BLUE ALMONDS i LINEN STORY LemonCraft - papiery scrapbooking, które warto łączyć!

Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają. A ja bym do tego dodała jeszcze, że z kolei podobieństwa się uzupełniają. Jeśli połączymy te dwa fakty razem, mamy odpowiedź na pytanie, dlaczego warto łączyć różne papiery scrapbooking ze sobą. Na przykład najnowsza kolekcja BLUE ALMONDS LemonCraft doskonale współgra ze wznowioną LINEN STORY. Chcesz się o tym przekonać? Zapraszam do lektury dzisiejszego artykułu, a przede wszystkim - do obejrzenia wspaniałych inspiracji Cytrynowych Projektantek!
Papiery do scrapbookingu LemonCraft - łącz, miksuj, baw się!


Papiery scrapbooking marki LemonCraft są bardzo uniwersalne, o czym pisałam już wielokrotnie, m.in. TUTAJ oraz TU. Są też bardzo plastyczne - można z nimi realizować nawet najbardziej śmiałe wizje artystyczne. Na przykład można je dowolnie ze sobą miksować. Czasami takie miksy to spontaniczne pomysły scraperek, czasami jednak - jak w przypadku omawianym dzisiaj - troszkę w tym pomagamy ;-) BLUE ALMONDS LemonCraft, nasza najnowsza kolekcja, o której więcej przeczytać możesz TUTAJ, to młodsza siostra kolekcji LINEN STORY

Kolory papierów z obu kolekcji powtórz w detalach, np. w kwiatach, listkach czy wstążkach... albo w nich wszystkich ;-)Czasami elementy z jednej kolekcji idealnie pasują nam tematycznie do pracy, którą chcemy wykonać z innych papierów - wtedy przychodzi czas na scrapbookingowy mix! Tu widzimy exploding box z BLUE ALMONDS LemonCraft, połączonych z wycinankami z bloczka połówkowego do LINEN STORY.Papiery w niebieskie kwiaty zostały zaprojektowane w taki sposób, by stanowić uzupełnienie i kontynuację jesiennej kolekcji w klimatach boho. Jednocześnie jednak obie kolekcje stanowią zachwycające, odrębne byty - kompletne, aby z każdej z nich stworzyć coś wyjątkowego!

Dwie najnowsze kolekcje LemonCraft można ze sobą łączyć, bądź nie - osobno też prezentują się pięknie!
Dwie prace z dwóch kolekcji, czy jedna z łączonych papierów? Wybór zawsze należy do Ciebie :-)BLUE ALMONDS i LINEN STORY - duet idealny? Sprawdź, dlaczego!


Chcesz wiedzieć, dlaczego kolekcje scrapbookingowe LemonCraft: BLUE ALMONDS i LINEN STORY tak świetnie do siebie pasują? Oto główne powody:

1) obie kolekcje utrzymane są w subtelnie wprowadzonych klimatach boho;
2) w obu kolekcjach odnaleźć można imitacje naturalnych tkanin;
3) zarówno Linen Story, jak i Blue Almonds posiadają piękne, kwiatowe wzory;
4) kompozycje na arkuszach w obu kolekcjach są do siebie zbliżone pod względem układu i stylistyki, różni je kolorystyka;
5) palety barw zastosowane w obu kolekcjach pięknie się uzupełniają.

Zobacz, jak pięknie delikatny róż LINEN STORY LemonCraft łączy się z błękitem elementów z BLUE ALMONDS.Dość teorii, czas sprawdzić powyższe w praktyce! Spójrz na to zdjęcie - w prawym dolnym rogu znajdują się dwa arkusze papierów scrapowych 15x15 - jeden z BLUE ALMONDS i jeden z LINEN STORY. Czy widzisz tę wspaniałą kontynuację wzoru? 

BLUE ALMONDS i LINEN STORY pasują do siebie stylem, wzorami i kompozycją.Próbowałam tę niesamowitą płynność przemycić na kartkę, niestety dodałam za dużo ozdób i utraciłam ten piękny efekt. Z pewnością jednak jest wart ponownego użycia w innym projekcie!

Jedna kartka handmade z dwóch kolekcji scrapbooking - tak można uzyskać kolorową, pastelową pracę :-)Jak łączyć dwie kolekcje papierów scrapowych


Chcesz ze sobą zmiksować dwie różne kolekcje papierów do scrapbookingu? Oto kilka wskazówek, dzięki którym będzie to łatwiejsze:

- kieruj się elementami wspólnymi dla obu kolekcji, wybierz wzór, motyw lub kolor, które się powtarzają;
- jeśli kolekcje są utrzymane w różnych barwach, wprowadź zastosowane kolory również poza papierami, np. na kwiatach lub innych elementach dekoracyjnych;
- próbuj kontynuować wzór albo układ, tak, aby ukazać jedność obu kolekcji;
- przede wszystkim jednak: miej pomysł! Nie próbuj łączyć papierów na siłę, niech scrapbookingowe miksy będą wynikiem Twojej weny twórczej :-)

Jeśli tylko masz pomysł na połączenie ze sobą różnych kolekcji papierów do scrapbookingu - zrealizuj go! Zobacz, jak niebanalne projekty można stworzyć z takich miksów!Delikatny ciepły róż LINEN STORY i ożywczy błękit BLUE ALMONDS idealnie do siebie pasują, dając rozmarzony, delikatny efekt na pracy.


Jeśli jeszcze nie łączyłaś różnych papierów scrapowych w jednej pracy - BLUE ALMONDS i LINEN STORY to kolekcje, które ułatwią Ci zadanie. Są stworzone do miksowania ich ze sobą!Po co łączyć papiery scrapbooking z różnych kolekcji


Na koniec dość przewrotnie, bo to pytanie należałoby zadać na samym początku ;) Po co w ogóle zaprzątać sobie głowę łączeniem kolekcji, skoro każda z nich jest w pełni dopracowana, spójna i gotowa do użycia? 
Papiery do scrapbookingu z różnych zestawów warto łączyć ze sobą, gdy:

- szukasz niebanalnych rozwiązań i chcesz zrobić coś inaczej niż wszyscy;
- potrzebna Ci praca w określonych kolorach, a jedna kolekcja nie pozwala Ci uzyskać całej pożądanej palety barw;
- jedna kolekcja posiada potrzebne Ci wzory i kolory, a inna - motywy, których szukasz do swojego projektu;
- nabyłaś dwie nowe kolekcje papierów do scrapbookingu i nie potrafisz zdecydować, którą pociąć jako pierwszą ;-)

Tak naprawdę jednak każdy powód jest dobry, by połączyć ze sobą w jednej pracy różne kolekcje papierów. Gdy więc czujesz, że chcesz to zrobić, po prostu to zrób! A jeśli nie masz doświadczenia w miksowaniu różnych papierów scrapowych, z BLUE ALMONDS i LINEN STORY na pewno łatwiej Ci będzie zacząć. PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger