Kartki ślubne na pieniądze - jak dać pieniądze na ślub

Sezon ślubny w pełni! W Twojej pracowni na pewno powstaje mnóstwo dzieł związanych ze ślubnymi uroczystościami. Czy informujesz swoich klientów (lub pamiętasz o tym, tworząc kartki handmade na własne potrzeby), że ręcznie robiona kartka ślubna może jednocześnie pełnić rolę oryginalnego i zachwycającego opakowania na prezent pieniężny? Sprawdź, jakie kartki ślubne na pieniądze możesz wykonać i co zrobić, by wręczanie gotówki było bardziej eleganckie niż kiedykolwiek!

 


Jak dać pieniądze na ślub? Nie w kopercie!

Jeśli myślisz, że wręczenie pieniędzy na ślub to wsadzenie ich do białej koperty - czym prędzej porzuć takie myślenie! Jeśli z kolei wydaje Ci się, iż podarowanie prezentu pieniężnego w kartce ślubnej polega na wsadzeniu banknotów między wewnętrzne strony kartki, to wiedz, że Ty również jesteś w błędzie... Na początek zachęcam Cię do lektury wcześniejszego artykułu na ten temat - TUTAJ

Dziś opowiem Ci, jak wręczać pieniądze na ślub, by robić to w sposób elegancki i oryginalny, a jednocześnie - nie pozbawiać Młodej Pary wspaniałych pamiątek z tego wyjątkowego dnia. Kartki ślubne na pieniądze niejedno mają imię, a Ty, jako scraperka, masz mnóstwo kreatywnych możliwości, by przygotować odpowiednie miejsce na banknoty. Twórz kartki ślubne ręcznie robione, sięgaj po papier Lemoncraft, odkrywaj nowe możliwości wręczania pieniędzy - po prostu: bądź kreatywną profesjonalistką w swoim fachu!

Kartki ślubne na pieniądze - poznaj ich główne zalety

Wybierasz się na ślub i być może - jak większość zaproszonych osób - zamierzasz Młodej Parze wręczyć w prezencie pieniądze. Gotówka to bardzo praktyczny, zawsze mile widziany upominek. Wkładasz więc pieniądze do koperty, a tę wrzucasz wraz z kartką do torebki prezentowej. Stop! Nie rób tak więcej. Tworząc swoje wyjątkowe rękodzieło, możesz uczynić kartki na ślub ręcznie robione doskonałymi opakowaniami na gotówkę. Nie oznacza to wcale, że praca nad kartką będzie trudniejsza i zajmie Ci więcej czasu. Kreatywny schowek na pieniądze to zaledwie chwila pracy dłużej, a efekt wart jest poświęcenia. 

Wręczając ręcznie robioną kartkę ślubną z pieniędzmi schowanymi w specjalnie przygotowanym do tego miejscu, wiele zyskujesz. Zwróć uwagę szczególnie na:

- wygodę - nie musisz się zastanawiać, jak to wszystko razem zapakować i wręczyć, nie musisz szukać osobnej, ładnej koperty na pieniądze, a potem co chwilę sprawdzać, czy nie pomyliłaś kopert i czy w środku na pewno jest gotówka ;-) ;

- elegancję - pięknie udekorowana kartka ślubna na pieniądze prezentuje się o wiele lepiej niż zwykła koperta. Tutaj warto również zwrócić uwagę na dyskrecję - pieniądze wręczane wewnątrz kartki nie są tak ostentacyjnym przekazywaniem gotówki, jak te znajdujące się w kopercie;

- bezpieczeństwo - kartka jest na tyle duża, że raczej jej nie zgubisz, cienka koperta mogłaby gdzieś zaginąć. Jednocześnie wykonana w kartce kieszonka czy inna skrytka na pieniądze zapobiega wysunięciu się banknotów, możesz więc być spokojna - Twój prezent się nie zgubi, nie ulegnie też zniszczeniu;

- oryginalność - rozwiązanie, które zastosujesz, na pewno zaskoczy i zwróci uwagę Młodej Pary. Możesz więc mieć pewność, że Twój prezent nie pozostanie niezauważony. Pięknie opakowane pieniądze nabierają cech sentymentalnej pamiątki ślubnej, więc wręczając jeden upominek, zyskujesz podwójny efekt!


Ozdobna koperta na pieniądze - poznaj ślubną kartkę kopertówkę

W dzisiejszym zestawieniu pierwszą formą kartki ślubnej na pieniądze jest kartka kopertówka. To niezwykle sprytne i praktyczne rozwiązanie łączy w sobie kształt klasycznej koperty i cechy dekoracyjnej kartki okolicznościowej. Ozdobna koperta na pieniądze w bardziej rozbudowanej formie, to właśnie kopertówka! Ogromną zaletą tej kartki jest to, że nie musisz martwić się, czy zmieści się ona do przygotowanej koperty lub pudełka na kartkę - sama w sobie jest tworem 2w1, czyli zarówno kartką, jak i opakowaniem na nią i na gotówkę, którą w nią wsadzisz. Dodatkowo, tworząc kartkę kopertówkę na ślub, z łatwością dołączysz do prezentu tak popularne w ostatnich latach kupony totolotka, zdrapki loteryjne czy bony podarunkowe.


Front kartki kopertówki przypomina każdą inną ślubną kartkę, jest jednak rozwiązaniem wyjątkowo praktycznym i poręcznym, kopertówka to bowiem zarówno kartka z życzeniami, jak i opakowanie na pieniądze na ślub.


Kartka kopertówka może przyjąć rozmaite rozwiązania - istnieją kopertówki klasyczne klejone, jak i takie trójdzielne, w których znajdzie się osobne skrzydełko na treść życzeń i osobne na kieszonkę na pieniądze.

Trójdzielna kartka kopertówka to wygodne rozwiązanie, z dużą ilością miejsca na treść życzeń.


Tworzenie kopertówki nie jest trudniejsze niż stworzenie klasycznej kartki handmade. Aby jednak odnieść pełen sukces, musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach, oto one:

pamiętaj, by kartka kopertówka posiadała jakieś zamknięcie, zapobiegające samoczynnemu rozkładaniu się kartki. Może to być np. klapka zamykana na magnes, zsuwana papierowa przepaska lub wstążeczka do zawiązania;

- jeśli zamierzasz wewnątrz kopertówki wykonać kieszonkę z wyższym grzbietem i/lub zmieścić w kartce pokaźny plik banknotów, pamiętaj o tym, by również grzbiet Twojej kopertówki był wyższy - wtedy nic nie będzie się wybrzuszać, a kartkę bez problemu zamkniesz;

- oklejając wewnętrzną część kopertówki papierem do scrapbookingu, pamiętaj o kontynuacji wzoru - takie rozwiązanie wygląda niezwykle estetycznie i profesjonalnie!

Chcesz wiedzieć więcej na temat tworzenia kopertówek? Koniecznie zobacz nasz kurs na YouTube - jak zrobić kopertówkę?

Razem z Cytrynową Projektantką, krok po kroku, możesz przygotować taką kartkę kopertówkę na ślub. Tutorial znajdziesz na naszym kanale YouTube, a wyżej go podlinkowałam - zapraszamy!

 

Kartki ślubne na pieniądze - wystarczy kieszonka... i już!

Tak, to naprawdę takie proste! Tworzysz klasyczną kartkę ślubną ręcznie robioną, dorabiasz wewnątrz odpowiednią kieszonkę i już masz odpowiedź na pytanie: jak dać pieniądze na ślub :-) To proste i szybkie rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet:

a) masz motywację, by dopracować swoją ręcznie robioną kartkę na ślub z każdej strony, także wewnątrz;

b) nie musisz się martwić o możliwość wysunięcia się banknotów i zgubienia ich przez Młodą Parę;

c) kieszonka wewnątrz kartki to czytelny sposób na oznaczenie miejsca schowania prezentu pieniężnego - gotówka na pewno nie zostanie przegapiona przez nowożeńców;

d) nie musisz szukać ładnej koperty na pieniądze;

e) możesz tworzyć swoje ulubione formy kartek ślubnych i o nic się nie martwić - kreatywną kieszonkę na pieniądze umieścisz niemal w każdej kartce handmade!

 

Jeśli piękną ręcznie robioną kartkę ślubną uzupełnisz wewnątrz o kieszonkę, zyskasz upominek praktyczny i sentymentalny zarazem.

Jak dać pieniądze na ślub, czyli z czego i jak zrobić kieszonkę w kartce ślubnej?

Nie wiesz, jak zrobić kieszonkę w kartce na pieniądze? Nie martw się! Masz do wyboru całe mnóstwo pomysłów i inspiracji :-) Znajdź sposób, który będzie dla Ciebie najłatwiejszy i który w pełni odpowiada Twojej stylistyce tworzenia. Kartki ślubne na pieniądze mogą mieć kieszonki wykonane m.in.:

z papieru, w formie prostokąta, którego trzy brzegi są przyklejone do tła kartki - ta forma kieszonki na gotówkę jest najpopularniejsza, kieszonkę można dodatkowo udekorować np. wycinanką scrapbooking;

z papieru, w formie wklejonej do kartki przepaski - jej brzegi są przyklejone do tła kartki, natomiast środek odstaje i umożliwia wsunięcie pod niego banknotów;

z koronki gipiurowej lub haft na tiulu, umieszczonej wzdłuż kartki, ozdobnym brzegiem do wewnątrz, pozostałe trzy brzegi są zawinięte pod krawędzie wewnętrznego kawałka papieru scrapbooking;

w formie małej, papierowej koperty, zamykanej na magnes neodymowy lub zawiązywanej wstążeczką albo sznurkiem.

Istnieje mnóstwo sposobów na stworzenie kieszonki na pieniądze w kartce ślubnej - korzystaj z najpopularniejszych rozwiązań lub twórz swoje własne!

Kartki ślubne na pieniądze z dekoracyjną kieszonką - pomysły i inspiracje

Jesteś wzrokowcem i chciałabyś zobaczyć, jak prezentują się prace z różnego rodzaju kieszonkami na gotówkę? Proszę bardzo! 

Piękna, klasyczna kartka ślubna ręcznie robiona, wykonana z kolekcji Greenery Lemoncraft...

 
...wewnątrz skrywa koronkową, elegancką kieszonkę, idealną, by umieścić w niej pieniądze na ślub. Jest dyskretnie, pięknie, interesująco :-)

Romantyczna ręcznie robiona kartka w pudełku - przy takim rozwiązaniu często kieszonkę wykonuje się w dnie pudełka, ale...

...można to zrobić niestandardowo, tak, jak Agnieszka: tworząc w kartce ozdobną przepaskę, pod którą wsuwa się banknoty.


Kartki ślubne z szufladką - oryginalny sposób na wręczenie pieniędzy na ślub

Szukasz czegoś jeszcze bardziej oryginalnego, zachwycającego i praktycznego zarazem? Polecam Twojej uwadze kartki ślubne z szufladką! Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, iż po wyjęciu pieniędzy, można taką kartkę wykorzystać do przechowywania ślubnych, drobnych pamiątek, np. biżuterii z tego wyjątkowego dnia, winietek Pary Młodej, błękitnej podwiązki ślubnej itp.

Kartka z szufladką to niestandardowa kartka ślubna na pieniądze, która zachwyca wyglądem, praktycznością i innowacyjnym rozwiązaniem!

Wręczając kartkę ślubną z szufladką, również możesz wewnątrz ukryć inne niż gotówka przedmioty. W takiej szufladce pięknie wyeksponujesz wisiorki z grawerem, łańcuszki dla Niej i dla Niego, karty podarunkowe, bony na sesje fotograficzne i wiele innych drobnych przedmiotów.

Zastanawiasz się, jak może wyglądać kartka ślubna z szufladką? Mam dla Ciebie kilka inspirujących przykładów. Zobacz te wdzięczne, eleganckie i niezwykle oryginalne kartki ślubne na pieniądze!

Wnętrze szufladki udekorowane papierami do scrapbookingu to spójna całość z zewnętrznym designem kartki. 

 
Jak dać pieniądze na ślub w kartce z szufladką? Możesz je tam włożyć luzem lub - tak, jak na powyższym zdjęciu - przygotować przytrzymującą przepaskę, np. z pięknej koronki.


Kartka ślubna na pieniądze - exploding box na ślub

Exploding box - niepozorne pudełeczko, które po zdjęciu wieczka staje się skarbnicą wzruszeń i zachwytów. To jedna z ulubionych form ślubnego rękodzieła, jeśli chodzi o kartki ślubne na pieniądze. Nic dziwnego, ślubny exploding box to pamiątka oryginalna, nietuzinkowa i na długo pozostająca w pamięci. 

Podnosisz wieczko papierowego pudełka, a jego ścianki rozkładają się na 4 strony świata... Oczom ukazuje się piękna przestrzenna kompozycja na środku oraz dekoracje na każdej ze ścianek, przywodzące na myśl cztery różne mini kartki okolicznościowe... W exploding boxie znajdzie się miejsce i na ślubne dekoracje, i na wyraz artyzmu twórcy, i na treść życzeń, i na pieniądze. Wszystko zamknięte w jednej, zgrabnej formie, łatwej do przechowywania, wręczania i eksponowania. Same zalety!

Ślubny exploding box to zgrabne, eleganckie pudełeczko, które skrywa w sobie mnóstwo pięknych niespodzianek!


Wszystko, czego potrzebujesz, by tworzyć wyjątkowe i personalizowane kartki ślubne w formie exploding box to ciekawy pomysł, piękne papiery do scrapbookingu Lemoncraft, kreatywne dodatki w tematyce ślubnej i odrobina personalizacji (np. imiona młodych, data ślubu, symbole nawiązujące do wspólnej pasji nowożeńców itp.). 

Nie masz wprawy w tworzeniu exploding boxów? Brakuje Ci pomysłów na stworzenie efektownego ślubnego pudełeczka? Zobacz, jak zrobić ślubny exploding box, a potem twórz, co Ci w duszy gra!

Jak dać pieniądze na ślub w kartce exploding box - kilka ważnych wskazówek

Umieszczanie pieniędzy w expoding boxie nie wymaga wielkiej filozofii, warto jednak wiedzieć, jak uniknąć ewentualnych wpadek i problemów:

1) miejsce ukrycia pieniędzy nie jest oczywiste i/lub nie widać gotówki na pierwszy rzut oka? Poinformuj młodą parę, gdzie w kartce znajdują się pieniądze - zapobiegniesz ich przegapieniu przez nowożeńców;

2) zanim stworzysz kieszonkę na pieniądze w exploding boxie, zastanów się, ile pieniędzy chcesz podarować w prezencie ślubnym - jeśli kwota jest większa, dobrym pomysłem będzie rozdzielenie jej na kilka kieszonek, mniejszą kwotę możesz umieścić w pojedynczej skrytce;

3) przed przystąpieniem do pracy, zaplanuj miejsce, w którym znajdą się pieniądze: czy będą to kieszonki ukryte na wewnętrznych ściankach exploding boxa, pod kompozycjami dekoracyjnymi? A może środkowa część pudełeczka? Jeśli masz tyle pomysłów na exploding box na ślub, że brakuje Ci miejsca na kieszonkę na pieniądze, stwórz ją... od spodu wieczka!

Jeśli poszalejesz z kompozycjami i dekoracjami wewnątrz pudełeczka i zdarzy Ci się zapomnieć o miejscu na pieniądze, wykorzystaj wewnętrzną stronę wieczka i stwórz tam estetyczną kieszonkę - zobacz, jaki to super pomysł!


Poręczne i piękne pudełeczko to świetny upominek na ślub...

...zwłaszcza, gdy w środku można znaleźć wspaniałe dekoracje, personalizację oraz kieszonkę z prezentem w postaci pieniędzy.

Exploding box na ślub to bardzo lubiana forma - daje wiele możliwości twórczych, a liczba wariantów dekoracyjnych i planów na poszczególne elementy pudełeczka jest niemal nieograniczona.


Papier Lemoncraft do tworzenia kartek ślubnych na pieniądze 

Szukasz odpowiedniego papieru scrapbooking do tworzenia kartek ślubnych na pieniądze? Cóż, wybór nie jest prosty, bo w Lemoncraft mamy mnóstwo kolekcji, idealnie nadających się do kreowania projektów na ślub! Dziś jednak szczególnie polecam Ci kolekcję GREENERY Lemoncraft. Dlaczego? Bo w pełni odpowiada ona aktualnym trendom ślubnym, wpisuje się w dowolną stylistykę aranżacyjną ślubu i wesela, pasuje do okoliczności rustykalnych i boho, ale świetnie odnajdzie się również w klimatach nowoczesnych, eko i klasycznych. Mnóstwo jasnych papierów scrapbooking w delikatne wzory, piękne kompozycje kwiatowe z dużą ilością zieleni i ślubne grafiki bardzo ułatwiające pracę nad ślubnymi projektami to największe zalety kolekcji Greenery. Nie znasz tych papierów? Koniecznie nadrób zaległości, bo ten papier Lemoncraft przyspieszy i uprzyjemni Twoją pracę nad ślubnym rękodziełem. Papiery ślubne Greenery Lemoncraft znajdziesz w naszym sklepie internetowym, TUTAJ.

 

Kolekcja papierów do scrapbookingu Lemoncraft Greenery jest idealnym wyborem do wszelkich ślubnych prac, również do kartek ślubnych na pieniądze :-)

Szukasz jeszcze bardziej oryginalnych propozycji na wręczanie ślubnych pieniędzy niż kartka? Wybierz papiery Lemoncraft i po prostu oklej nimi drewniane pudełko! Szybko, pięknie i efektownie!Drewniane pudełeczko oklejone pięknymi papierami Lemoncraft i efekt wow gotowy w kilka chwil!

Szukaj również innych kreatywnych pomysłów na wykorzystanie papierów Lemoncraft w swojej twórczości!


Kartki ślubne na pieniądze - podsumowanie  

Wiesz już, że przed Tobą mnóstwo kreatywnych sposobów na wręczanie pieniędzy na ślub. Możesz wykonać kartkę kopertówkę, ślubny exploding box, kartkę z szufladką czy klasyczną kartkę z kieszonką na pieniądze. Który z pomysłów zrealizujesz w pierwszej kolejności? Pamiętaj tylko o tym, by:

odpowiednio wyeksponować schowek na pieniądze, tak, by Młoda Para go nie przegapiła;

dostosować wielkość kieszonki i grubość grzbietu kartki do ilości banknotów, które znajdą się wewnątrz;

dopracować każdą część ślubnej kartki handmade, także jej wnętrze, w którym znajdzie się kieszonka na pieniądze i treść życzeń. 

A może znasz jeszcze inne sposoby, jak dać pieniądze na ślub? Tworzysz kartki ślubne na pieniądze, o których nie wspomniałam w dzisiejszym artykule? Koniecznie daj znać w komentarzu, chętnie poznam Twój sposób! :-) 

Pamiętaj, że w sklepie internetowym Lemoncraft znajdziesz wszystkie aktualnie dostępne papiery Lemoncraft, kreatywne dodatki w postaci badzików scrapbooking oraz wspaniałe, mocne taśmy klejące i kosteczki 3d ułatwiające tworzenie pięknych kompozycji. Koniecznie zajrzyj dziś na Lemoncraft sklep i wybierz papier scrapbooking, z którego stworzysz swoje ślubne (i nie tylko) dzieła!

 

Ja dziękuję Ci za Twoją uwagę i czas poświęcony na lekturę artykułu i życzę Ci niegasnącej weny oraz samych zachwycających dzieł scrapbookingowych.


 

 PODPIS


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger