Kartka na 50 urodziny - dodaj trochę koloru do swojego rękodzieła!

Jaka powinna być idealna kartka na 50 urodziny? Większość osób bez namysłu odpowie zapewne, że elegancka... Jednak czy elegancja wyklucza użycie intensywnych kolorów? Czy można stworzyć kartkę urodzinową, która będzie jednocześnie pełna elegancji, jak i wyjątkowa, radosna, przyciągająca wzrok? Cytrynowa Projektantka, Weronika, udowadnia dziś, że tak! A ja chcę Ci powiedzieć, dlaczego warto dodać trochę koloru do swojego rękodzieła, nawet do tego nieco bardziej oficjalnego ;-)Ręcznie robiona kartka na okrągłe urodziny - czy może być kolorowa?


Często wydaje nam się, że coś nam "nie wypada" - nie wypada użyć jaskrawych kolorów do prac komunijnych, nie wypada użyć kwiatów do prac męskich itd. Tymczasem prawda jest taka, że przy odpowiedniej oprawie, w rękodziele można użyć praktycznie wszystko i nawet nie trzeba się jakoś specjalnie zastanawiać, czy dana kartka jest stosowna do okazji, zwłaszcza, że jeśli robisz tych kartek wiele - wtedy na pewno niejako z automatu, w naturalny sposób dobierasz kolory, elementy i kompozycję, które będą odpowiednie do danego rodzaju pracy. 

Dlaczego tak często wzbraniamy się przed odrobiną mocnego koloru w kartkach okolicznościowych? Pewnie dlatego, że wesoła kolorystyka nie kojarzy nam się z elegancją, a przyjęło się, że są okazje - jak na przykład okrągłe urodziny - na które wypada wręczyć raczej elegancką kartkę. Halo, a pamiętasz o tym, że urodziny to jednak w większości przypadków radosne wydarzenie? ;-) Dlaczego więc nie przemycić trochę koloru do swojej pracy? :-) 

Mam dla Ciebie co najmniej kilka argumentów przemawiających za użyciem kolorów w urodzinowym (i nie tylko) rękodziele:

- radosne wesołe kolory podkreślają radosne wydarzenie;
- odrobina intensywnej kolorystyki ożywi pracę i doda jej świeżości;
- kolorowy akcent na kartce urodzinowej wyróżni Twoją pracę spośród wszystkich innych kartek z życzeniami, otrzymanych przez Jubilata;
- używając intensywnych barw, możesz przemycić do kartki ulubiony kolor Solenizanta.

Pamiętaj: to, że wprowadzasz intensywne, soczyste kolory do swojego rękodzieła, wcale nie sprawia, że kartka przestaje być elegancka! O elegancji prac decyduje przecież nie (tylko) kolorystyka, ale całokształt :-) Jeśli kartka na urodziny będzie wykonana estetycznie, z równymi krawędziami, bez wyciekającego kleju po bokach, bez chlapnięć, przedarć i innych niestandardowych rozwiązań artystycznych, wciąż zachowa swą elegancką, stosowną do okazji, formę :-)

Wprowadź kolor do swojego rękodzieła - radosna kartka na 50 urodzinyNasza Projektantka, Weronika, udowadnia, że kolor i elegancja mogą iść w parze. Jej kartka na 50 urodziny powstała z połączenia stonowanej kolorystyki jasnego arkusza we wzór desek i soczystej, kwiatowej kompozycji będącej przedłużeniem grafiki z ephemera card.


Jasne barwy, delikatna złota obramówka poszczególnych warstw i misterne tekturkowe zawijaski sprawiają, że kartka na 50 urodziny wykonana przez Weronikę jest niezwykle elegancka. Jednocześnie zielone i różowe elementy kompozycji sprawiają, że kartka ma także wiosenny, radosny klimat :-)


Czy taka elegancka kartka handmade z dodatkiem intensywnej barwy nie jest piękna? Na jej widok na twarzy uśmiech rozkwita samoczynnie! :-) Nie daj sobie wmówić, że uroczyste okazje - jak okrągłe urodziny, ślub czy Pierwsza Komunia Święta - wymagają oprawy w stonowanej kolorystyce. Najważniejsze to znaleźć umiar i doskonale wyważyć proporcje pomiędzy elegancją a radością w kompozycji na okrągłe urodziny (i inne okazje). Ale Ty to przecież potrafisz, w końcu jesteś artystką! :-)

Życzę Ci cudownego, radosnego dnia!


PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger