Pomysł na zdjęcia z wakacji - album scrapbooking

Wakacje to zawsze czas wzmożonej aktywności na świeżym powietrzu. Nawet, jeśli w tym roku nie planujesz żadnego wakacyjnego wyjazdu w egzotyczne rejony ani podboju krajowych kurortów, na pewno zrobisz sporo zdjęć podczas spaceru po lesie czy weekendowego grillowania z przyjaciółmi. Co robisz z takimi fotkami? Czy masz pomysł na zdjęcia z wakacji, czy leżą w czeluściach dysku komputera, a Ty szybko o nich zapominasz? Mam dziś dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia. Zachowaj wakacyjne wspomnienia na dłużej. Wracaj do nich zawsze, gdy poczujesz taką potrzebę. Ogrzej się nimi w długie, zimowe wieczory. Po prostu - zrób wakacyjny album scrapbooking!Album scrapbooking - pomysł na zdjęcia z wakacji

Zdjęcia z wakacji niewątpliwie warto posiadać w formie papierowej. Jeśli wywołasz piękne wspomnienia z cudownych miejsc, na pewno będziesz do nich wracać częściej, niż w sytuacji, gdy pozostaną jedynie plikami. Łatwiej też będzie Ci sięgnąć po gotowy album ze zdjęciami i pokazać kilka ujęć koleżance, która wpadła na kawę, niż na szybko włączać komputer i przegrzebywać foldery na dysku. 

Po wywołane zdjęcia z wakacji zawsze łatwiej sięgnąć, by przywołać miłe wspomnienia!Myślę, że album scrapbooking to świetny pomysł na zdjęcia z wakacji. Dlaczego? Poza tym, że skłoni Cię do wywołania fotografii, będziesz też mogła przechowywać je w oprawie podkreślającej klimat wydarzeń uwiecznionych na zdjęciach. 

Album scrapbooking pozwala Ci idealnie dobrać tło do ulubionych fotografii z wakacji.Wyjazd z przyjaciółkami do Grecji kojarzy Ci się z pobytem w raju, pełnym zapachu kwiatów i smaku dobrego wina? Pokaż to! Stwórz wakacyjny album scrapbooking, udekorowany pięknymi kwiatami i z motywem winorośli.

Pamiętaj, że Twój pomysł na zdjęcia z wakacji nie zawsze musi się wiązać z typowo wakacyjnym albumem - jeśli np. spędziłaś romantyczny weekend we Francji, możesz przecież wykonać album handmade w stylu prowansalskim!Rodzinny urlop nad Bałtykiem był pełen zabawy i radosnej beztroski? Przygotuj album handmade w radosnych, energetycznych kolorach i udekoruj go motywami, które najbardziej kojarzą Ci się z wakacyjnymi wspomnieniami.

Tego lata uwieczniłaś na zdjęciach mnóstwo pięknych zachodów słońca? Album scrapbooking w ciepłych odcieniach wspaniale podkręci klimat fotek!Romantyczny weekend w Paryżu? Sięgnij po delikatne, koronkowe papiery scrapbooking i odtwórz w albumie klimat tego wyjątkowego czasu spędzonego z ukochaną osobą!

Album na zdjęcia ze spacerów po lesie? Sięgnij po kolekcję Tomorrow LemonCraft i wyczaruj rustykalny styl albumu handmade!Jak widzisz, scrapbooking daje Ci wiele możliwości, by przechowywać wspomnienia w wyjątkowy sposób. Wykorzystaj to i twórz albumy ręcznie robione, które będą opowiadać historię, gromadząc najlepsze zdjęcia z wakacji w jednym miejscu!

Jaki album scrapbooking na wakacyjne zdjęcia wykonać?


Być może początek dzisiejszego artykułu przekonał Cię już, że album scrapbooking na zdjęcia z wakacji to nie zawsze musi być żółto-błękitny album z motywem palm, muszelek i kotwic ;-) Jak zrobić odpowiedni album handmade na wakacyjne zdjęcia? Moim zdaniem dobór papierów do scrapbookingu jest tutaj kwestią priorytetową. Zgodnie z tym, co napisałam wyżej, musisz wybrać takie papiery, które oddadzą klimat wakacyjnych dni i staną się kontynuacją historii opowiadanych przez zdjęcia

Papiery scrapbooking dobieraj w albumie w taki sposób, by pasowały do zdjęć i klimatem, i kolorami.Zwróć jednak uwagę również na to, by papiery scrapowe na album dobrać do zdjęć kolorystycznie. Ogólna zasada mówi, że w przypadku zdjęć, w których wyraźnie dominuje jeden lub dwa kolory, powinno się dobierać podobne kolory tła, ale jeśli na zdjęciach dużo się dzieje i są one różnokolorowe, warto rozważyć neutralną kolorystykę albumu, a poszczególne strony dopełnić dodatkami w kolorystyce spójnej z tym, co widać na zdjęciu. Jest jeszcze trzecia opcja - jeśli kolory są najmniej istotnym elementem Twoich ulubionych zdjęć z wakacji, możesz je wywołać w wersji czarno-białej lub w sepii. Wtedy w doborze papierów i dodatków masz pełną dowolność - wszystko tu będzie pasować! :-)

Jeśli spędziłaś lato, siedząc na leżaku, z wiklinowym kapeluszem na głowie, to pokaż to w swoim albumie - nie sil się na morskie klimaty, które nie będą współgrać ze zdjęciami!Album scrapbooking niejedno ma imię. Jeśli więc myśląc o albumie z wakacji, od razu zobaczyłaś obraz opasłego tomiska z wieloma kartami i mnóstwem skrytek na dodatkowe zdjęcia, pamiętaj, że wcale nie musisz tworzyć takiej foto księgi, jeśli nie czujesz się na siłach. 

Album scrapbooking niejedno ma imię! Jeśli nie czujesz się na siłach, by stworzyć opasłe tomisko, pełne kieszonek i klapek, wybierz którąś z mniej pracochłonnych form.Album scrapbooking na zdjęcia z wakacji może przybrać rozmaite formy, a tworząc swoją wakacyjną pamiątkę możesz albo sięgnąć po gotową bazę albumu, którą tylko odpowiednio okleisz papierami i udekorujesz, albo wykonać cały album samodzielnie, łącznie z okładką.

Album harmonijka jest stosunkowo niewielki, ale niezwykle uroczy - i pomieści całkiem sporo zdjęć.Jakie pomysły na zdjęcia z wakacji są wśród scraperek najpopularniejsze? 

- klasyczny, klejony album z płócienną okładką i miejscem na dodatkowe fotografie na poszczególnych stronach;
- mini album harmonijka;
- album bindowany;
- album typu wodospad.

Jeszcze inny pomysł na zdjęcia z wakacji to bindowany album na sprężynie - prezentuje się efektownie, ale pamiętaj, że dekoracje na poszczególnych stronach muszą być dość płaskie.To, oczywiście, nie wszystkie możliwości, których jest dużo, dużo więcej ;-) Na pewno znajdziesz coś, co będzie odpowiednie do oprawienia Twoich pięknych zdjęć z wyjątkowych wakacyjnych chwil! 

A może zaszalejesz i stworzysz album w kształcie walizki? Scrapbooking daje Ci mnóstwo kreatywnych możliwości, dzięki którym Twój album handmade może w pełni oddać klimat i emocje związane z wakacyjnym czasem.A jeśli chodzi o papiery do scrapbookingu idealne do wakacyjnego albumu scrapbooking? Cóż, moim zdaniem wcale nie musisz ich kupować specjalnie pod ten projekt! :-) Jeśli masz papiery scrapbookingowe LemonCraft, na pewno znajdziesz wśród nich arkusze, które - w otoczeniu zdjęć oraz odpowiednich dodatków - przemienią się we wspaniałe tło dla wakacyjnych wspomnień.

Wśród papierów Lemoncraft znajdziesz tak uniwersalne wzory, że bez trudu "przerobisz" je na wakacyjne! Ten junk journal w nadmorskich klimatach powstał z jakże delikatnej i romantycznej kolekcji papierów FORGET ME NOT.Pomysł na zdjęcia z wakacji - jak zrobić album fotograficzny

Nie robiłaś jeszcze nigdy żadnego albumu, ale chciałabyś spróbować? A może masz już na koncie kilka albumowych sukcesów, ale zależy Ci na tym, by kolejny przygotować szybciej, sprawniej i z jeszcze większym efektem wow? Mam dla Ciebie kilka podpowiedzi, jak zrobić album handmade na zdjęcia z wakacji i nie tylko! :-) 

Jak zrobić taki album? Pełen kurs krok po kroku znajdziesz na kanale YouTube Lemoncraft!Nasze Cytrynowe Projektantki od lat dzielą się z Tobą wiedzą, trikami i podpowiedziami z zakresu szeroko rozumianego scrapbookingu. Na naszym kanale YouTube znajdziesz mnóstwo czytelnych, darmowych kursów scrapbooking na album ręcznie robiony - nic, tylko wybierać formę i tworzyć! :-) 

Zobacz naszą playlistę - ręcznie robione albumy krok po kroku - na której znajdziesz ponad 40 filmów i instruktażowych na wykonanie i udekorowanie albumu scrapbooking!

Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł przekonał Cię, iż warto wywoływać wakacyjne (i nie tylko!) zdjęcia i tworzyć albumy scrapbooking. Ich wykonywanie to świetna, twórcza zabawa, a efekt Twojej pracy stanie się wyjątkową rodzinną pamiątką na lata. 

Pozdrawiam Cię serdecznie, życząc mnóstwa wspaniałych, wakacyjnych chwil godnych uwiecznienia na zdjęciach - tak, żebyś później miała nie jeden pomysł na zdjęcia z wakacji, a całe mnóstwo pomysłów, które przelejesz na papier! :-)PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger