Jak odmienić szary papier prezentowy? Artystyczne pakowanie prezentów świątecznych

Lubisz wręczać świąteczne upominki? Ja też! I z doświadczenia wiem, że nawet zwykła czekolada sprawia obdarowanej osobie większą radość, gdy jest pięknie zapakowana. Nie musisz kupować drogich pudeł prezentowych, czy w pocie czoła poszukiwać ładnych papierów do pakowania upominków! Ze swoim artystycznym zmysłem i szafkami pełnymi przydasi, szybko i prosto stworzysz samodzielnie najpiękniejsze opakowania gwiazdkowych prezentów. Zobacz, jak odmienić szary papier prezentowy i przygotować paczuszki, które wywołają niejeden uśmiech!


Artystyczne pakowanie prezentów świątecznych - czy warto to zrobić samodzielnie?

Kupując prezent masz trzy możliwości, jeśli chodzi o ładne jego zapakowanie:

1) znajdujesz punkt zajmujący się pakowaniem prezentów i zlecasz zapakowanie upominku;

2) kupujesz gotową torebkę prezentową, pudełko lub papier prezentowy i pakujesz upominek;

3) samodzielnie wykonujesz dekoracyjne opakowanie na prezent.

Pierwsze z tych rozwiązań zwykle okazuje się być najdroższym, ale prezent będzie zapakowany profesjonalnie, będzie wyglądać niczym kusząca paczuszka z amerykańskiego filmu familijnego o Bożym Narodzeniu. Drugie z rozwiązań jest najbardziej popularne, bo jest tanie, ogólnodostępne i bezproblemowe. Najrzadziej wybierana jest trzecia opcja, tymczasem chcę Ci dziś udowodnić, że warto poświęcić chwilę na samodzielne opakowanie upominku. Zwłaszcza, że jesteś scraperką i (prawie) wszystkie niezbędne materiały na pewno masz w swoich zbiorach przydasi :-) 

Dlaczego warto samodzielnie wykonać opakowanie na prezent?

- podkreślisz, że obdarowywana osoba jest dla Ciebie ważna i że chcesz Jej podarować coś od serca;

- uzyskany efekt będzie idealnie dopasowany do charakteru upominku, rodzaju uroczystości, z okazji której wręczasz prezent, no i oczywiście - do upodobań obdarowywanej osoby;

- to kolejna okazja, by zaszyć się w swojej pracowni i oddać się swej największej pasji, jaką jest praca z papierem;

- nie musisz kombinować z dopasowaniem wielkości gotowego opakowania do wymiarów i kształtu prezentu.

Szary papier prezentowy - co możesz z niego zrobić?

Szary papier prezentowy wydaje się być materiałem dość pospolitym, nudnym i zwyczajnym. Tymczasem drzemie w nim ogromny potencjał! Możesz z niego wykonać przepiękne opakowanie na prezent, nie tylko ten pod choinkę, ale i na każdą inną okazję! Nie wierzysz? Zobacz, oto przykładowe opakowania prezentów wykonane z szarego papieru, które przygotowały kiedyś Cytrynowe Projektantki:Prawda, że tak odmieniony szary papier prezentowy nie jest nudny i bezbarwny? :-) Aż żal rozrywać opakowanie tak przygotowanego podarunku!


Pakowanie prezentów - kilka prostych trików dla każdego!

Jak możesz wykorzystać szary papier prezentowy przy dekoracyjnym pakowaniu prezentów świątecznych? Możliwości jest całe mnóstwo! Oto kilka z nich:

1) zawiń prezent w szary papier. Następnie udekoruj paczuszkę elementami wyciętymi z papierów do scrapbookingu. Mała podpowiedź: w najnowszej świątecznej kolekcji papierów Lemoncraft znajdziesz mnóstwo arkuszy z elementami do wycinania, które są wręcz idealne do udekorowania prezentów, np. ten arkusz: https://lemoncraft.pl/pl/this-christmas/11795-this-christmas-08-arkusz-z-obrazkami-do-wycinania-lemoncraft.html;

2) zanim zapakujesz upominek, szary papier ozdób odbitkami stempli, np. płatków śniegu i/lub pokryj jego powierzchnię świątecznym wzorem nałożonym przez maskę za pomocą tuszu, farbki albo pasty strukturalnej;

3) prezent owinięty szarym papierem udekoruj papierową opaską wykonaną z papieru do scrapbookingu. Na frontowej części opaski stwórz dekoracyjną kompozycję z mini szyszek, suszonych plastrów pomarańczy, lasek cynamonu, małych blaszanych dzwoneczków, wycinanek scrapowych itp. Pamiętaj, że tutaj możesz poszaleć bardziej niż np. na świątecznej kartce, więc dekoracja może być mocno przestrzenna;

4) Zastosuj technikę mixed media i udekoruj szary papier na frontowej części opakowania prezentu. Pobaw się mgiełkami, farbkami, pastami, brokatami itp. i odmień szary papier prezentowy nie do ponznania!

Pomysł na szary papier prezentowy - jak zapakować prezent?

Potrzebujesz konkretnej inspiracji? Spójrz, jak pięknie szary papier odmieniła Ania! Wykorzystała jedną z metod, o której wspomniałam wyżej - prezent opakowany w szary papier udekorowała opaską z papieru do scrapbookingu, na której wykonała dekoracyjną kompozycję.

Spójrz, wystarczył piękny papier do scrapbookingu w wyrazistym kolorze, coś delikatniejszego dla przełamania, koronka i sznurek. A kropką nad i są wycinanki z arkuszy z elementami do wycięcia oraz badzik Lemoncraft. 

Chlapnięcia białą farbką dodają opakowaniu charakteru!

Niewiele materiałów wystarczy, by stworzyć wyjątkowe opakowanie na prezent. Czy spróbujesz w tym roku samodzielnie udekorować świąteczne upominki? Sięgniesz po szary papier i połączysz go z materiałami do scrapbookingu? Jestem bardzo ciekawa, jaki jest Twój pomysł na szary papier prezentowy! :-)


Dziękuję, że jesteś tu z nami! :-) Życzę Ci wspaniałego, kreatywnego dnia!PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger