Poznaj super pomysł na kartkę ślubną - ręcznie robiona kartka pełna róż!

Potrzebny Ci pomysł na kartkę ślubną? Zastanawiasz się, czy lepiej pójść w klasykę, czy stworzyć coś zaskakującego? Dziś chcę Ci udowodnić, że.... klasyka też może być zaskakująca i zachwycająca! Zwłaszcza, gdy tworząc kartkę na ślub sięgniesz po piękne papiery do scrapbookingu LemonCraft. Czy romantyzm musi być oklepany i nudny? Z pewnością nie! A jeśli same słowa to dla Ciebie zbyt słaba argumentacja, koniecznie obejrzyj dzisiejszą propozycję Cytrynowej Projektantki, Jasminy!


Czy tradycyjna kartka ślubna musi być nudna?


Większość scraperek - tych z dłuższym stażem i/lub działających zarobkowo - ma na swoim koncie całe mnóstwo wykonanych kartek na ślub. Kartki ślubne mogą mieć różną formę i być stworzone w różnych stylach, ale najczęściej sięgamy po klasykę. Jaka to jest tradycyjna kartka ślubna? Jest to kartka, która:

- utrzymana jest w jasnej kolorystyce, królują odcienie bieli i beżu, pudrowy róż, błękit, srebro;
- zawiera motyw serc, młodej pary, obrączek;
- posiada kompozycję kwiatową.

Mogłoby się wydawać, że klasyczna kartka ślubna to rozwiązanie dość nudne i nieciekawe, skoro tyle tych kartek już zostało sklejonych... Nic bardziej mylnego! Jest mnóstwo możliwości, dzięki którym nawet tradycyjna kartka ślubna handmade będzie przyciągać spojrzenia, zaskakiwać i zachwycać! Jakich? Koniecznie czytaj dalej :-)

Niebanalny pomysł na kartkę ślubną w romantycznym stylu


Jak sprawić, by tradycyjna kartka ślubna była piękna i niebanalna? Masz wiele możliwości. Oto kilka z nich:

1) stwórz intrygującą kompozycję - pełną warstw, zawierającą jakieś nietypowe elementy, a może opierającą się na zaskakującej asymetrii?

2) eksperymentuj z kolorami - obracaj się wśród tych uznawanych za klasyczne ślubne propozycje, ale łącz je ze sobą w nietypowy sposób;

3) zdecyduj się na klasyczne wzornictwo i... nietypową formę kartki, zaskocz wszystkich kartką bramą, kartką kaskadową czy exploding boxem;

4) postaw na wyróżniający się, przyciągający wzrok element! Niech to będą ręcznie robione róże, które wyglądają jak żywe, złocone inicjały państwa młodych, albo elegancka i bardzo zdobna ramka z odlewu z foremki.

To tylko kilka przykładów na stworzenie efektu wow w przypadku klasycznej kartki ślubnej, na pewno znasz jeszcze więcej takich sposobów, prawda? :-) Dobry pomysł na kartkę ślubną to już połowa sukcesu, warto bawić się formą, kompozycją i dodatkami, by nie odczuć nudy i znużenia przy 10 z kolei kartce na ślub ;-) 

Super pomysł na kartkę ślubną naszej Projektantki - kartka pełna różJasmina przygotowała na dziś ręcznie robioną kartkę pełną róż. Jej praca to doskonały przykład tego wszystkiego, o czym wspomniałam wyżej. Kartka jest utrzymana w klasycznej, jasnej kolorystyce, wykorzystuje tradycyjne motywy ślubne, a mimo to z całą pewnością nie można o niej powiedzieć, że jest nudna albo że nie zachwyca! Tylko spójrz na to cudo!


Kartka ślubna Jasminy powstała z kolekcji papierów do scrapbookingu Melody 2. Utrzymana jest w odcieniach pastelowego różu i jaśniutkiej zieleni. To połączenie bardzo delikatne, a zarazem pełne świeżości i orzeźwienia. 

Tym, co niewątpliwie zachwyca i przyciąga wzrok są ręcznie robione róże z foamiranu. Kwiaty wyglądają jak żywe, do tego jest to najbardziej przestrzenny element całej kompozycji i wybija się na pierwszy plan. 


Jednak nie tylko róże zachwycają w klasycznej ślubnej kartce handmade, którą przygotowała nasza Projektantka. Mamy tutaj również bardzo intrygującą kompozycję, którą określiłabym jako kaskadową. W górnej części kartki dzieje się najwięcej, a kompozycja dekoracyjna wypełnia niemal całą przestrzeń kartki, im niżej, tym węższa się staje.


Spójrz, jak sprytnie Jasmina wplotła tę kaskadową kompozycję we wzór kwiatów, nadrukowany na papierze scrapowym! Dzięki temu bukiet wydaje się jeszcze bogatszy, a całość jest spójna i pełna harmonii. 


W kartce Jasminy ogromną rolę odgrywają warstwy, spójrz jak wiele ich tutaj jest! Każdy kawałek papieru do scrapbookingu w tle został podklejony białym kartonem tworzącym wąski margines wokół warstwy, a dekoracyjna kompozycja to kolejno nakładane na siebie wycinane kwiaty z papieru, elementy z wykrojników, tekturka i kwiaty z foamiranu. Dzięki takiemu pomysłowi na kartkę ślubną, zyskujemy pracę bogatą, przestrzenną, niezwykle elegancką i z wieloma detalami, na których warto zawiesić spojrzenie :-)


Tej pracy niebanalnego wyglądu dodaje również fakt, iż frontowa część kartki jest nieco węższa od tylnej - asymetryczna kartka ślubna z wiązaniem prezentuje się naprawdę wspaniale i wyjątkowo.


Pudełko na kartkę to świetny pomysł! Ułatwia jej przechowywanie i wręczenie, ale też - dodaje elegancji i podkreśla niezwykłość ręcznie robionego podarunku.A jakie kartki ślubne Ty najbardziej lubisz robić? Ochoczo sięgasz po klasykę, czy wolisz uciekać w nowoczesność? Poszukujesz niebanalnych rozwiązań do każdej kolejnej pracy, czy raczej masz sprawdzone schematy, z których chętnie korzystasz? Koniecznie napisz nam o tym w komentarzu! :-)

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i życzę Ci pełnego kreatywności dnia! :-)PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger