Scrapbooking - zimowe prace z papieru - wykorzystaj zapasy papierów na świąteczne dekoracje!

Czy wszystkie zimowe i bożonarodzeniowe projekty scrapbooking muszą być wykonane z zimowych i świątecznych kolekcji papierów? Okazuje się, że nie! Wystarczy sięgnąć po uniwersalne arkusze scrapowe w odpowiednich kolorach i zestawić je z zimowymi dekoracjami. W ten sposób ozdobisz swój dom na święta i pozbędziesz się zalegających zapasów papierów! Sprawdź, jak różne zimowe prace z papieru można stworzyć, nawet sięgając po tę samą, niezimową kolekcję. Zapraszam Cię do obejrzenia dwóch wyjątkowych projektów - Ewy i Julii.


Zimowe prace z uniwersalnych papierów do scrapbookingu? To możliwe!


Zastanawiasz się, czy rok w rok musisz robić ogromne zapasy świątecznych papierów do scrapbookingu, by wykonać bożonarodzeniowe kartki i zimowe ozdoby do domu? Jeśli tak, jak większość scraperek, cierpisz na wieczny brak miejsca do przechowywania papierów, a domowy budżet jest wciąż nadwyrężany przez przydasiowe zakupy, możesz zrezygnować z robienia zapasów zimowych kolekcji i wykorzystać to, co masz :-) Oczywiście, wiem, że trudno jest oprzeć się pokusie zakupu nowości i że każdego roku wszystkie z drżeniem serca czekamy na nową kolekcję papierów świątecznych LemonCraft. Wcale nie zniechęcam Cię do zakupu wspaniałych, nowych papierów, chcę Ci jednak pokazać, że świat się nie zawali, jeśli nie nabędziesz od razu 10 zestawów ;-)

Zimowe, mroźne projekty scrapbooking stworzysz, sięgając po uniwersalne papiery w delikatne desenie, utrzymane w błękitnej i niebieskiej tonacji. Świetnie będą się komponować z dodatkiem bieli lub kremu. W celu stworzenia świątecznych kartek i dekoracji w iście zimowym klimacie możesz sięgnąć m.in. po wybrane arkusze z kolekcji papierów LemonCraft: Serenity oraz Nie Zapomnij Mnie.

Gustujesz w innej kolorystyce zimowych i bożonarodzeniowych projektów scrapowych? Również znajdziesz coś dla siebie wśród naszych całorocznych kolekcji! Świąteczne kolory goszczą np. w bloczkach kreatywnych A4 i w zestawach Basic. W Happy Anniversary są cudne odcienie czerwieni, bloczki listkowe to cała gama wspaniałych zielonych papierów, a bloczki z drewnianymi wzorami będą idealne do rustykalnych prac świątecznych i zimowych. 

Dekoracyjna zawieszka-bombka w zimowych barwachZimowe prace z papieru niezimowego to przysłowiowa bułka z masłem dla naszej Projektantki, Ewy. Korzystając z kolekcji papierów do scrapbookingu Serenity, wykonała przepiękną dekoracyjną zawieszkę w kształcie bombki. Ewa użyła błękitne papiery do scrapbookingu, oklejając bazę Woodouts. Zimowy obrazek, listki ostrokrzewu, ręcznie robione poinsecje i duuużo bieli - wszystko to sprawia, że projekt przywodzi na myśl mroźny, ośnieżony krajobraz.
Zauważ, że Ewa wykorzystała na tło arkusz z kwiatowym wzorem - wystarczy wykorzystać tę część papieru, która kwiatów nie posiada. Papiery LemonCraft są tak zaprojektowane, żebyś mogła ich użyć dokładnie w taki sposób, jak Ci się zamarzy :-) Dlatego nasze kwieciste kompozycje znajdują się zwykle na brzegach arkuszy.


Drobne chlapnięcia białą farbą to zabieg prosty, a jednocześnie potęgujący wrażenie chłodu na pracy. Zimowy projekt z białymi kropeczkami farby wygląda jak obsypany śniegiem! :-)Zimowy projekt mixed media z uniwersalnych papierów

Również Julia udowadnia, że kolekcję Serenity można wykorzystać do stworzenia wyjątkowo mroźnego projektu scrapbooking :-) Zauważ, że choć dziewczyny sięgnęły po tę samą kolekcję papierów, to jednak Ich prace są totalnie różne! Julia zastosowała technikę mixed-media, tworząc przepiękną, zimową dekorację do domu. Jej praca jest niezwykle klimatyczna, pełna śniegu i lodu, co jest bardzo zaskakujące, gdyż nie tylko papiery do scrapbookingu z tego projektu nie są zimowe. Również baza Woodouts kojarzy się raczej z wiosną niż z zimą, bo musisz przyznać, że zimowy motyl to nieczęste zjawisko - tak w świecie przyrody, jak i w rękodziele ;-)Jeśli też planujesz wykonać zimową dekorację domu w technice mixed media, możesz użyć tak naprawdę każdego arkusza papieru w neutralnej, delikatnej kolorystyce - pod taką warstwą preparatów i tekstur papier scrapbooking staje się niemal niewidoczny :PMam nadzieję, że powyższe inspiracje spełniły swoje zadanie i pokazały Ci, że zimowe prace z papieru możesz stworzyć z dowolnych papierów scrapowych. Wystarczy dobry pomysł, chęci i trochę czasu na wykonanie pracy ;-) Jeśli więc zalegają Ci jakieś zapasy i chcesz zrobić miejsce na nowości LemonCraft, zimowe i świąteczne prace będą świetną okazją, by zużyć nieco zachomikowanych arkuszy! Koniecznie pochwal się swoim pomysłem na papiery LemonCraft w zimowej odsłonie! :-)

Życzę Ci cudownego, pełnego radosnych niespodzianek dnia :-)PODPIS

1 komentarz:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger