Kartka na urodziny - kartki z cyfrą

Kartki urodzinowe to jedne z najpopularniejszych ręcznie robionych kartek z życzeniami. Wykonujemy je na roczek, 18 czy 50 urodziny, ale też na każde inne. Czasami osoba zamawiająca rękodzieło bardzo chce, aby kartka na urodziny miała wyraźnie zaakcentowany wiek solenizanta. Wtedy bardzo przydają się pomysły na kartki z cyfrą. Jak wyeksponować na kartce urodzinowej wiek? W którym miejscu na pracy najlepiej umieścić cyfry i jak dopasować je do kompozycji dekoracyjnej? Mam dziś dla Ciebie kilka świetnych rad związanych z tym tematem. Zapraszam do lektury!
Kartka na urodziny z cyfrą - skąd wziąć cyfry?


Pierwszym problemem, związanym z umieszczaniem wieku solenizanta na kartce handmade, może być kwestia samych cyfr. Skąd je wziąć? Z czego powinny być zrobione? Możliwości masz bardzo dużo! Oto najpopularniejsze wśród scraperek rozwiązania. Na kartce urodzinowej handmade możesz umieścić cyfry:

1. wycięte wykrojnikiem za pomocą maszynki,

Istnieją wykrojniki w kształcie mniejszych bądź większych cyfr. To popularne rozwiązanie, które umożliwia Ci idealne dopasowanie koloru cyfr do całości pracy. Możesz je wyciąć z papieru do scrapbookingu, z kartonu wizytówkowego, z kartonu brokatowego czy papieru lustrzanego.2. wydrukowane na drukarce,

3. odbite stemplem,

4. tekturki lub cyfry ze sklejki,

Mniejsze lub większe cyfry z tektury staną się pięknym akcentem Twojej urodzinowej kartki handmade. Mogą być zupełnie proste lub bardzo ozdobne.5. naklejki lub wycinanki (psssst... czytałaś już nasz artykuł o elementach do samodzielnego wycinania? Jeśli nie, znajdziesz go TUTAJ),

W kolekcjach papierów Lemoncraft znajdziesz m.in. fajne cyfry do wycięcia - idealnie pasujące do kolekcji :-)6. napisane odręcznie.

Jak widzisz, lista najczęściej stosowanych pomysłów jest dość długa, a to jeszcze nie wszystkie możliwości! Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, ważne abyś znalazła to, które będzie najbliższe Twojej twórczości i które będzie dla Ciebie najwygodniejsze. Pamiętaj też o tym, że nikt nie zmusza Cię do wyboru jedynej słusznej drogi. Jeśli zechcesz, na każdej swojej kartce urodzinowej możesz w inny sposób wskazać na wiek solenizanta. Urodzinowa kartka ręcznie robiona - gdzie umieścić wiek jubilata


Wiesz już, skąd wziąć cyfry, niezbędne do zaakcentowania wieku osoby obdarowywanej urodzinową kartką handmade. Następny problem to znalezienie odpowiedniego miejsca na kartce, by te cyfry umieścić. 

Jeśli wyeksponujesz liczbę odpowiednio, np. w ramce w centralnej części kartki, stanie się ona głównym elementem Twojej pracy.W zależności od ich wielkości, mogą stanowić główny element Twojej kartki, lub stać się jedynie akcentem uzupełniającym kompozycję

Cyfry mogą stanowić integralną część kompozycji, nie wyróżniając się ani kolorystyką, ani wielkością spośród innych dekoracji. Takie rozwiązanie to bardzo subtelne zaznaczenie wieku solenizanta.
Zdarza się i tak, że klient prosi o umieszczenie na kartce wieku, gdy Ty... masz już gotową całą kartkę. Co w takiej sytuacji? Możesz umieścić wiek solenizanta na dołączanym do kartki pudełku lub wewnątrz kartki, np obok życzeń. Upewnij się też, czy liczby nie możesz dokleić jako kolejnej warstwy kompozycji, np na większym kwiatku.

Czasami kompozycja kartki pozwala na umieszczenie cyfry z wiekiem nawet po skończeniu pracy. Sprawdź, czy możesz tak zrobić, zanim odmówisz Klientowi, któremu nagle się przypomniało ;-)


Tworząc swoje kartki urodzinowe możesz też zaszaleć i wykonać kartkę, która w całości będzie cyfrą lub liczbą. Takie rozwiązania stosuje się najczęściej na urodziny i jubilaty uznawane powszechnie za najważniejsze, np. na roczek, 18 urodziny czy 50 urodziny.

Kartka na urodziny w kształcie cyfry lub liczby to świetny sposób, by wyróżnić się ze swoim urodzinowym rękodziełem!
Kartka urodzinowa z cyfrą - o tym pamiętaj!


Na koniec chcę Ci podpowiedzieć jeszcze kilka rzeczy, które sprawią, że Twoja urodzinowa kartka z wiekiem będzie zawsze pięknym, dopracowanym rękodziełem.

*Pamiętaj, by cyfry umieszczać na kartce, podklejone taśmą dystansową lub tekturą. Płaskie wtopią się w tło i nie będą ładnie wyeksponowane.

Cyfry podklejaj taśmą dystansową lub tekturą, aby dawały lepszy efekt wizualny.*Dobierz cyfry, których rodzaj, kształt i kolorystyka będą spójne ze stylistyką kartki.

Pamiętaj, by kolor i styl cyfr dopasować do całości kompozycji.


Tutaj cyfry wspaniale harmonizują z kolorem kwiatów użytych na kartce. Całość jest spójna i piękna!* Umieszczając jasne cyfry na jasnym tle pamiętaj, by odpowiednio podbić je ciemniejszym obramowaniem. I w drugą stronę, jeśli cyfry są ciemne i tło kartki również jest ciemne, wykorzystaj pod liczbą nieduży margines z jaśniejszego papieru.

Cyferki umieszczaj na papierze w ciemniejszym lub jaśniejszym tonie, tak, aby były dobrze widoczne!


Wiesz już, jak może wyglądać Twoja ręcznie robiona kartka na urodziny z cyfrą i gdzie tę cyfrę umieścić. Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł oswoi Cię z tematyką umieszczania wieku solenizanta na rękodziele i że będziesz po to rozwiązanie sięgać ilekroć poczujesz, iż warto zaakcentować, ile ktoś kończy lat. Cyfry i liczby możesz umieszczać również na kartkach handmade związanych z rocznicami  ślubu lub z jubileuszem firmy czy pracownika. 

Pamiętaj, że wszystkie zaprezentowane na fotografiach prace powstały z papierów do scrapbookingu LemonCraft. Znajdziesz u nas kolekcje we wzorach i kolorach, z których bez trudu wykonasz piękne rękodzieło na każdą okazję! Jeśli chcesz, by Twoja kartka na urodziny, kartka ślubna czy rękodzieło na dowolną inną okoliczność zachwycało pięknym wyglądem i doskonałą jakością, sięgnij po nasze papiery scrapbooking :-) Wszystkie aktualnie dostępne kolekcje znajdują się w naszym internetowym sklepie scrapbookingowym. Serdecznie zapraszam! 
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger