Pomysł na zdjęcia - jak je przechowywać?

Każdy z nas ma mnóstwo zdjęć. Przechowujemy je zwykle gdzieś w chmurze, w pamięci smartfona albo na pendrive. Rzadko do nich wracamy, jeszcze rzadziej podejmujemy próby uporządkowania tysięcy fotografii... Kiedyś było jakoś łatwiej, ograniczona ilościowo klisza sprawiała, że zdjęcia robiło się z większym zaangażowaniem. Dziś pstrykamy 5 podobnych ujęć, z myślą, że później wybierzemy to najlepsze. Tyle, że to "później" zwykle nie nadchodzi, a do 5 niemal identycznych zdjęć nigdy już nie wracamy, albo przeglądamy je pobieżnie. Dziś chcę Cię zachęcić, abyś regularnie wywoływała ulubione zdjęcia z ważnych wydarzeń i pięknych chwil. Po takie namacalne zdjęcia chętniej i częściej się sięga, a ich przechowywanie wcale nie musi być kłopotliwe. Oto moje pomysły na zdjęcia, sprawdź, jak przechowywać zdjęcia może kreatywna scraperka!


Pomysł pierwszy - ręcznie robiony album na zdjęcia

Własnoręczne stworzenie albumu na zdjęcia może (ale nie musi) być pracochłonne, dostarcza jednak mnóstwo satysfakcji i radości podczas przeglądania jego kart. Tematyka, kolejność i wielkość zdjęć są tutaj ustalone już na wstępie, dzięki temu każda fotografia ma swoje stałe miejsce, stając się fragmentem większej historii. Historii opowiedzianej przez dobór kolorów, dekoracji, kompozycji. Możesz uwypuklić jakiś konkretny motyw ze zdjęcia, powtarzając go na stronie albumu, albo możesz zatopić wspomnienia w wybranej przez siebie stylistyce i atmosferze pracy. Panuje tu pełna dowolność.

Album scrapbooking pomoże Ci uporządkować zdjęcia i opowiedzieć ich historię.Tak, jak i w kwestii formy samego albumu. Ręcznie robiony album na zdjęcia może przyjąć rozmaite formy, różne rozmiary, może być wykonany różnymi technikami.

Album handmade wcale nie musi być pełen dekoracji, czasami największą ozdobą są odpowiednie papiery do scrapbookingu.Jeśli album scrapbooking to tematyka, która Cię interesuje, koniecznie przeczytaj mój wcześniejszy artykuł, który znajdziesz TUTAJ.

Pomysł drugi - fotoobraz handmade

Fotoobrazy od lat są jednym z najmodniejszych elementów wyposażenia wnętrz. Wielkoformatowe fotografie z sesji rodzinnej czy ślubnej zdobią domowe korytarze, salony i sypialnie. Ty, jako scraperka, możesz pójść o krok dalej i stworzyć fotoobraz handmade, który poza zdjęciem będzie posiadać przepiękną jego otoczkę, wyraz Twojej weny twórczej. 

Stwórz fotoobraz, który będzie spójny ze zdjęciem, jak i z pomieszczeniem, w którym się znajdzie.Taka dekoracja na ścianę handmade sprawi, że będziesz mieć coś, czego nie ma nikt inny! Możesz przygotować pojedynczy fotoobraz handmade z ulubionym zdjęciem lub stworzyć całą serię obrazów wykonanych tą samą techniką i utrzymanych w podobnej kolorystyce. 

Możesz tworzyć unikatowe dekoracje, takie, jakich nie będzie mieć nikt inny!Taka prywatna galeria własnego rękodzieła na pewno zachwyci każdego!


Pomysł trzeci - nietuzinkowe ramki na zdjęcia

Ramka na zdjęcie to bardzo popularny gadżet. Niemal w każdym domu znajdziemy choć jedną ramkę foto. Wybór ramek na rynku jest przeogromny. Możemy wybierać nie tylko spośród rozmaitych rozmiarów i kolorów ramek, ale także wśród materiałów, z których je wykonano oraz kształtów, nieraz bardzo nietypowych. 

Daj się ponieść wenie i twórz ramki na zdjęcia w nietypowych formach.Pojedyncze ramki na zdjęcia oraz tak zwane multi ramki - na kilka lub kilkanaście zdjęć - to modny element wystroju wnętrz. A gdyby tak nadać mu jeszcze bardziej indywidualny rys? Gotową ramkę na zdjęcie w kilka chwil możesz udekorować, czyniąc ją wyrazistą ozdobą domu.

Gotowe ramki foto w kilka chwil przemienisz w nietuzinkowe dekoracje!Możesz też pokusić się o wykonanie ramki handmade od podstaw i samodzielnie przygotować bazę - wtedy będzie dokładnie taka, jak chcesz!

Ramkę możesz od podstaw stworzyć samodzielne, wtedy dopasujesz jej kształt i rozmiar do swoich potrzeb.Ramki na zdjęcia zwykle nie są bardzo duże, więc dodatkową zaletą jest to, że możesz ich zrobić całkiem sporo - za każdym razem mając okazję, by bez wyrzutów sumienia poscrapować ;-) W końcu robisz to dla wszystkich domowników, aby dom, w którym mieszkacie, był piękny i przytulny :-D

Pomysł czwarty - pudełka, skrzynki i kuferki

No, dobrze. Wszystkie powyższe pomysły na zdjęcia pozwalają wyeksponować i przechowywać jedną lub co najwyżej kilka fotografii. To jednak nie rozwiązuje problemu zapełnionego dysku i mnóstwa zdjęć, które fajnie byłoby mieć w dłoniach, a nie tylko na ekranie monitora. Dlatego mam dla Ciebie jeszcze jeden pomysł na zdjęcia. Taki, który pozwoli Ci przechowywać wiele fotografii w sposób uporządkowany i estetyczny.

Pięknie udekorowane kuferki pomogą uporządkować zdjęcia, a jednocześnie staną się gustowną ozdobą pomieszczenia.Potrafisz przecież wykonać i/lub ozdobić przeróżne pudełka, skrzynki i kuferki! Wiele z nich to świetne miejsce do przechowywania zdjęć! Możesz je poukładać tematycznie, np. białe, eleganckie pudełko przeznaczyć na zdjęcia ze ślubu, a pastelową, różową skrzyneczkę pełną kwiatów uczynić opakowaniem na zdjęcia z pierwszego roku życia córki.

Drewniane pudełka są trwałe i wytrzymają obciążenie nawet grubym plikiem fotografii.Możesz też zdecydować się na bardziej uniwersalne wzornictwo Twoich pudełek handmade na zdjęcia i podzielić fotografie np. rocznikami. Pięknie udekorowane pudełko na zdjęcia można ustawić na półce w salonie, bez obaw, że zagraci przestrzeń lub będzie się prezentować nieciekawie. Wręcz przeciwnie! Możesz z niego uczynić przemyślaną dekorację pomieszczenia. To sprawia, że nie musisz już upychać pudełek wewnątrz ciasnych szafek, a wśród rodzinnych fotografii zapanuje porządek i jeszcze milej będzie je przeglądać!
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger