Jak szybko zrobić bileciki prezentowe? Kurs scrapbooking na świąteczne bileciki

Lubisz drobne, miłe gesty, ale obawiasz się, że zabraknie Ci czasu na tworzenie świątecznego rękodzieła? Jeśli nie zdążysz zrobić tylu kartek na Boże Narodzenie, ile byś chciała, zajmij się przynajmniej samodzielnym pakowaniem prezentów - pięknie opakowany upominek sprawia podwójną radość! Chcesz wiedzieć, jak szybko zrobić bileciki prezentowe? Nasza Cytrynowa Projektantka, Weronika, przygotowała dla Ciebie szybki i prosty kurs scrapbooking na świąteczne bileciki prezentowe. Dobra wiadomość jest taka, że możesz je stworzyć nawet, jeśli nie posiadasz zbyt wielu materiałów do scrapbookingu! Tak naprawdę najważniejsze są odpowiednie papiery scrapowe i Twoje serce, które włożysz w przygotowanie paczuszek :-)


Bileciki prezentowe - dlaczego warto zrobić je samodzielnie?

Ręcznie robione bileciki prezentowe to uroczy dodatek do upominku pod choinkę. Warto zastanowić się nad samodzielnym wykonaniem świątecznych bilecików, ponieważ:

1) są namacalnym dowodem, że włożyłaś serce w przygotowywanie prezentów dla bliskich;
2) możesz je dowolnie dopasować - do opakowania, prezentu, gustu obdarowywanej osoby;
3) mogą pełnić jednocześnie rolę bileciku, wskazującego dla kogo jest dany prezent, jak i małej, sentymentalnej pamiątki z okresu Bożego Narodzenia;
4) są idealnym sposobem na zużycie wszystkich ścinków świątecznych papierów do scrapbookingu, jakie zostały Ci po robieniu bożonarodzeniowych kartek i innych grudniowych projektów.


Szybkie bileciki do świątecznych prezentów - co będzie Ci potrzebne?

Jeśli nie zajmujesz się na co dzień scrapbookingiem i już na wstępie zamierzasz sobie odpuścić, bo boisz się, że ogrom potrzebnych do wykonania bilecików prezentowych materiałów Cię przytłoczy, to proszę, zaczekaj jeszcze chwilkę! :-) Weronika przygotowała kurs na takie bileciki prezentowe, które możesz wykonać bez konieczności robienia wielkich zakupów :-) Wystarczy bloczek papierów do scrapbookingu Joy to the world Basic (format A4) oraz tektura, wstążka i/lub sznurek. Przyda się też dobry klej, np. introligatorski, ale nie martw się, te kleje wcale nie są drogie, najpopularniejszy klej Magic z precyzyjną końcówką kupisz za 3-4 zł od tubki :-)


Weronika przycięła bazę-sztywny karton w kształt taga/bileciku, docięła w ten sam sposób arkusze papieru do scrapbookingu - jeden o kilka milimetrów mniejszy od bazy, a drugi mniejszy o kilka milimetrów od pierwszego. Następnie wycięła elementy z arkusza scrapowego: wybrała okienko, poinsecje w dwóch kolorach, drobne rękawiczki i pierniczki, ale możesz wyciąć dowolne elementy. Jeśli nie posiadasz specjalnych nożyczek do precyzyjnego wycinania, z powodzeniem poradzisz sobie za pomocą nożyczek do paznokci lub małych nożyczek do przycinania ziół :-)


Jak szybko zrobić bileciki prezentowe? Kurs scrapbooking na bileciki do świątecznych prezentów


Zdjęć etapów powstawania bilecików świątecznych jest niewiele, bo i sam proces twórczy to łatwizna! Zobacz sama! :-) Weronika przygotowała swój piękny, efektowny bilecik prezentowy w zaledwie kilku krokach! 

KROK 1: przyklej przycięte papiery scrapowe do bazy - najpierw większy kawałek, potem mniejszy. Zrób dziurkę na przewleczenie wstążeczki - możesz ją wykonać nawet zwykłym dziurkaczem biurowym, jeśli nie posiadasz innych narzędzi :-)KROK 2: ułóż kompozycję z wyciętych elementów dekoracyjnych - nie przyklejaj ich od razu, najpierw zaplanuj jak je rozmieścisz, bo jeśli efekt Cię nie zadowoli, zawsze możesz coś jeszcze poprzekładać, dodać lub odjąć ;-) Dopiero, gdy będziesz zadowolona z uzyskanej kompozycji, przyklej kolejno wszystkie elementy.


KROK 3: jeśli chcesz uzyskać śnieżny efekt na swoich bilecikach prezentowych, umieść każdy z nich w pudełku z wysokim brzegiem, np. po butach, i za pomocą pędzelka lub starej szczoteczki do zębów spryskaj pracę rozwodnioną białą farbką (wodną, akrylową lub białym gesso). Z im większej odległości będziesz pryskać na pracę, tym mniejsze i delikatniejsze kleksy uzyskasz.KROK 4: przewlecz przez dziurkę w bileciku wstążeczkę i/lub sznurek, dzięki którym przywiążesz tag do prezentu.


I to już wszystko! :-) Prawda, że przed Tobą niezwykle proste i przyjemne zadanie? :-) Koniecznie pochwal się swoimi bilecikami świątecznymi, gdy już je wykonasz :-) A teraz jeszcze...

Kilka rad na ulepszenie bilecików prezentowych


Powyższy kurs scrapbooking na świąteczne bileciki został przygotowany przez Weronikę w taki sposób, by każdy - nawet osoby nie mające na co dzień do czynienia z rękodziełem - mógł sobie poradzić z ich stworzeniem. Jeśli jednak chcesz uzyskać jeszcze bardziej niesamowity efekt finalny, oto kilka podpowiedzi, co zrobić, by bileciki prezentowe handmade prezentowały się jeszcze piękniej!

1) Przyklejaj poszczególne elementy kompozycji na kosteczki dystansowe lub grubą dwustronnie klejącą taśmę, dzięki temu Twoje bileciki zyskają przestrzenność;
2) jeśli masz czas, możesz pokusić się o udekorowanie papieru w tle za pomocą preparatu (pasta strukturalna, gesso, embossing na gorąco) i maski z wybranym wzorem, np. śnieżynek;
3) na swoich bilecikach możesz wygospodarować miejsce na wklejenie inicjałów lub całych imion - tak, aby od razu było wiadomo, dla kogo jest dany upominek. Imiona możesz wydrukować na sztywnym kartonie, na papierze do scrapbookingu, nastemplować stemplami-literkami albo wyciąć wykrojnikiem z alfabetem;
4) kompozycję możesz na koniec uzupełnić odrobiną blasku, dodając brokat w kleju na brzegi wycinanek.

A jak będą wyglądać Twoje świąteczne bileciki ręcznie robione? :-)

Dzięki, że jesteś tu z nami! Pozdrawiam serdecznie


PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger