Obalamy Scrapowe Mity: czy płaska kartka do koperty musi być nudna?

Witam Cię na blogu LemonCraft 8 października! Ten dzień miesiąca to czas na kolejny odcinek z cyklu: Obalamy Scrapowe Mity. Czy też znajdujesz się w tym liczniejszym gronie scraperek, które ma trudności z pracami typu clean&simple? Wydaje Ci się, że płaskie kartki, tworzone do koperty, muszą być nudne i jakieś takie... niedopracowane? Czy tworząc tego typu pracę masz wrażenie, że jeszcze czegoś brakuje i najchętniej dodałabyś mnóstwo przestrzennych dekoracji? :-) Jeśli tak, to witaj w klubie! ;-) Cytrynowe Projektantki rozprawiły się jednak z kolejnym mitem i dziś udowadniamy: kartka do koperty wcale nie musi być ani nudna, ani tym bardziej brzydka! Dziewczyny stanęły przed ogromnym wyzwaniem, musiały zrobić kartki bez elementów 3d, które zmieszczą się bez trudu do koperty. Jak poradziły sobie z tym zadaniem miłośniczki kwiatów, bogatych kompozycji i kosteczek dystansowych? Zobacz sama!Płaska kartka do koperty - dlaczego czasem się przydaje?


Może zastanawiasz się, dlaczego w dobie wszechobecnych pudełek na kartki, ktoś "męczy się" z robieniem płaskich kartek do koperty... Cóż, są sytuacje, w których kartki bez elementów 3D naprawdę się przydają. Jakie to sytuacje?

1) Gdy wykonujesz rękodzieło na zamówienie i Klient nie chce pudełka, by nie ponosić wyższych kosztów realizacji zamówienia;

2) kiedy wiesz, że kartka musi przebyć daleką drogę pocztą, a zależy Ci na niskich kosztach wysyłki;

3) gdy wiesz, że Twoja kartka zostanie wsunięta do większego pudełka z prezentem;

4) kiedy planujesz dostarczyć kartkę osobiście, ale musisz w tym celu odbyć daleką podróż np. samolotem czy pociągiem - kartkę w kopercie łatwiej zmieścić w niewielkim bagażu podręcznym.

Kartka bez elementów 3D - jak ją zrobić?


Jak w ogóle zabrać się za tworzenie płaskiej kartki, gdy na co dzień tworzy się bogate, wielowarstwowe kompozycje? Wydawać by się mogło, że im mniej elementów posiada kartka handmade, tym łatwiejsza jest do wykonania. Nic bardziej mylnego! Wiele scraperek przekonało się, że to piekielnie trudne zadanie, w tym - nasze Cytrynowe Projektantki :D Ale nic się nie martw, jeśli wisi nad Tobą widmo wykonania płaskiej kartki do koperty, przekonasz się za chwileczkę, że nie musi ona być ani nudna, ani wybrakowana. Papiery do scrapbookingu LemonCraft bardzo ułatwiają sprawę, szczególnie kolekcje z tego roku, w których znajdziesz mnóstwo elementów do wycinania. 

To, co sprzyja tworzeniu płaskich kartek, to m.in.: 
- wspomniane przed chwilą elementy do wycinania;
- papiery do scrapbookingu z wyraźnym wzorem np. w postaci kompozycji kwiatowej;
- stemple;
- tekturki tematyczne;
- tekstury uzyskane za pomocą technik mixed-media.

Wiesz już po co robi się płaskie kartki do koperty i jak się zabrać za ich wykonanie, myślę jednak, że aby obalić jakiś mit, trzeba znaleźć namacalny dowód :D Niech więc dowodem na to, że płaska kartka nie musi być nudna, będą dzisiejsze inspiracje odważnych Cytrynek, które podjęły się wykonania tego trudnego zadania :-D 

Płaskie kartki do koperty - inspiracje i pomysły

Emilia wykonała płaską kartkę, wykorzystując kwiatowe kompozycje z kolekcji Blush. Uzupełniła je napisem z kolekcji Silence:


Spójrz, jak niewiele trzeba, by wykonać efektowną kartkę! Wystarczył piękny papier, wycięte róże, geometryczna ramka i napis. Emilka wykonała również pasującą do kartki kopertę - taki zestaw niewątpliwie wywoła efekt wow! :-) 
Również w pracy Marty główną rolę odgrywają wycinanki z papieru. Marta sięgnęła po naszą najnowszą kolekcję papierów, Autumn Twilight, w której znajdziesz mnóstwo różnych elementów do wycinania:


Uzupełnieniem wycinankowej kompozycji jest tekturowa ramka:


Świetnym rozwiązaniem jest umieszczenie kolorowych elementów na jasnym tle i podbicie całej pracy ciemniejszym obramowaniem kartki - dzięki temu efekt końcowy nie jest płaski :-)


Marta tak się rozochociła w tworzeniu płaskich kartek, że stworzyła ich nieco więcej, na różne okazje. Męska kartka ma wyrazisty wzór kraty, a jedyną dekoracją jest tematyczny obrazek:Ale płaska kartka może powstać również na uroczystą okazję, taką jak np. chrzciny lub roczek:Zobacz, jak tła w drobne, ale wyraziste, wzory świetnie uzupełniają dwie powyższe kartki. Na tak przygotowanej bazie nie trzeba już umieszczać wielu dekoracji, a efekt końcowy i tak przyciąga wzrok :-)
Ania pokazuje, że zabawa w mixed-media potrafi wydobyć niebanalne piękno nawet ze zwykłego, kraftowego tła. Tutaj liczy się przede wszystkim pomysł! Niebanalna kompozycja, gra tekstur i odrobina intensywnego koloru dają razem niesamowity efekt!

Ja również pokusiłam się o wykonanie płaskiej kartki, choć łatwo nie było :D W mojej pracy wykorzystałam papiery do scrapbookingu z dwóch kolekcji, elementy tekturowe, wycinankę z wykrojnika oraz kwiatuszki z zestawu digi :-)


"Płaskość" kartki maskują warstwy, występujące naprzemiennie w dwóch kolorach: beżu i błękicie.

A Ty - sięgasz czasem po takie kartki bez elementów 3d? Tworzy Ci się je łatwo czy trudno? Lubisz prace tego typu, czy przy ich klejeniu czujesz się jednak twórczo ograniczona? :D Mam nadzieję, że - niezależnie od Twojego stosunku do płaskich kartek - jeśli przyjdzie Ci wykonać kartkę do koperty, dzisiejszy post z cyklu Obalamy Scrapowe Mity podniesie Cię na duchu i będzie wartościowym przypomnieniem, że nie wszystko, co płaskie, musi być nudne ;-)

Dziękuję, że jesteś tu z nami! Serdeczne pozdrowienia!PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger