Scrapbooking czyli oprawa zdjęć. Zobacz, jak szybko i efektownie zrobić ramkę na zdjęcia!

Lubisz zdjęcia? Jeśli tak, to pamiętaj: przechowywanie ich w pudełku, na dnie szuflady, to nie jest najlepszy pomysł! Jesteś scraperką, a scrapbooking to przecież przede wszystkim oprawa zdjęć. Odłóż na chwilę wszystkie ręcznie robione kartki okolicznościowe i przygotuj sobie ramkę na zdjęcia! Ulubione fotografie w przepięknej oprawie to idealna dekoracja do domu, albo... wspaniały pomysł na prezent dla bliskiej osoby! Nie masz czasu na tworzenie skomplikowanych, mixed-mediowych blejtramów? Nic nie szkodzi! Nasza Cytrynowa Projektantka, Jasmina, pokaże Ci dziś, że dzięki odpowiednim papierom do scrapbookingu szybko stworzysz przepiękną ramkę na zdjęcia!


Scrapbooking czyli oprawa zdjęć - dlaczego czasem warto zrobić coś innego?


Kartki w różnym stylu i na różne okazje to coś, co powstaje w naszych pracowniach najczęściej. Nic dziwnego, wszak okazji do złożenia życzeń bądź gratulacji mamy w ciągu roku całkiem sporo, z drugiej strony kartki też są najbardziej "chodliwe", jeśli tworzysz rękodzieło na sprzedaż. No i kartki wykonuje się chyba najszybciej, a jeśli robisz je wyłącznie hobbystycznie - to te gotowe zajmują z pewnością mniej miejsca, niż albumy czy ramki na podobraziu malarskim. Dlaczego więc uciec w robienie czegoś innego, niż kartka handmade? A no dlatego, że jeśli ciągle robi się to samo, to po czasie może się to przejeść. A poza tym, idea scrapbookingu ma u swych korzeni oprawę zdjęć i zachowanie wspomnień i warto od czasu do czasu do tych korzeni powrócić. Po co? Powodów jest sporo:

- wprowadzisz różnorodność do swojej twórczości i pasja Ci się nie "przeje";
- będziesz ćwiczyć różne techniki, pracę na różnych powierzchniach, kompozycje różnej wielkości - a takie ćwiczenia to zawsze inwestycja w samorozwój;
- oprawisz zalegające na dnie szuflady lub na dysku komputera zdjęcia;
- stworzysz piękne dekoracje do swojego domu i/lub niebanalne upominki dla bliskich osób.

Czujesz się przekonana? :-) Koniecznie spróbuj oprawić jakieś zdjęcie!


Ramka na zdjęcia ręcznie robiona - jaką ramkę handmade zrobić?


Ramki na zdjęcia mogą być bardzo różne - i to stwierdzenie jest prawdziwe zarówno w przypadku gotowych ramek sklepowych, jak i tych wykonywanych samodzielnie. Jeśli chodzi o scrapbooking, ramkę na zdjęcie możesz stworzyć w formie:

- ramki trójdzielnej, czyli tzw. harmonijki czy parawanu;
- alterowanej, gotowej ramki foto ze sklepu;
- przestrzennego obrazka ze zdjęciem na podobraziu malarskim (blejtram);
- ramki na bazie hdf lub mdf;
- ramki stworzonej samodzielnie od podstaw np. z grubego kartonu.

Możliwości jest, oczywiście, więcej, ale wymienione wyżej należą do najpopularniejszych rozwiązań :-) Ramka, którą stworzysz, może mieć też dowolne wymiary i rozmaite kształty: od standardowych ramek kwadratowych i prostokątnych, przez ramki owalne i okrągłe, na wymyślnych kształtach - jak gwiazda, samochód czy serce - kończąc. 
Jaką ramkę na zdjęcia wykonać? To zależy tylko od Ciebie! Najważniejsze jednak, by ramka na zdjęcie handmade:

- współgrała z tematyką, kolorystyką i stylistyką fotografii;
- pasowała do wnętrza, w którym ma się znaleźć;
- odpowiadała Twojemu stylowi i umiejętnościom;
- była zgodna z oczekiwaniami i gustem osoby, dla której powstaje.

Jeśli zwrócisz uwagę na te 4 czynniki, Twoja ręcznie robiona ramka foto na pewno będzie doskonała! Zanim zaczniesz, koniecznie obejrzyj inspirację Jasminy, która pokazuje, że efektowną ramkę ze zdjęciami można stworzyć w krótkim czasie i przy użyciu niewielu materiałów do rękodzieła :-)

Szybka i efektowna ramka na zdjęcia - zobacz to!

Jeśli wydaje Ci się, że samodzielne stworzenie ramki na zdjęcia jest zajęciem trudnym, czasochłonnym i pochłaniającym mnóstwo materiałów do rękodzieła, to koniecznie zobacz projekt Jasminy, która udowadnia, że tak naprawdę kluczem do sukcesu są:

1) odpowiednio dobrane zdjęcia;
2) odpowiednio wybrane papiery do scrapbookingu;
3) pomysł na kompozycję.

Spójrz, jaką piękną ramkę foto stworzyła Jasmina, używając tak naprawdę tylko papierów do scrapbookingu z kolekcji Boy's Little World LemonCraft, fragmentu bawełnianej koronki i kilku ręcznie robionych kwiatków:


Jasmina oprawiła zdjęcia swoich synów. Papiery do scrapbookingu idealnie dobrała kolorystycznie do zdjęć, dzięki czemu całość jest spójna, a wzory i motywy użyte w pracy nie przysłaniają fotografii i nie odciągają od nich uwagi.


Pomysłem Projektantki na stworzenie ciekawej ramki, było przestrzenne ułożenie powycinanych z papieru chmurek. Samoloty wystające poza obszar ramki dodają całości dynamicznego charakteru i - wraz z ciuchcią - pomagają utrzymać dziecięcy, beztroski klimat pracy.


Kwiaty i koronka dodają z kolei subtelności i elegancji całemu projektowi. Dzięki tak wyważonym zdobieniom, ramka będzie świetnie prezentować się zarówno w pokoju dziecięcym, jak i w salonie czy holu :-)A gdzie Ty zawiesiłabyś taką śliczną ręcznie robioną ramkę na zdjęcia? Masz już pomysł na swój projekt scrapbooking ze zdjęciem? :-)


Dziękuję, że zaglądasz na nasz blog! :-) Życzę Ci wspaniałego dnia!
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger