5 pomysłów na scrapbooking w wakacje, czyli co zrobić, gdy nie możesz nic zrobić

Lato i wakacje to fantastyczny czas, ale - nie oszukujmy się - dla nas, scraperek dość trudny, zwłaszcza dla tych z nas, które mają dzieci w wieku przedszkolnym lub szkolnym, ponieważ nagle spędzamy więcej czasu z pociechami, poza domem i zaczyna brakować chwil na to, co tak bardzo lubimy... na scrapbooking. Jak sobie z tym poradzić i co zrobić, by podczas wakacyjnych wyjazdów czy jednodniowych wycieczek nie mieć poczucia "zmarnowanego czasu"? Sprawdź moje 5 pomysłów na scrapbooking w wakacje i wykorzystaj ten czas najlepiej, jak się da! 
Pomysł 1 na scrapbooking w wakacje  - zapasy przydasi


Ile razy w ciągu roku myślisz sobie,  że chętnie użyłabyś w pracy tego cudownego stempla z obrazkiem, ale nie masz czasu go pokolorować? A może właśnie spędzasz całe dnie pilnując dzieci na placu zabaw i irytuje Cię fakt, że siedzisz wówczas bezczynnie? Albo wzdychasz do szydełkowych mini sukieneczek, żałując, że nie masz kiedy takich przygotować...

Wakacje to jest właśnie ten czas! Niezależnie od tego,  czy jesteś na babskim wypadzie z przyjaciółkami i wygrzewasz się całymi dniami na plaży, czy siedzisz z dziećmi w przydomowym ogródku, czy też spędzasz długie godziny w pociągu, zwiedzając z bliskimi nasz piękny kraj, lato jest idealnym czasem, by uzupełnić braki w zapasach niektórych przydasi.

Wakacje to najlepszy moment na wycięcie na zapas elementów z bloczków kreatywnych!Będąc poza domem, z dala od swojego scrapowego biurka, możesz:

- poodbijać i pokolorować stemple z obrazkami;
- powycinać elementy do wycinania;
- przygotować małe ozdoby na szydełku (zimowe czapki i rękawiczki do prac świątecznych, serduszka do kartek walentynkowych i sukieneczki do prac na chrzest święty);
- zrobić na zapas papierowe rozetki;
- zrobić na zapas kwiaty handmade z papieru lub foamiranu (jeśli wcześniej przygotujesz sobie płatki kwiatów).

Wycięte w czasie wakacji elementy tematyczne możesz wykorzystywać w swojej twórczości przez cały rok!
Musisz przyznać, że to sprytne rozwiązanie da Ci namiastkę scrapowania, gdziekolwiek jesteś i sprawi, że kiedy już wszystko wróci do normy, po wakacjach będziesz mogła szybciej przystąpić do realizacji swoich scrapowych pomysłów na piękne prace! :-)


Pomysł 2 na scrapbooking w wakacje - inwestycja w wiedzę,  czyli kursy scrapbooking


Na pewno wiele razy przeszło Ci przez myśl, żeby obejrzeć jakiś tutorial scrapbooking, zgłębić wiedzę na jakiś temat, albo nauczyć się konkretnej techniki scrapowej, ale ograniczony czas sprawiał, że sięgałaś zazwyczaj po papiery, a nie po scrapowe kursy. Cóż, teraz, kiedy są wakacje i nie zawsze możesz zająć się tworzeniem, warto przeznaczyć czas na naukę i poszerzanie swojej scrapowej wiedzy.  Wrzesień nadejdzie szybciej niż myślisz i będzie czas na realizację projektów scrapbooking, w których zastosujesz wszystkie poznane techniki i triki :-) 

Koniecznie przygotuj sobie notes, w którym zapiszesz najważniejsze rzeczy, tak, aby nauka wakacyjna nie poszła w las ;-)Poświęcając czas na naukę, koniecznie odwiedź kanał Lemoncraft na Youtube, ponieważ czekają tam na Ciebie świetne darmowe kursy scrapbooking!

Na kanale Youtube Lemoncraft znajdziesz mnóstwo wspaniałych tutoriali, np. kurs scrapbooking krok po kroku na ślubny exploding box.
Pomysł 3 na scrapbooking w wakacje - jak poznać innych miłośników scrapbookingu?


Masz scrapową bratnią duszę, która niestety mieszka na drugim końcu Polski? Wakacje to świetny czas, by wreszcie zorganizować spotkanie: u Niej, u Ciebie, albo gdzieś w połowie drogi! A może w drodze na rodzinne wakacje będziesz przejeżdżać przez miejscowość jakiejś lubianej scraperki lub obok siedziby sklepu scrapbooking? W takiej sytuacji naprawdę warto namówić rodzinę na zboczenie z trasy i nadrobienie tych kilkunastu kilometrów, aby spotkać się z kimś,  z kim dzielisz pasję! :-) 

Spotkania z innymi scraperkami są szalenie inspirujące i po prostu cudowne!

Spotykanie innych rękodzielników to świetna zabawa i mnóstwo śmiechu! :-)Nie masz czasu lub możliwości, by fizycznie odwiedzić innego miłośnika scrapbookingu? Wykorzystaj wakacyjne miesiące na poznanie bratnich dusz w sieci! Social media aż kipią od naszej pasji, a otwarte i zamknięte grupy scrapowe ułatwiają kontakt z innymi rękodzielnikami. Serdecznie polecam Ci grupę LEMONCRAFT INSPIRATIONS, w której możesz nie tylko pochwalić się swoimi pracami wykonanymi z papierów do scrapbookingu LemonCraft, ale i poznać inne scraperki, wymienić się poglądami, porozmawiać i pośmiać się.

Pomysł 4 na scrapbooking wakacyjny - nadrabianie zaległości scrapowych 


Opuściłaś live scraperki, którą podziwiasz, bo odbywał się, gdy Ty byłaś w pracy? Nie obejrzałaś na Youtube prezentacji albumu koleżanki, bo nie miałaś kiedy tego zrobić? Nie zaglądałaś na grupy hobbystyczne od wieków, a Twój blog scrapbookingowy powoli zarasta pajęczynami? Wykorzystaj lato na nadrabianie zaległości scrapowych! Tych zaległości, które nie wiążą się bezpośrednio z tworzeniem, ale mają niebagatelny wpływ na budowanie tej wyjątkowej atmosfery, która spowija całą scrapową społeczność. 

Letni czas sprzyja nadrabianiu zaległości, np. w oglądaniu pięknych projektów scrapbooking.Podczas podróży na wakacyjny wyjazd, spędzania czasu w przydomowym ogródku czy wylegiwania się na plaży, możesz przeczesać internet w poszukiwaniu inspiracji, wiedzy, produktów. Możesz obejrzeć wszystkie nowości papierowe, które przegapiłaś, bo w codziennym biegu nie miałaś czasu zatrzymać się przy nich dłużej. Możesz przeczytać wszystkie interesujące artykuły o scrapbookingu, na lekturę których brakowało Ci czasu. Możesz wreszcie zadbać o rozwój swoich kanałów social media - zwłaszcza, jeśli zajmujesz się scrapbookingiem zarobkowo, wszak tworzenie rękodzieła na sprzedaż to ważna, ale nie jedyna gałąź działalności gospodarczej.

Pomysł 5 na wakacje ze scrapbookingiem w tle - wrzuć na luz i pozwól innym odkryć swoją pasję  


Tego nie dotykaj, tego nie ruszaj,  a tych kwiatów nie pozwolę Ci użyć, bo mam ich mało  - zdarza Ci się,  że bronisz swoich przydasi niczym lwica młodych? :D Wakacje to ten czas, kiedy warto wrzucić na luz.  Otwórz swoje scrapowe królestwo na najważniejszych dla Ciebie ludzi. Kto wie, może mama,  córka, chłopak czy przyjaciółka zarażą się Twoją pasją i od tegorocznych wakacji będziecie scrapować wspólnie, przy jednym stole? :-) 

Pozwól w wakacje zajrzeć domownikom do swojej pracowni - może któryś z nich zapała miłością do rękodzieła? :-)Scrapbooking to wspaniała pasja, którą warto zarażać najmłodszych. Pozwól dzieciom beztrosko buszować w Twoich przydasiach, postaraj się nie krytykować, nie krzyczeć, nie zabraniać, a być może wkrótce przekonasz się, że rośnie kolejne pokolenie kreatywnych scraperów i scraperek. Wspólne tworzenie to idealny sposób na spędzenie deszczowego, wakacyjnego dnia (a Ty, "pilnując dzieci" będziesz mieć okazję trochę poscrapować :D).

Jak widzisz, wakacje to nie jest czas scrapowo spisany na straty - nawet, jeśli z powodu częstych podróży lub spędzania długich godzin poza domem, nie możesz tworzyć tyle, co zawsze. Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł stanie się dla Ciebie inspiracją i nie będziesz już tęsknie wzdychać do wrześniowej kartki z kalendarza... ;-)

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę miłego dnia!PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger