Uniwersalna kartka ręcznie robiona - stwórz rękodzieło na każdą okazję!

Wena Cię rozpiera, dysponujesz akurat wolnym czasem, a może koniecznie chcesz pociąć najnowszą kolekcję papierów do scrapbookingu, która właśnie do Ciebie dotarła? Nie jest ważne, jakimi motywami się kierujesz - czasami po prostu chcemy coś zrobić, ot tak, bez konkretnej okazji. Ale aby kartka ręcznie robiona przydała się w przyszłości i nie przeleżała całych wieków w szufladzie, musi być w miarę uniwersalna. Jak taką kartkę zrobić? Mam na to kilka prostych trików :-) A jako inspiracja poleca się uniwersalna kartka ręcznie robiona autorstwa Cytrynowej Projektantki, Agaty.


Uniwersalna kartka ręcznie robiona - jak ją zrobić?

O uniwersalnych kartkach z życzeniami można mówić wiele. Ja przygotowałam dziś dla Ciebie skondensowaną listę cech, które powinna posiadać kartka handmade, jeśli ma być odpowiednia na dowolną okazję. Tworząc uniwersalne rękodzieło możesz wykorzystać wszystkie punkty z poniższej listy, albo wybrać tylko kilka - pamiętaj jednak, że im więcej wskazówek zastosujesz, tym większa będzie uniwersalność i wszechstronność Twojej ręcznie robionej kartki ;-) Z drugiej jednak strony, pamiętaj też o tym, że cardmaking to przede wszystkim radość tworzenia, przyjemność, nie narzucaj więc sobie zbyt wielu wytycznych, przez które wena ucieknie w siną dal...

Jak zrobić uniwersalną kartkę na każdą okazję?

1. Wybierz neutralne kolory, tzn. takie, które nie kojarzą się jednoznacznie z jakimś wydarzeniem;

2. Nie umieszczaj na kartce napisów okolicznościowych, haseł, ani cytatów, związanych z konkretnym wydarzeniem. Najlepiej w ogóle nie dodawać napisów, zostawiając puste miejsce na ewentualne uzupełnienie w przyszłości, a jeśli koniecznie od razu musisz coś dodać, niech to będzie jakieś neutralne hasło;

3. Wybieraj neutralne dekoracje, unikając jednoznacznej symboliki. Najbardziej uniwersalne i bezpieczne będą kwiaty i motyle. Dość niekłopotliwy będzie motyw serc, pod warunkiem, że nie zdominuje on całej pracy, a będzie jedynie subtelnym dodatkiem (tak, jak w poniższej inspiracji Agaty);

4. Stosuj standardowe techniki rękodzielnicze w scrapbookingu, takie jak wycinanie, klejenie, ewentualnie rozbielanie jasnym preparatem typu gesso czy farba kredowa. Unikaj nietypowych technik, praca pełna mediów, przedarć, chlapań itp. może nie wyjść zbyt uniwersalna ;-)

5. Stosuj neutralne papiery do scrapbookingu, tzn. takie, których wzornictwo nadaje się na każdą okazję, jeśli kartka ręcznie robiona ma być uniwersalna, zrezygnuj z papierów we wzory tematyczne.


Uniwersalna kartka ręcznie robiona - idealna na każdą okazję!

Nasza Projektantka, Agata, przygotowała na dziś właśnie taką niesamowicie uniwersalną kartkę ręcznie robioną, która sprawdzi się na każdą okazję. Będzie odpowiednia zarówno na urodziny czy imieniny, jak i na ślub, ale dzięki delikatnej kolorystyce sprawdzi się również jako kartka gratulacyjna z okazji narodzin dziecka, albo jako podziękowanie dla nauczyciela.

Kartka powstała z kolekcji papierów LemonCraft Silence. Choć kolekcja jest specyficzna, bo sporo w niej "udawanych", mediowych teł, a kolorystyka jest dość nasycona, Agata umiejętnie dobrała arkusze i elementy do wycinania, tworząc jasną, delikatną kartkę. 


Wzór z arkusza papieru w tle kartki, uzupełniony o wycinanki z kolekcji, nie wymagał już wielu dekoracji. Agata dodała kilka papierowych róż i odrobinę sizalu.


Tym sposobem, przy niewielkim nakładzie pracy i materiałów, można przygotować sobie kartki na zapas, a wiadomo, że takie przydają się w najmniej spodziewanym momencie! ;-)


Czy pójdziesz w ślady Agaty i - kiedy tylko nawiedzi Cię wena - stworzysz uniwersalne kartki ręcznie robione? :-) To świetny patent, by już nikt na żadnej rodzinnej imprezie czy w gronie znajomych nie wypomniał Ci, że szewc bez butów chodzi... ;-)

Dziękuję Ci za Twoją dzisiejszą obecność na blogu LemonCraft! Mam nadzieję, że spędzony tu czas był dla Ciebie chwilą przyjemną i wartościową :-) Pozdrawiam serdecznie!PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger