginalną kompozycję? Czasami poszukujemy czegoś nowego, czegoś innego, np. po to, by ponownie zaskoczyć osobę, która dostała już wiele prac naszego autorstwa. Do głowy przychodzi mi co najmniej kilka powodów, dla których warto robić nietypowe kartki handmade, oto one:

1) nietypowe kartki to często więcej miejsca na wpisanie treści czy umieszczenie zdjęć - jeśli chcemy w pracy przekazać więcej niż zwykle, kartka składaczek czy parawan sprawdzą się doskonale;

2) wieloelementowe prace wymagają użycia większej ilości papieru do scrapbookingu, dzięki czemu nie musisz już walczyć z dylematem, którego arkusza z kolekcji użyć do swojego projektu :D ;

3) składane, nietypowe kartki łatwiej jest ustawić i wyeksponować na półce;

4) możesz poćwiczyć w ten sposób tworzenie czegoś innego niż zwykle, sięgnąć po zakurzoną tablicę do bigowania czy przypomnieć sobie, jak pracuje się z linijką ;-) ;

5) nietypowa forma kartki jest świetnym sposobem na oderwanie się od masowego wykonywania podobnych kartek, jeśli więc zajmujesz się np. tworzeniem zaproszeń ślubnych handmade i czujesz, że potrzebujesz na chwilę oderwać się od tego, wykonanie składanej kartki w niestandardowej formie może okazać się wspaniałym pomysłem.


Jakie są nietypowe formy kartek?


O nietypowych formach kartek wiele można mówić i pisać. Form tych pojawia się coraz więcej, niektóre funkcjonują w scrapbookingu i cardmakingu od dawna, ale dopiero teraz zostały spopularyzowane, inne stanowią nową wersję będącą hybrydą dwóch innych form... Na blogu LemonCraft znajdziesz kilka ciekawych artykułów o kartkach w oryginalnych kształtach, wystarczy, że klikniesz w poniższe tytuły, a otworzą Ci się inne nasze treści w tym temacie :-)

Tych nietypowych form w cardmakingu jest dużo więcej, jeśli jednak nie masz doświadczenia w tworzeniu takich wymyślnych prac, polecam Ci na początek powyższe teksty oraz kursy scrapbooking naszych Projektantek, dostępne zupełnie za darmo :-)


Jak zrobić składaną kartkę? Kurs scrapbooking krok po krokuDziś również mam dla Ciebie czytelny i przystępny kurs na nietypową formę kartki. Nasza Projektantka, Tatiana, przygotowała niezwykłą, składaną kartkę, zamykaną na papierową opaskę. Na pierwszy rzut oka kartka wygląda zupełnie zwyczajnie:

Jednak po ściągnięciu dekoracyjnej papierowej opaski podtrzymującej całą pracę, można przekonać się, jak wymyślna i oryginalna jest forma tej pracy :-) Kartka przypomina nieco tradycyjną kartkę bramę, z dwoma skrzydełkami otwieranymi niczym okiennica, ale dodatkowo środek kartki jest podzielony na trzy części i odpowiednio pozaginany, dzięki czemu tworzy nam się wyjątkowa "kolumna". Zobacz sama, jak niesamowity efekt to daje!Zastanawiasz się, jak zrobić składaną kartkę tego typu? Ja długo przyglądałam się powyższym zdjęciom i nie do końca rozumiałam, jak to jest zrobione :-D Moje wątpliwości rozwiał tutorial video, przygotowany przez Tatianę. Po jego obejrzeniu mam jasność, w jaki sposób należy stworzyć bazę, by uzyskać taki fajny, niecodzienny efekt :-) I co więcej - to wcale nie jest takie trudne, jak może się wydawać! ;-) Chcesz się przekonać? Kliknij w poniższy przycisk i obejrzyj kurs scrapbooking na składaną kartkę na naszym kanale YouTube!I co, dasz się przekonać do spróbowania swoich sił z taką formą kartki? A może uwielbiasz i chętnie tworzysz jakieś inne nietypowe kartki handmade? Pochwal się w komentarzu!


Dziękuję Ci za dzisiejsze spotkanie na naszym blogu i zapraszam Cię w kolejne dni :-) Życzę Ci kreatywności i radości z tworzenia! :-)


PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger