Klasyczna kartka ślubna - co zrobić, by nie była nudna?

Dopiero co wczoraj pisałam o klasycznych kartkach ślubnych, a tu dziś kolejna ślubna inspiracja! Nie ma się co dziwić, wszak śluby są bodaj najpopularniejszym tematem w rękodziele - a przynajmniej w scrapbookingu i cardmakingu. Chcę Ci dziś pokazać jeszcze jedną tradycyjną, ale oryginalną i piękną - kartkę ślubną i przemycić kolejne kilka sposobów na urozmaicenie klasycznej kartki z życzeniami. Zapraszam Cię do obejrzenia wspaniałej inspiracji Cytrynowej Projektantki, Gosi.Klasyczna kartka ślubna handmade - przełam rutynę!Gosia przygotowała na dziś klasyczną kartkę na ślub. I choć praca jest dość prosta, mam nadzieję, że zgodzisz się ze mną, iż jest szalenie inspirująca, przyciągająca wzrok i zachwycająca! Przyjrzyjmy się bliżej tej pracy, rozłóżmy ją razem na czynniki pierwsze i zastanówmy się, co sprawia, że ta klasyczna kartka ślubna handmade jest tak wspaniała :-)


Pierwszą rzeczą, która rzuca się tutaj w oczy, jest centralnie umieszczona kompozycja dekoracyjna. Piękna, ozdobna ramka z tektury, wewnątrz której znajduje się młoda para, stanowi bazę dla całej ozdoby kartki. Niemal symetrycznie rozmieszczone kwiaty i liście znajdują się po obu stronach owalnej ramki. Dzięki takiemu ułożeniu ozdób całość prezentuje się z jednej strony niezwykle lekko i delikatnie, z drugiej - bogato i elegancko.Kolejną zachwycającą w tej kartce rzeczą jest jej kolorystyka. Wyjątkowo subtelna i delikatna, sprawiająca wrażenie, jakby kartka ślubna była utkana z mgły. Jak uzyskać taki efekt? Wystarczy zestawić ze sobą jasne papiery do scrapbookingu, Gosia postawiła tutaj na beżowe deski i jaśniutki arkusz z koronką, również tekturki utrzymane są w naturalnym, jasnym wybarwieniu. Jedyną kroplą koloru są tutaj różowe, drobne kwiatuszki oraz delikatne, jasnozielone listki. Zwróć jednak uwagę, iż one także rozjaśnione są poprzez sąsiedztwo białych kwiatków i innych detali.

Jest w kartce ślubnej Gosi jeszcze jedna rzecz, która niewątpliwie dodaje całości uroku. Być może nie rzuca się to od razu w oczy, ale z pewnością rozświetla, rozpromienia projekt. Mowa tu o małych, złotych listkach tu i ówdzie wychodzących spod kwiatowej kompozycji. Zauważyłaś je? :-)

Proste triki na urozmaicenie klasycznej kartki ślubnej


To teraz krótko sobie podsumujmy, co jeszcze - poza kwestiami opisywanymi wczoraj - możesz zrobić, by klasyczna kartka ślubna była jeszcze bardziej wow? Możesz:

- dodać pracy trochę blasku - za pomocą listków wyciętych z brokatowego kartonu, ale także dzięki połyskującym cekinom, odrobinie brokatu czy samoprzylepnym półperełkom;
- zastosować przeszycia, wywinięcie rogów papieru, zaznaczyć brzegi arkusza radełkiem itp.;
- postawić na monochromatyczność lub dodać delikatną kroplę koloru;
- przemycić odrobinę technik mixed-mediowych, np. nanieść delikatny wzór przez maskę albo zastosować mikrokulki na listkach i kwiatach.

Znasz jeszcze jakieś fajne triki, które sprawdzą się nawet w przypadku tradycyjnych kartek na ślub? :-)

Fantastycznego dnia!

 

PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger