Kartka schodkowa - jak zrobić i dlaczego tak się nazywa?

Eryka pochodzi z Warszawy. Wyrosła w domu, w którym miała dostęp do wszelkich nowinek zarówno tych technicznych jak i modowych. Można śmiało powiedzieć, że opływała w luksusy :-) Dlaczego więc piszę o tym w czasie przeszłym? Dlatego, że pomimo luksusów, Eryka ciągle czuła, że czegoś jej brak w tym jakże dopieszczonym życiu... I wcale nie mam na myśli kolejnej super kiecki, czy zaproszenia na wieczór poetycki. Och! To przecież staje się tak mało ważne i takie nudne - kiedy powtarza się wciąż i wciąż!

Jest jeszcze coś! Otóż Erykę najmocniej dotykało to, że na wszystkich tych imprezach - jest tylko jedna osoba, która błyszczy oraz zbiera oklaski wdzięczności i niestety tą osoba nigdy nie jest ona sama...


 


Trudno tak spojrzeć prawdzie w sam środek oczu i przyznać - taaak! Chcę tego! Pochwał, docenienia, zauważenia - komentarzy i słów mówiących o tym, jaka jestem świetna! Ano trudno i dlatego Eryka z dnia na dzień smutniała bardziej, jadła mniej ale do prawdy nijak się nie potrafiła sobie samej przyznać...

Któregoś jednak razu, przeglądając czeluście portalu Facebook, Eryka znalazła ogłoszenie o warsztatach scrapbookingowych. O! To coś nowego - pomyślała. Tego jeszcze nie próbowałam! I poszła. I zobaczyła! Na niedużej sali kłębiła się grupka radosnych, uśmiechniętych kobiet w kolorowych fartuszkach usmarowanych tym i owym. Jedne jadły ciastka, drugie piły kawę, a trzecie emocjonowały się opowieścią o ostatnich zakupach. Eryka czuła się przez chwilę onieśmielona nową sytuacją, jednak sekundę potem podeszła do niej niewysoka, uśmiechnięta brunetka, z luźno zaplecionym warkoczem i powiedziała: cześć, jestem Joanna i bardzo mi miło, że chcesz się ode mnie nauczyć czegoś nowego. I ta właśnie chwila wywarła na Eryce wrażenie tak ogromne, że natychmiast pomyślała: ja tez tak chcę! Chcę być miło zauważona i mieć możliwość nauczyć ludzi czegoś nowego.

I tak właśnie zrobiła!


Czy próbowanie nowych rzeczy może sprawiać, że poczujemy się lepiej?

 
Wiedziałaś o tym, że próbując nowych rzeczy lub ucząc się czegoś kompletnie dla Ciebie nowego, powodujesz przy okazji to, że się uśmiechasz? Pamiętasz, w tym poście opowiadałam Ci, że mózg jest jak mięsień i potrzebuje regularnych ćwiczeń. 
Jednak dzisiaj pragnę dodać, że kiedy ćwiczysz swój mózg - w twoim ciele uwalnia się dopamina - hormon odpowiedzialny za odczuwanie przyjemności!  A kiedy czujesz przyjemność podczas robienia czegoś, od razu pojawia się myśl o tym, by powtórzyć to uczucie, ten moment, ten stan!
I dlatego właśnie - korzystanie z przeróżnych tutoriali, infografik lub kursów fotograficznych ma sens!

Kartka schodkowa - darmowy kurs obrazkowy

 
Kontynuując temat nauki oraz przyjemności z nią związanej, zapraszam cię na foto kurs przygotowany przez Projektantkę Jasminę. To fantastyczna, przestrzenna kartka schodkowa, która jest nie tylko pełni funkcję tradycyjnej kartki hand-made ale też sama w sobie może stać się świetna ozdobą czy dekoracją. Z mojego scrapbookingowego doświadczenia wiem, że uwielbiają ja szczególnie osoby starsze, ciocie, babcie czy nawet sąsiadki. Dlaczego? Bo można ją postawić na półce lub na komodzie w salonie i zwyczajnie się nią troszkę przechwalać ;-)
To jak? Jesteś gotowa by zagłębić się w tajniki papierowych schodków? Jasmina krok po kroku, zdjęcie po zdjęciu - przeprowadzi Cię przez proces tworzenia i nawet nie zauważysz kiedy Twoja kartka schodkowa, będzie gotowa i piękna :-)
 

 
Baza kartki, którą wykonała Jasmina ma wielkość 15x30cm. Najpierw przygotowała na niej plan nacięć oraz zagięć, który w przybliżeniu wygląda tak:
 

Następnie Jasmina ozdobiła te fragmenty bazy, które będą widoczne od przodu, korzystając z papierów do scrapbookingu (kolekcja papierów Blush od Lemoncraft).


Po zagięciu oraz oklejeniu, baza wygląda tak. Wyraźnie widzisz teraz, schodki znajdujące się po lewej stronie, prawda? Dlatego właśnie ten rodzaj kartki nazywa się: kartka schodkowa.


Żeby ją udekorować, Jasmina skorzystała z elementów ręcznie wyciętych z arkusza wycinanek dostępnego w kolekcji.


Przygotowała również kilka tekturowych elementów, trochę gazy, papierowa serwetkę, listki wycięte wykrojnikiem oraz samodzielnie wykonane kwiaty z pianki foamiran.


Układanie kompozycji, zaczęła od prawej strony, gdzie znajduje się największa, możliwa powierzchnia tej kartki. Najpierw przykleiła serwetkę, na niej tekturkę, a następnie ułożyła warstwowo kwiaty wycięte z papieru.


Zanim przykleiła róże z foamiranu - umieściła na papierze kawałki gazy. Zauważ, że dzięki temu cała kompozycja wygląda na bardziej zwartą i naturalną.


Na kartkowych schodkach, Jasmina umieściła tekturki - słodką parę zakochanych lisków oraz całkiem sporo kwiatowych wycinanek. Przyznaj, że całość wygląda na prawdę uroczo i romantycznie!


Jeszcze tylko trochę listków, kilka samoprzylepnych pół-perełek, napis LOVE i gotowe! Można się zachwycać, podarować, wręczać i co tylko chcesz! Prawda, że nie było to wszystko mocno skomplikowane, a efekt wart jest tego, by podjąć działanie?Dziękuję za Twoją obecność, miło mi będzie, jeśli zostawisz komentarz. Jasmina ucieszy się z niego dużo bardziej niż ja. Życzę Ci bardzo twórczego czwartku, ściskam, Ania
 
 PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger