Kartki na Boże Narodzenie ręcznie robione - jak szybko zrobić efektowne kartki świąteczne?

Okres poprzedzający Boże Narodzenie to czas wytężonej pracy dla wszystkich scraperek, zwłaszcza dla tych, które żyją z robienia kartek. Ale w tym roku będzie jeszcze intensywniej, ponieważ - ze względu na trwającą pandemię i związane z nią ograniczenia m.in. w podróżowaniu - wiele z nas wykona jeszcze więcej kartek z życzeniami, chcąc przesłać kilka ciepłych słów do Bliskich, z którymi nie będzie nam dane spotkać się przy wigilijnym stole. Wiadomo jednak nie od dziś, że przed świętami doba dziwnie się kurczy i czasu na kartkowanie jakby jeszcze mniej niż zwykle... Dlatego dziś przychodzę do Ciebie z pomocą :-) Mam kilka pomysłów na to, jak usprawnić wykonywanie bożonarodzeniowych kartek handmade. Chcesz wiedzieć, jak szybko zrobić efektowne kartki świąteczne? Koniecznie czytaj dalej! Obejrzyj też dzisiejszą wspaniałą inspirację naszej Cytrynowej Projektantki, Oksany oraz video kurs scrapbooking, który dla Ciebie przygotowała!

Kartki na Boże Narodzenie ręcznie robione - sprawdź, jak usprawnić powstawanie świątecznych kartek!

Jest kilka metod, by praca nad kartkami - nie tylko tymi świątecznymi - przebiegała szybciej i sprawniej. Na co dzień wiele z nas lubi delektować się powstawaniem każdego jednego projektu, uwielbiamy dokładać kolejne ozdoby i dopieszczać naszą pracę... Ale gdy nie ma na to czasu, a nad nami wisi widmo wykonania wielu kartek, warto usprawnić sobie cały proces rękodzielniczej produkcji ;-) Zebrałam dla Ciebie kilka najistotniejszych wskazówek, dzięki którym kartki na Boże Narodzenie ręcznie robione będą powstawać w Twojej pracowni w trybie ekspresowym, a przy tym - nie stracą nic ze swojego uroku, pozostając pięknym i dopracowanym rękodziełem! Uwaga: im więcej punktów z poniższej listy zastosujesz, tym sprawniej pójdzie Ci robienie świątecznych kartek :-) 

Jak szybko zrobić efektowne kartki świąteczne?


1) Wybierz jedną kolekcję papierów do scrapbookingu - będziesz mieć pewność, że wzory i kolory do siebie pasują i nie stracisz czasu na dobieranie różnych papierów do siebie;

2) wykonuj po kilka kartek jednocześnie, zmieniając tła i/lub elementy dekoracyjne, ale zachowując kompozycję pracy i stosowane materiały;

3) znajdź paletę barw, która stanie się podstawą Twoich kartek świątecznych - dzięki temu od razu będziesz wiedzieć, w jakich kolorach przydasie przygotować;

4) przygotuj sobie w jakimś pudełku lub na talerzyku elementy dekoracyjne, które chcesz użyć w swoich pracach - będzie szybciej, niż przeglądać w trakcie tworzenia kartek wszystkie pudełka, skrzynki i skrytki w poszukiwaniu odpowiednich przydasi ;-) ;

5) twórz swoje prace etapami, nie skupiaj się na jednej kartce, tylko klej kilka jednocześnie. Najpierw przytnij tła i przyklej je do baz, później dotnij drugie warstwy i naklej, następnie ułóż kompozycję na każdej z kartek i przyklej, a na koniec dopieszczaj wszystkie kartki na Boże Narodzenie razem - to naprawdę pomaga zaoszczędzić sporo czasu i czyni "hurtowe" tworzenie świątecznych kartek łatwiejszym, bo jeśli np. zdecydujesz, że chcesz użyć sztuczny śnieg, to wystarczy, że naniesiesz go na wszystkie kartki w wybranych miejscach, tylko raz brudząc palce i pędzelek i tylko raz czekając, aż preparat wyschnie! :-) ;

6) zadbaj o odpowiednio dużo miejsca na stole, tak, abyś mogła swobodnie rozłożyć wszystkie tworzone kartki oraz materiały potrzebne do ich wykonania.


Kartki na Boże Narodzenie ręcznie robione - inspiracja ProjektantkiWłaśnie tak, jak opisałam to wyżej, powstała dzisiejsza inspiracja naszej Cytrynowej Projektantki, Oksany. Oksana przygotowała całą serię pięknych, świątecznych kartek ręcznie robionych. Wszystkie są wyjątkowe i bardzo dopracowane, a wykonanie 3 różnych kartek zajęło Oksanie w sumie (!!) około 1,5 godziny, czyli wypada po 30 minut na jedną pracę! Potrafisz tak szybko robić kartki? ;-) Jeśli dotąd tyle czasu spędzałaś nad jednym projektem, to teraz masz okazję przekonać się, że również dasz radę robić to szybciej ;-)


Oksana zastosowała w swoich pięknych świątecznych kartkach te same papiery do scrapbookingu LemonCraft, ten sam format i rodzaj baz, podobne materiały oraz zbliżony układ kompozycji. Każda praca wygląda jednak inaczej, a to za sprawą innego głównego elementu dekoracyjnego. 


Zwróć uwagę na to, jaki papier do scrapbookingu wybrała Oksana - drewniane bloczki A4 nie są tutaj przypadkowe: neutralny kolor desek świetnie komponuje się z dowolnymi dodatkami! Nie trzeba więc zbyt wiele główkować i zastanawiać się, jakie ozdoby do niego dobrać :-)
Biel, beż, zieleń i kropla czerwieni - oto paleta kolorów zastosowana przez naszą Projektantkę. Ale najfajniejsze jest to, że jeśli zechce wykonać kolejną serię bożonarodzeniowych kartek, może wzorować się na układzie powyższych prac, zmieniając jedynie zestawienie barw. Tworząc podobne kartki w odcieniach chłodnego błękitu i bieli uzyska zupełnie inny efekt końcowy!

Jak szybko zrobić efektowne kartki świąteczne? Video kurs scrapbooking

 
Chciałabyś na własne oczy zobaczyć, jak przebiega "produkcja" kilku kartek świątecznych jednocześnie? Proszę bardzo! Specjalnie dla Ciebie Oksana przygotowała kurs scrapbooking krok po kroku w formie video, w którym przedstawia etapy powstawania kartek oraz zdradza sekrety szybkiego wykonywania wielu projektów w krótkim czasie :-) Wystarczy, że klikniesz w przycisk poniżej, a przeniesiesz się na kanał LemonCraft YouTube, gdzie obejrzysz darmowy scrapbooking tutorial na serię efektownych kartek na Boże Narodzenie!


Teraz i Ty możesz wykonać przepiękne kartki na święta - nawet, jeśli nie masz zbyt wiele czasu na ich przygotowanie :-)

Mam nadzieję, że kartki na Boże Narodzenie ręcznie robione, wykonane przez Oksanę oraz przygotowany przez Nią kurs scrapbooking krok po kroku zainspirowały Cię do stworzenia własnej serii bożonarodzeniowych prac! :-) Pozdrawiam Cię serdeczne, życząc wspaniałego dnia!
PODPIS


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger