Cztery powody dla których warto sięgnąć po papier ozdobny do druku

Głównym materiałem do pracy jest dla scraperki papier scrapbooking. Piękne arkusze w rozmaitych barwach i wzorach to podstawa zachwycających projektów, takich jak kartki okolicznościowe, albumy na zdjęcia, dekoracje do domu wykonane z papieru itd. Papier jest czymś, czego w pracowni scraperki nie powinno zabraknąć. Ale jaki wybrać? Gotowe, wydrukowane arkusze kolekcji Lemoncraft, dostępne w zestawach w sklepie scrapbookingowym, czy papier ozdobny do druku? Teraz nie musisz wybierać! Swoje ulubione papiery Lemoncraft możesz teraz nabyć w wersji cyfrowej. Papier scrapbooking do samodzielnego wydruku to rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele zalet. Jakich? Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy papier ozdobny a4 do wydruku to rozwiązanie dla Ciebie!
Gotowy papier scrapbooking czy papier ozdobny do druku? Poznaj zalety obu rozwiązań!


Gotowe do nabycia kolekcje papierów scrapbookingowych mają wiele swoich zalet. Przede wszystkim, nie musisz dysponować dobrej jakości drukarką ani odpowiednim papierem, by uzyskać profesjonalny efekt odpowiednio nasyconych wzorów i kolorów. 

W Lemoncraft oferujemy Ci arkusze w różnych formatach. Najpopularniejsze duże papiery scrapbooking, czyli 30x30, mają rozmiar trudny do uzyskania w warunkach domowych, ponieważ większość drukarek do prywatnego użytku umożliwia wydruk maksymalnie w formacie A4. Z tego też powodu klasyczne papiery scrapbooking w druku offsetowym to ulubiony produkt wielu scraperek. Nie musisz martwić się o kolorystykę, odcienie, dostępność tuszu, papieru, czas potrzebny na drukowanie, komputer, z którego możesz zlecić do drukarki zadanie wydrukowania ozdobnego papieru itd. Jakość zawsze pozostanie ta sama, co umożliwi Ci powielanie wypróbowanych projektów i rozwiązań.

Czy zatem papier ozdobny do druku to gorsza opcja? Zdecydowanie nie! Za chwilę przedstawię Ci cztery powody, dla których warto sięgnąć po papier ozdobny a4 do wydruku. Teraz jednak w skrócie mogę zdradzić największe zalety cyfrowych papierów scrapbooking do samodzielnego wydruku. Będą to z pewnością:

  • dostępność - produkt cyfrowy masz zawsze pod ręką (o ile, oczywiście, masz w danym momencie dostęp do komputera, pliku i drukarki), więc jeśli zabraknie Ci jakiegoś wzoru, po prostu go dodrukowujesz w odpowiadającej Ci ilości; 
  • powtarzalność - ten sam wzór możesz wykorzystać dziesiątki i setki razy, nie ma ryzyka, że zabraknie Ci arkusza z danego wzoru i będziesz zmuszona szukać go po różnych sklepach scrapbookingowych lub namawiać znajome scraperki, by podzieliły się z Tobą swoimi zapasami ;-) ;
  • wszechstronność - plik cyfrowy umożliwia Ci naniesienie wybranego wzoru na rozmaite powierzchnie o zróżnicowanej gramaturze, kształcie itp.;
  • ekonomiczność - płacisz raz, używasz cały czas! A do tego nie zajmujesz miejsca w scrap kącie, którego zawsze jest za mało i nie zamrażasz funduszy w papierach scrapbooking kupionych na zapas.


Papier ozdobny do druku - dlaczego warto?


Wspomniałam już o największych zaletach papieru scrapbooking w wersji do druku, teraz chciałabym zatrzymać się na dłuższą chwilę przy każdej z wymienionych cech. Poznaj 4 powody, dla których warto sięgnąć po papier ozdobny do druku!

 

Kup raz i drukuj zawsze, kiedy potrzebujesz! Mając do dyspozycji najlepsze arkusze z elementami do wycinania Lemoncraft w wersji do samodzielnego wydruku, nie musisz się martwić, że zabraknie Ci Twoich ulubionych wycinanek tematycznych!


Powód 1 - papier ozdobny do druku - wzory i motywy na każdą okazję

Druk papieru scrapbooking to dla wydawcy zawsze pewne ograniczenia. Tworząc kolekcję, musi on zrezygnować z jednych wersji wzorów na rzecz innych, tak, aby dana kolekcja nie rozrosła się do kilkudziesięciu arkuszy ;-) Wersja cyfrowa daje tutaj większe pole do popisu. Również z punktu widzenia nabywcy. Na pewno zgodzisz się ze mną, że fizycznie nie jesteś w stanie nabyć i przechowywać wszystkich arkuszy scrapbooking, które Ci się podobają. Nawet pomijając jakiekolwiek ograniczenia finansowe, wyzwaniem byłoby zmieścić mnogość pięknych papierów w domowej przestrzeni. 

Decydując się na papier ozdobny do druku, możesz tak naprawdę być przygotowana na każdą okoliczność. Warto mieć w zanadrzu wszystkie wzory, kolory i motywy, które Cię zachwyciły, bo nigdy nie wiesz, kiedy to właśnie one będą idealne do realizacji Twojej artystycznej wizji!

Powód 2 - papier ozdobny do wydruku daje Ci więcej możliwości

Chcąc wydrukować papier ozdobny skupiamy się na tym, by uzyskać odpowiednią jakość druku, nasycenie kolorów i dobrać odpowiednią gramaturę papieru - zwykle zależy nam na sztywnym, solidnym kartonie, który zbliży wydruk domowy do jakości papieru scrapbooking kupionego w sklepie. 

Czy jednak pomyślałaś o tym, że papier ozdobny do druku daje Ci zdecydowanie więcej możliwości? Ponieważ plik cyfrowy nie jest jeszcze produktem finalnym, masz decydujący wpływ na to, jak ów produkt będzie wyglądać. Oznacza to, że możesz drukować ten sam wzór na papierze o zróżnicowanych gramaturach, a także o zróżnicowanej fakturze. Wybieraj gładki biały karton o gramaturze 250g, albo papier wizytówkowy z teksturą drobnej krateczki; próbuj druku na papierze ryżowym, kalce technicznej... 

Ciekawy efekt uzyskasz, drukując wzór bezpośrednio na bazie kartki handmade czy na stronie ręcznie robionego albumu. A jeśli posiadasz sprzęt umożliwiający druk na dowolnych powierzchniach lub masz możliwość korzystania z takiej opcji zlecając usługę druku na zewnątrz, wyobraźnia może Cię ponieść jeszcze dalej! Co powiesz na druk cyfrowy na tkaninie albo naniesienie wzoru na dekoracyjne pierniczki? :-)


Papier ozdobny do druku może mieć rozmaitą gramaturę i teksturę, zróżnicowane nasycenie kolorów - korzystaj z możliwości, które Ci daje, testuj, baw się i odkrywaj znane Ci wzornictwo w zupełnie nowy sposób!

Powód 3 - papier scrapbooking do druku to idealny papier ozdobny na zaproszenia!

Tworzysz zaproszenia handmade na sprzedaż, a może marzy Ci się samodzielne wykonanie zaproszeń na ślub lub na Chrzest Święty członka swojej rodziny? W obu tych przypadkach papier ozdobny do druku będzie doskonałym ułatwieniem pracy. Dlaczego?

  • możesz wydrukować ten sam wzór tyle razy, ile tylko potrzebujesz - rozwiązanie będzie wygodne i oszczędne, nie musisz kupować większego zapasu "na wszelki wypadek", nie musisz też rezygnować z ulubionych wzorów papierów scrapowych, które w tradycyjnej sprzedaży nie były dostępne w wersji na sztuki;
  • komuś spodobał się wzór zaproszeń, jakie wykonałaś rok czy dwa lata wcześniej? W przypadku tradycyjnych papierów scrapbooking powtórzenie wzoru może okazać się niemożliwe - jeśli dana kolekcja wyprzedała się, a producent nie planuje jej wznowienia, będziesz musiała zaproponować Klientowi inne rozwiązanie. A jeśli posiadasz dany wzór w wersji cyfrowej? Wtedy żaden upływ czasu nie jest Ci straszny!
  • obawiasz się, że w trakcie pracy coś pójdzie nie tak? Teraz ewentualna pomyłka, krzywo zbigowany papier, czy literówka w nazwisku gościa nie będzie problemem zmuszającym Cię do szybkiego domawiania papieru scrapbooking i ponoszenia kolejnego kosztu wysyłki - brakujący arkusz możesz dodrukować sobie na bieżąco!

Drukuj, powielaj i twórz, np. pięknie zaproszenia ślubne i zjawiskową papeterię na rozmaite okazje!

Zauważ, że mając dowolność w wyborze powierzchni, jej rozmiaru i gramatury, zyskujesz jeszcze jeden atut! Możesz nie tylko wydrukować przepiękne zaproszenia, ale też - przygotować pasującą kopertę z identycznym wzorem wewnątrz i/lub na zewnątrz. Papier ozdobny na zaproszenia pozwoli Ci również poszerzyć ofertę dedykowaną Klientom o inne produkty z tym samym wzorem, który będzie na zaproszeniach. Możesz tworzyć m.in. winietki na stół, zawieszki do alkoholu, pudełeczka z podziękowaniami dla gości oraz inne dekoracje stołów weselnych, ozdoby na przyjęcia okolicznościowe itd.

Papier ozdobny na zaproszenia możesz wykorzystać również do oklejania kopert, tworzenia winietek i przygotowanie obszernej oferty eleganckiej papeterii okolicznościowej.

Powód 4 - papier ozdobny A4 do druku możesz mieć zawsze pod ręką!

Zamówienie złożone przez Klienta na ostatnią chwilę, urodziny koleżanki, o których na śmierć zapomniałaś, wena, która nawiedziła Cię tuż przed weekendem - te sytuacje zna ze swojego doświadczenia niemal każda scraperka. Co zrobić w sytuacji, gdy weekend za pasem i nawet ekspresowo wysłane zamówienie ze sklepu scrapbookingowego nie zdąży dotrzeć przed poniedziałkiem? W takich sytuacjach papier ozdoby do druku może być Twoim wybawcą! On zawsze jest pod ręką i jeśli tylko masz odpowiedni papier do druku, a drukarka nie odmówi Ci współpracy - nie musisz się niczym martwić i możesz tworzyć to, co chciałaś. Wygodne, prawda? :-) 


Papier scrapbooking Lemoncraft jako papier ozdobny do druku? Bądź na tak!

Wciąż się wahasz? Daj się przekonać, że papier ozdobny do druku Lemoncraft to dla Ciebie świetna opcja! Pamiętaj, że przy tym wszystkim nie musisz rezygnować z naszych tradycyjnych papierów do scrapbookingu. Jak wspomniałam na początku tego artykułu, papier scrapbooking w klasycznym rozumieniu też ma przecież mnóstwo zalet! Dlatego też papier ozdobny a4 do wydruku możesz potraktować jako uzupełnienie naszej oferty. Wygodne, będące zawsze pod ręką, dające Ci szansę nielimitowanego czasowo korzystania z ulubionych wzorów i kolekcji, niesamowicie elastyczne i dające ogromne pole do popisu dla Twojej kreatywności. Coś, co moim zdaniem warto postawić obok gotowych papierów scrapbooking, a nie w opozycji do nich :-)

Papier Lemoncraft do samodzielnego wydruku to - moim zdaniem - świetne uzupełnienie tradycyjnych, gotowych papierów scrapbooking.

No dobrze, a gdzie można znaleźć papier ozdobny do druku, o którym wspominam wciąż w tym tekście? Zapraszamy do naszego sklepu na międzynarodowej platformie Etsy, gdzie znajdziesz nasze kolekcje papierów ozdobnych do druku, gotowych do zakupu i tworzenia! Jesteśmy na etapie wprowadzania kolejnych produktów do sklepu, dlatego z każdym tygodniem będziesz mogła nabyć tam coraz więcej naszych wzorów! Muszę wspomnieć jeszcze o tym, że w każdym z oferowanych przez nas zestawów znajdziesz gratisowe elementy do wycięcia - to prawdziwa gratka dla każdej scrapującej osoby! :-)

Papiery od razu gotowe do użycia, a do tego piękne i praktyczne gratisy - musisz zajrzeć na sklep Lemoncraft na platformie Etsy!

Odkryj naszą kolekcję papierów ozdobnych do druku w sklepie Lemoncraft na platformie Etsy i daj się porwać w wir twórczych możliwości, jakie oferują nasze unikalne papiery! Kliknij w poniższy baner i przenieś się do świata pełnego cyfrowych papierów scrapbooking, dzięki którym już nigdy nie zabraknie Ci ulubionych wzorów:

 


Czujesz, że to coś właśnie dla Ciebie? Gdy stworzysz pracę z użyciem digi papierów Lemoncraft, nie zapomnij pochwalić się nią w naszej grupie inspiracyjnej na Facebooku - Lemoncraft Inspirations! :-)


Dziękuję za Twoją obecność i uwagę. Życzę Ci wielu wspaniałych, twórczych chwil z papierami Lemoncraft - tymi tradycyjnymi i tymi w wersji do samodzielnego wydruku ;-)  
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger