Exploding box - kreatywna niespodzianka na różne okazje

Czy istnieje idealny prezent ręcznie robiony? Coś, co zaskoczy i zachwyci nawet najbardziej wymagających odbiorców? Wybierz ulubione papiery Lemoncraft i twórz exploding box! To kreatywna niespodzianka, która jest odpowiednia na każdą okazję, zawsze będzie wywoływać mnóstwo pozytywnych emocji i wyróżni się na tle innych kartek z życzeniami. Sprawdzi się zarówno w roli dodatku do upominku, jak i jako prezent główny, czy opakowanie na biżuterię lub pieniądze. Sprawdź, jak zrobić eksplodujące pudełko i na jaką okoliczność będzie odpowiednie. Daj się zainspirować, przeglądając najlepsze pomysły na exploding box ślubny, komunijny, urodzinowy.

Exploding box - wyjątkowa, kreatywna niespodzianka, która pozwoli się wyróżnić

Masz czasem wrażenie, że gdy tworzysz kartkę okolicznościową, to ciężko Ci znaleźć coś odkrywczego, świeżego i zaskakującego? Dostrzegasz w sobie ochotę do kreowania rzeczy wyjątkowych, a mimo to nie potrafisz wybrać formy kartki, która będzie naprawdę nietypowa? Polecam Ci exploding box! Nawet, jeśli w środowisku scraperskim jest on już formą powszechnie znaną, to przecież osoby spoza kręgu rękodzielników zapewne nie wiedzą o istnieniu eksplodującego pudełka. A jeśli wiedzą, to weź pod uwagę, iż exploding box daje tak wiele twórczych możliwości, że zaskoczyć możesz nawet osobę, która otrzymała już kilka pamiątek tego typu ;-)

Czym jest exploding box i dlaczego zdobywa serca zarówno rękodzielników jak i odbiorców rękodzieła?

Exploding box, znany również pod nazwą eksplodujące pudełko, to wyjątkowa forma papierowego rękodzieła. Można powiedzieć, że box jest zarówno kartką z życzeniami, jak i opakowaniem na tę kartkę, a czasami również opakowaniem na prezent. Jest to więc niezwykła forma, która może pełnić różne role. Bez względu jednak na to, co kryje w sobie eksplodujące pudełko, pewna kwestia pozostaje niezmienna - to emocje, jakie wiążą się zarówno z wykonywaniem i wręczaniem, jak i z otrzymywaniem oraz odkrywaniem exploding boxa. Chcesz stworzyć pamiątkę, która na zawsze pozostanie w pamięci obdarowanej osoby oraz zaproszonych gości? Chcesz się wyróżnić na rynku ręcznie robionych kartek i personalizowanych pamiątek scrapbooking? Exploding box jest tym, czego szukasz!

Na pierwszy rzut oka exploding box to po prostu piękne, poręczne pudełko.


A czym tak właściwie wyróżnia się wspomniane eksplodujące pudełko? Na pierwszy rzut oka to po prostu zgrabne, kwadratowe pudełeczko z wieczkiem. Jeśli wybierzesz piękne papiery Lemoncraft na jego oklejenie, zyskasz śliczny kwadratowy kartonik. Najpopularniejsze exploding boxy mają bok o wymiarach ok. 10x10 cm. Nie oznacza to, iż nie można spotkać się z exploding boxem w innych wymiarach, czy nawet kształtach, jednak to właśnie kwadratowa "dziesiątka" stanowi klasykę gatunku.

Magia zaczyna się dziać tuż po uniesieniu wieczka eksplodującego pudełka. Ponieważ ścianki boxa nie są ze sobą połączone brzegami, a jedyną częścią scalającą je jest dno pudełka, zdjęcie wieczka skutkuje natychmiastowym rozłożeniem się ścianek na 4 strony świata. Wówczas ukazuje nam się całe bogate, tajemnicze, zaskakujące i zachwycające wnętrze, jakie skrywa w sobie exploding box! Dekoracyjne ścianki, pełne życzeń, symboli i wspaniałych kompozycji stanowią uzupełnienie dla tego, co znajduje się w centralnej części pudełka. A może się w niej znaleźć naprawdę wiele - o czym przeczytasz w dalszej części tego artykułu :-)

Wnętrze exploding boxa skrywa mnóstwo niespodzianek! Może też zawierać dodatkową skrytkę na drobny upominek.

Scraperki kochają exploding boxy - ta forma daje niemal nieograniczone możliwości twórcze! Pudełko można udekorować wewnątrz i na zewnątrz, można stworzyć bogato zdobione wieczko, przygotować przestrzenną kompozycję na środku boxa, w jednej pracy zmieścić wszystkie swoje pomysły, jakie przychodzą do głowy w związku z daną kolekcją papierów Lemoncraft czy z wybranym wydarzeniem :-)

Zaskocz swoich bliskich niepowtarzalnym explodującym pudełkiem

Scraperki prześcigają się w pomysłach na zagospodarowanie przestrzeni exploding boxa. Skoro dla nas, twórców papierowego rękodzieła, ta forma pamiątki jest tak ekscytująca, pomyśl, jak wiele emocji musi dostarczać osobom obdarowanym, które z tego typu sztuką nie obcowały nigdy lub robią to bardzo rzadko (tylko przy okazji ważnych rodzinnych uroczystości)!

Zaskocz swoich bliskich, wręczając Im niepowtarzalne eksplodujące pudełko. Stwórz pamiątkę, dostosowaną do okazji, sytuacji i otrzymującej pudełeczko osoby. Spersonalizuj boxa-niespodziankę, tak, by odkrywanie każdego detalu było radosne, fascynujące i pełne wzruszeń!

Eksplodujące pudełko zawsze będzie zaskakującą pamiątką dla Odbiorcy - nawet, jeśli dana osoba otrzymała już kiedyś exploding box, to przecież każde pudełeczko jest inne i zachwyca innymi detalami oraz rozwiązaniami.

 

Exploding box ślubny - miłosny przekaz w małym pudełku

To niewiarygodne, ileż uczuć i emocji można zawrzeć w jednym małym pudełeczku! Exploding box ślubny to pomysł na wzruszający upominek od serca, który stanie się cenną pamiątką na lata!

Exploding box na ślub - prezent od zadań specjalnych!

Czy wiesz, dlaczego exploding box jest doskonałym wyborem jako upominek na ślub? Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze, oczywiście, jest tak dlatego, że pamiątka ślubu w formie eksplodującego pudełka pozostaje prezentem niezwykle widowiskowym. A temat ślubu chyba najłatwiej ze wszystkich okazji dostosować do boxa. Na środku możesz wykorzystać wszystko to, co kojarzy się z tematyką ślubu - rynek oferuje mnóstwo tekturek 3d do exploding boxa, np. dorożkę ślubną, młodą parę na rustykalnym mostku, piętrowy ślubny tort. Możesz też zrezygnować z tekturowych elementów i umieścić w exploding boxie ślubnym inne elementy, np. metalowe, przestrzenne obrączki, do złudzenia przypominające te prawdziwe.

Ale eksplodujące pudełko na ślub to nie tylko oryginalny pomysł na kartkę ślubną ręcznie robioną. Poza przekazaniem ślubnych życzeń Nowożeńcom, możesz ślubny exploding box przeznaczyć także do innych celów, np.:

- wręczyć w ten sposób prezent pieniężny, umieszczając banknoty np. w tematycznych kieszonkach na wewnętrznych ściankach boxa. Koniecznie zobacz nasz artykuł: jak wręczać pieniądze na ślub;

- zapakować wewnątrz boxa pamiątkową biżuterię dla Państwa Młodych;

- nawiązać przestrzenną kompozycją na środku pudełka do historii miłości Państwa Młodych lub stworzyć z tej kompozycji swoiste nakierowanie Nowożeńców, co będzie prezentem dla Nich (ja na przykład robiłam kiedyś exploding box w temacie podróżniczym, w pudełku musiały się znaleźć największe zabytki Europy, walizki oraz samolot, a prezentem od rodziców i dziadków była wycieczka po europejskich stolicach).

Ślubny exploding box to kwintesencja elegancji i romantyzmu zamkniętych w zgrabnej formie.


Exploding box ślubny - wyjątkowe dekoracje i personalizacja 


Wspomniałam już, że temat ślubu jest niezwykle wdzięczną materią do tworzenia exploding boxa. Dzieje się tak nie tylko ze względu na mnogość symboli ślubnych i miłosnych, jakie oferuje nam dzisiejszy rynek scrapbookingowy. Do Młodej Pary możesz dopasować cały wygląd i klimat eksplodującego pudełka. Wybierz papiery Lemoncraft, które najlepiej będą współgrać z motywami przewodnimi przyjęcia weselnego lub dopasuj swoje rękodzieło do wyglądu zaproszeń ślubnych - to też jest personalizacja projektu!

Ślubne motywy są tak liczne i różnorodne, że bez trudu wypełnisz nimi wszystkie części exploding boxa.

 
Dekoracyjne kompozycje na ściankach ślubnego boxa tworzą się niemal same, gdy masz do dyspozycji wycinanki Lemoncraft.


Ślubne gołąbki, obrączki, Panna Młoda przygotowująca się do ślubu, motyw Młodej Pary, czy kieliszki z szampanem - wiele tego typu grafik, idealnie dopasowanych do papierów Lemoncraft, znajdziesz w naszych kolekcjach, wśród elementów do samodzielnego wycinania. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz posiadać wielu wykrojników, tekturek czy stempli, by móc stworzyć wyjątkowy, tematyczny ślubny exploding box.

Atmosfera ślubnych pudełek eksplodujących jest niesamowita!


Masz kilka pomysłów na kartkę ślubną handmade? Na 4 ściankach exploding boxa możesz jednocześnie zrealizować je wszystkie! :-)


Jeśli chodzi o personalizację ślubnego eksplodującego pudełka handmade, to masz wiele możliwości. Wspomniałam już o wizualnym i stylistycznym dopasowaniu boxa do wzoru zaproszenia ślubnego lub przewodnich motywów wesela. Inne sposoby na personalizację ślubnego rękodzieła to m.in.:

- umieszczenie w exploding boxie imion Państwa Młodych i daty ślubu;
- nawiązanie w kompozycji głównej do zainteresowań Państwa Młodych lub do historii Ich miłości;
- wykorzystanie w pudełku zdjęcia/zdjęć Nowożeńców;
- stworzenie personalizowanych życzeń, pełnych szczegółów z życia Młodej Pary;
- przygotowanie kieszonek na pieniądze, zatytułowanych zgodnie z marzeniami i planami Państwa Młodych (np. wiedząc, że Młodzi kupili działkę budowlaną, można stworzyć kieszonkę z napisem "Na fundamenty wymarzonego domu"). 

Jak widzisz, możliwości masz mnóstwo. A jeśli podoba Ci się kilka pomysłów na personalizację, to ogromną zaletą exploding boxa jest to, że... możesz je wszystkie wcielić w życie! 4 wewnętrzne ścianki, 4 zewnętrzne, zewnętrzna część wieczka i wewnętrzna podstawa pudełeczka to całkiem sporo miejsca do kreatywnego zagospodarowania!

Inspirujące pomysły na eksplodujące pudełko związane z tematyką ślubu

Ile scraperek, ile ślubów i Młodych Par, tyle pomysłów na ślubne eksplodujące pudełka. Jeśli jednak masz obawy, by zacząć realizować to, co powoli pojawia się w Twojej wyobraźni, proponuję Ci zacząć od przeglądu gotowych prac koleżanek po fachu. Tu, na naszym blogu Lemoncraft, znajdziesz mnóstwo ślubnych inspiracji. Exploding box to forma bardzo lubiana i doceniana przez Cytrynowe Projektantki. Zobacz, w jaki sposób można wykorzystać papiery Lemoncraft, by uzyskać wyjątkowy klimat papierowego rękodzieła zamkniętego w magicznym sześcianie!

Musisz mieć pomysł na efektowne udekorowanie zarówno wnętrza, jak i zewnętrznej części eksplodującego pudełka. Papier Lemoncraft pomoże Ci wykreować zachwycające rękodzieło!


Oklej pudełko papierami Lemoncraft z motywem surowych desek, bawełnianych koronek i naturalnego płótna, by uzyskać modne klimaty rustykalne i boho. Dodaj odrobinę złota (np. listki wycięte ze złotego papieru lustrzanego), by zmienić klimat exploding boxa w eleganckie glamour! Baw się stylami, łącząc arkusze z różnych kolekcji i zestawiając je z rozmaitymi dodatkami kreatywnymi. Przekonaj się, jak różne oblicza może mieć ten sam kawałek papieru! :-)

Jeśli wykorzystasz papiery do scrapbookingu Lemoncraft w swoim projekcie, szybko zauważysz, jak za pomocą kilku detali możesz dowolnie zmieniać charakter całego exploding boxa.


Exploding box komunia - przepiękne życzenia komunijne


Komunia i exploding box? Tak! To połączenie, które z pewnością się sprawdzi. Dowiedz się, jak wyczarować odpowiedni nastrój w komunijnym eksplodującym pudełku i raz na zawsze pożegnaj masowo produkowane kartki komunijne dostępne w sklepach papierniczych i kwiaciarniach. Wyróżnij się upominkiem komunijnym wśród innych gości i stwórz wzruszającą, niepowtarzalną pamiątkę.

Exploding box jako doskonałe miejsce na prezent dla dziecka z okazji komunii 


Co dać w prezencie na I Komunię Świętą? Mamy świadomość, że wyjątkowość tego wydarzenia wymaga wyjątkowej oprawy i niezwykłej pamiątki. Zadanie wyboru upominku komunijnego jest szczególnie trudne dla dziadków i rodziców chrzestnych - osób, które chciałyby wręczyć coś szczególnego. Do tego pojawia się dodatkowy problem - jak zapakować prezent na komunię? Zegarki, łańcuszki, różańce to przedmioty niewielkie, zwykle zapakowane w małe pudełeczka lub torebeczki. Jak je wręczać, by dziecko ich nie zgubiło? Jak do tego dołączyć kartkę z życzeniami, tak, by było wiadomo, który prezent i która kartka zostały wręczone przez danego gościa? 

Exploding box jest idealnym rozwiązaniem tych wszystkich problemów i dylematów. Stylowe, zgrabne i poręczne pudełko zmieści w sobie życzenia, stając się wyjątkową Pamiątką I Komunii Świętej. Do tego umożliwia pełną personalizację pamiątki, a jednocześnie staje się dekoracyjnym opakowaniem na prezent. Wręczając dziecku zegarek czy łańcuszek, możesz stworzyć na środku eksplodującego pudełka małą szufladkę, czy szkatułkę i tam umieścić podarunek. Chcesz również wręczyć gotówkę? Ona także się zmieści - na przykład w specjalnie przygotowanej na jednej z wewnętrznych ścianek boxa kieszonce lub w mini kopercie.

Exploding box na komunię - połączenie elegancji i delikatności.
 


Dostosowanie projektu do charakteru uroczystości - exploding box jako pamiątka I Komunii Świętej


Tym, co może nieco przerażać początkujące scraperki, jest w tematyce komunijnej delikatność wizualna pamiątki. Może się wydawać, że utrzymana w bieli lub kremie kartka, pełna religijnych symboli, to prawdziwe wyzwanie dla wielbicielki kwiatów i motyli. Tymczasem, exploding box i komunia naprawdę stanowią zgrany duet. Z takiego połączenia powstają pamiątki pełne niewinności, delikatności, elegancji i wyjątkowości!

Exploding box na I Komunię Świętą to piękna pamiątka dla dziecka i Jego rodziców.


Cechy boxa na I Komunię Świętą:

- stonowana kolorystyka;
- symbolika religijna;
- delikatne, wizualnie lekkie dekoracje.

Do stworzenia komunijnego exploding boxa przydadzą Ci się:

- jasne papiery do scrapbookingu Lemoncraft;
- drobne kwiatki w wybranym kolorze (najczęściej biel, krem, pudrowy róż, błękit);
- drobne listki (najczęściej biel, krem, złoto, srebro lub jasna zieleń);
- ażurowe elementy, np. serwetki wycięte z wykrojników, koronki;
- kostki dystansowe do nadania projektowi przestrzenności;
- tematyczne wycinanki lub tekturki scrapbooking: gołębie, winogrona, hostia, kielich, skarbczyk itp.


Exploding box chrzest - radosna pamiątka z wyjątkowego dnia 


Chrzest święty to pierwsze z ważnych wydarzeń w życiu maluszka i Jego rodziców. Jest on radosną, rodzinną uroczystością. Pamiątka Chrztu Świętego powinna łączyć w sobie elegancję z beztroską. Dobrze, gdy jest dopasowana zarówno do preferencji rodziców dziecka, jak i do charakteru dziecięcej uroczystości. Jak to wszystko połączyć w zgrabną całość? Exploding box na chrzest jest najlepszym rozwiązaniem!

Pudełko eksplodujące jako sentymentalny prezent na chrzest 

Pamiątki Chrztu Świętego często przechowujemy dla dziecka. Gdy dorośnie, stają się one niezwykle cennymi przedmiotami nakreślającymi odległe czasy dzieciństwa. Wiele osób na zawsze zostawia sobie kartki z chrztu, roczku czy komunii, traktując je jako sentymentalną przepustkę do przeszłości. Wiedząc o tym, iż pamiątka Chrztu zostaje z obdarowaną osobą na dłużej, warto zadbać o jej wyjątkowość i ponadczasowy urok. Exploding box na chrzest jest świetnym rozwiązaniem. Foremne pudełko ze sztywnymi ściankami jest łatwe do przechowywania, misterna dekoracyjna konstrukcja wewnątrz jest dobrze chroniona, a sama forma eksplodującego pudełka pozwala na wykreowanie pamiątki, która nawet po latach będzie zachwycać urokiem i pomysłowością.

Inspiracje i motywy związane z ceremonią chrztu

Jak wykonać exploding box na chrzest? Można pójść jedną z dwóch dróg:

1) skupić się na religijności całego wydarzenia, wybierając motywy związane z wiarą: chrzcielnica, szatka, świeca;

2) wybrać mniej oficjalny dobór symboli, skupiając się na niemowlęcych akcesoriach, np. wózek, kołyska, grzechotka.

Exploding box na chrzest to elegancja, delikatna kolorystyka i motywy dziecięce oraz religijne.


Można wybrać jeszcze trzecią drogę i w harmonijny sposób połączyć symbolikę religijną z dziecięcą, np. na ściankach boxa zamieścić można szatkę i świecę, a na środku exploding boxa umocować udekorowany wózek 3d z tektury. 

Inne popularne motywy w eksplodujących pudełkach na Chrzest Święty, to:

- aniołek,
- niemowlęce akcesoria: smoczek, butelka na mleko,
- niemowlęce części garderoby, np. śpioszki, body, skarpetki, buciki,
- zabawki, np. samolot, pociąg, miś, klocki.

Kolorystyka exploding boxów na chrzest jest delikatna i raczej jasna. Dominują pudełka w odcieniach bieli, kremu, beżu, mięty, jasnej zieleni, błękitu i pudrowego różu.

Exploding box urodzinowy - wybuchowa niespodzianka na specjalną okazję 


Nie musisz czekać na jakąś super wyjątkową okazję, by móc przygotować exploding box! Papierowy upominek w formie eksplodującego pudełka możesz wręczyć na każdą okoliczność, na przykład na urodziny - i wcale nie musi to być okrągły jubileusz! ;-) Pokaż bliskiej osobie, jak ważna jest dla Ciebie i wręcz Jej oryginalny prezent urodzinowy.

Oryginalna forma życzeń urodzinowych

Szukasz rozwiązania, które będzie czymś więcej niż kartką urodzinową, a jednocześnie nie wprawi obdarowanej osoby w zakłopotanie? Bez względu na to, czy chcesz przekazać życzenia urodzinowe najlepszej przyjaciółce, mamie, szefowej czy sąsiadowi - exploding box urodzinowy to wybór, który na pewno się sprawdzi! Urodziny to czas pięknych życzeń i cudownych niespodzianek, zamknij to wszystko w jednym, eksplodującym pudełku!

Kreatywne sposoby dekoracji i ozdabiania pudełka 

Nie wiesz, jakie elementy wykorzystać w urodzinowym exploding boxie? Właściwie - wszystkie chwyty dozwolone! Możesz skorzystać z tradycyjnych rozwiązań, wykonując w pudełku mini tort lub umieszczając w nim kosz z kwiatami, ale możesz też nawiązać do pasji czy marzeń obdarowywanej osoby. Solenizantka uwielbia czytać książki? Grafika dziewczynki oddającej się lekturze w pięknych okolicznościach przyrody to strzał w 10! A może świętujący 70-latek jest fanem spacerów do lasu...? Pudełko pełne drewnianych elementów i mchu, z ławeczką, na której można przycupnąć podczas leśnej wędrówki, na pewno Go rozczuli!

Oryginalna kompozycja eksplodującego pudełka na urodziny to świetna urodzinowa niespodzianka!


Wprowadzaj do swojego rękodzieła elementy związane z osobą, dla której przygotowujesz urodzinowy exploding box. Możesz stworzyć tematyczne pudełko eksplodujące lub skupić się na pojedynczych symbolach, umiejętnie wplecionych w uniwersalne w odbiorze pudełeczko.

Nawiązanie do zainteresowań solenizanta w exploding boxie to swoista forma personalizacji rękodzieła.


Pomysły na urodzinowe pudełko eksplodujące

Romantyczne, eleganckie i pełne kwiatów, czy szalone i wykonane w radosnych kolorach? To, jakie powinno być urodzinowe pudełko eksplodujące, w dużej mierze zależy od charakteru solenizanta. No i od tego, które urodziny obchodzi. Exploding box dla rocznego chłopca zdecydowanie powinien bowiem wyglądać inaczej, niż eksplodujące pudełko dla 18-latka. 

Romantyczny, kwiatowy exploding box urodzinowy będzie dobrym wyborem dla kobiet.


Jasne, mocno ukwiecone pudełeczko będzie świetnym wyborem dla romantycznie usposobionej nastolatki, ale sprawdzi się także w roli prezentu dla dojrzałej kobiety. Tutaj możesz zmienić charakter boxa zaledwie kilkoma detalami, np. pluszowe misie i słodkie babeczki to rozwiązania raczej dziewczęce, dorosła kobieta bardziej zachwyci się kompozycjami z pięknymi motylami.

Za pomocą drobnych detali możesz ukierunkować eksplodujące pudełko na dojrzałą kobietę lub romantycznie usposobioną nastolatkę.Dziecięcy exploding box urodzinowy zwykle ubrany jest w radosne, ale pastelowe, barwy, np. błękit, słoneczny żółty, jaśniutki fiolet czy pastelowy róż. Znajdą się w nim typowo dziecięce motywy, nawiązujące do radosnej, beztroskiej zabawy i odkrywania świata.

Dziecięcy exploding box na urodziny to pamiątka pełna jasnych barw i radosnych motywów.


Urodzinowy exploding box dla mężczyzny może wykorzystywać papiery do scrapbookingu Lemoncraft w bardziej zdecydowanej kolorystyce. Motyw jeansu, ciemne deski czy surowe płótno świetnie współgrają z klasycznymi męskimi akcesoriami. Zarówno ciemne, nasycone papiery scrapbooking, jak i świetne męskie dodatki znajdziesz w naszej kolekcji LADIES&GENTLEMEN. Wśród elementów do wycinania są m.in. kufle i butelki z piwem, piłki, gitara, akcesoria do wędrówek, czy narzędzia - z takim zestawem bez trudu stworzysz zarówno exploding box na 40 urodziny, jak i młodzieżowe pudełko na 18nastkę!

Męski exploding box to projekt pełen zdecydowanych kolorów i stylowych dodatków.


Możesz nawiązać do lubianych przez mężczyzn tematów i kojarzonych z mężczyznami atrybutów. Wiele tego typu elementów znajdziesz w bloczku z wycinankami LADIES AND GENTLEMAN Lemoncraft.


Jak zrobić exploding box - stwórz własne arcydzieło 

Choć eksplodujące pudełko jest formą niezwykle widowiskową, jego niewątpliwą zaletą jest to, iż wcale nie tak trudno przygotować pamiątkę tego typu. Jeśli przeraża Cię precyzyjne odmierzanie milimetrów, by przygotować równiutkie, idealnie składające się pudełko, sięgnij po gotowe rozwiązania. Exploding box baza to odpowiednio sztywny, przycięty i zbigowany już kartonik, który wystarczy pozaginać, okleić i udekorować. Wieczko pudełka zazwyczaj (choć zależy to od producenta) można złożyć bez użycia kleju! Wybierz bazę w odpowiednim kolorze (najpopularniejsze są exploding boxy bazy w kolorze białym, kremowym i kraftowym) i twórz wyjątkowe rękodzieło dla wyjątkowych osób.

Krok po kroku: Jak stworzyć exploding box od podstaw

Korzystając z gotowej bazy, szybko możesz przygotować wspaniałą kreatywną niespodziankę na dowolną okazję:

1) przytnij wybrany papier scrapbooking do kwadratów ciut mniejszych od 10x10 cm - potrzebujesz w sumie 5 takich kwadratów: 4 na zewnętrzne ścianki i jeden na spód pudełka (spodniej części nie widać, ale warto okleić ją papierem, gdyż każda dodatkowa warstwa usztywni podstawę boxa);

2) wybierz pasujący do papieru ze ścianek arkusz papieru scrapbooking i oklej nim wieczko - będziesz potrzebować jeden kwadrat o wymiarach 10x10 cm oraz 4 paski na oklejenie brzegów wieczka o długości 10 cm i szerokości odpowiadającej wysokości brzegu, zwykle jest to około 3 cm;

3) następnie oklej wnętrze pudełka - potrzebujesz 4 kwadraty ciut mniejsze od 10x10 cm w jednym kolorze i jeden kwadrat na środek boxa z innego papieru (możesz też zastosować ten sam papier Lemoncraft na wszystkich 5 wewnętrznych częściach exploding boxa);

4) jeśli chcesz okleić wewnętrzne ścianki drugą warstwą papieru, wytnij kwadraty o boku 1 lub 1,5 cm krótszym od pierwszej warstwy ozdobnego papieru i naklej je np. na kosteczkach dystansowych o grubości 1mm;

5) zaplanuj wnętrze exploding boxa: zastanów się, gdzie umieścisz życzenia, co będzie stanowić personalizację Twojego pudełka i gdzie ją umieścisz, jakie elementy dekoracyjne znajdą się na ściankach i co będzie na środku boxa. Odpowiedz sobie na pytania:

  • czy potrzebujesz skrytkę na pieniądze w postaci kieszonki, koperty lub pudełeczka? 
  • czy chcesz stworzyć bogatą przestrzenną kompozycję na środku pudełka, a ścianki ozdobić delikatnie, czy też przeniesiesz bogate dekoracje na ścianki, a na środku umieścisz tylko treść życzeń lub pudełko na drobny upominek? 
  • jaką rolę ma pełnić exploding box: czy będzie tylko kartką z życzeniami i pamiątką jakiegoś wydarzenia, czy również opakowaniem na prezent?
Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie elementy konstrukcyjne boxa musisz przygotować i łatwiej będzie Ci rozplanować, co gdzie powinno się znaleźć. Zwróć uwagę na rozległość kompozycji na środku oraz na poszczególnych ściankach, tak, aby nic ze sobą nie kolidowało i nie haczyło o siebie podczas zamykania i otwierania boxa. Zastanów się, czy kompozycje na wewnętrznych ściankach będą zwrócone do podstawy pudełka, czy np. wszystkie w jednym kierunku, przodem do otwierającego pudełko. Jeśli na środku umieszczasz przestrzenne elementy, upewnij się, że ich wysokość nie wystaje ponad ścianki boxa - jeśli tak będzie, nie dasz rady nasunąć wieczka i tym samym zamknąć pudełka.

6) na koniec udekoruj wieczko boxa - możesz tam umieścić elementy, które chciałaś wykorzystać wewnątrz pudełka, ale się nie zmieściły lub nie pasowały do zaplanowanej kompozycji.

Wybór odpowiednich materiałów i narzędzi 

Tworzenie exploding boxa będzie jeszcze łatwiejsze, jeśli pomożesz sobie odpowiednimi narzędziami. Gilotyna lub trymer do papieru przydadzą się, by równo i szybko przyciąć papier do oklejenia pudełeczka. Niezbędny będzie również dobry klej introligatorski lub mocna dwustronnie klejąca taśma. Dla dodania pracy przestrzenności możesz wykorzystać kosteczki 3d lub grubszą tekturę - oba materiały nadają się do podklejania większych papierowych elementów dekoracyjnych. 

Wybór materiałów do exploding boxa może zająć Ci dłuższą chwilę, warto jednak poświęcić temu uwagę jeszcze przed przystąpieniem do pracy. Unikniesz w ten sposób sytuacji, w której nagle okazuje się, iż brakuje Ci jakiegoś elementu, podczas gdy większość boxa masz już przygotowaną... Dobierz papiery Lemoncraft oraz dodatki dekoracyjne do:

  • okoliczności, na którą powstaje exploding box
  • osoby, która ma otrzymać eksplodujące pudełko
  • stylu, w którym chcesz utrzymać swój projekt.
Jeśli lubisz tworzyć exploding boxy lub jeśli planujesz zacząć wykonywać więcej pamiątek tego rodzaju, warto mieć w zapasie:

  • tekturki 3d do exploding box, 
  • miniaturowe wersje różnych przedmiotów wykonane z tworzywa sztucznego, lekkich metali, wikliny;
  • wykrojniki ramki i serwetki, dzięki którym można wyciąć kształty o boku ciut krótszym (lub średnicy ciut mniejszej) niż 10 cm,
  • przestrzenne, większe kwiaty np. z foamiranu lub papieru - będą idealne do udekorowania wieczka i/lub ukwiecenia wewnętrznej podstawy pudełeczka.

Poznaj triki na temat dekoracji - różnorodne wzory i style, które pasują do określonych okazji

Nie umiesz zdecydować, jakie elementy zamieścić w swoim exploding boxie? Dobranie kolorów lub stylu pudełka sprawia Ci trudność? A może chcesz po prostu zobaczyć, jak poszczególne elementy prezentują się razem w eksplodującym pudełku? Serdecznie zachęcam Cię do obejrzenia naszej playlisty na YouTube - znajdziesz u nas całą listę filmów instruktażowych, prezentujących wykonanie exploding boxów na różne okazje!

Wchodzę i oglądam pomysły na exploding box (klik).

Możesz tam podejrzeć nie tylko świetne pomysły na różnorodne eksplodujące pudełka wykonane z papierów Lemoncraft, ale także dowiedzieć się, jak przygotować poszczególne elementy kompozycji, czy nawet całego boxa!

Mam dla Ciebie jeszcze kilka trików, które ułatwią Ci dekorowanie exploding boxa:

1) wybierz 2 lub 3 główne kolory Twojej pracy, dobieraj dodatki dekoracyjne w różnych odcieniach wybranych kolorów. Nie wiesz, jaką paletę barw wybrać? Kieruj się kolorystyką z papieru scrapowego, którym oklejasz boxa!

2) jeśli nie umiesz zdecydować się na paletę barw, biel i krem będą zawsze dobrym wyborem na Chrzest, I Komunię Świętą i ślub;

3) kwiaty to idealne dodatki na każdą okazję;

4) wybieraj do kompozycji dodatki o zróżnicowanej teksturze - łącz elementy matowe z błyszczącymi, gładkie z chropowatymi, jednolite z wzorzystymi;

5) tekturki scrapbooking zawsze fajnie uzupełniają projekt i wypełniają kompozycję;

6) elementy ażurowe, a także miękkie, zwiewne tkaniny i koronki zawsze dodają lekkości kompozycji, jeśli więc masz wrażenie, że ścianki wyszły zbyt ciężkie wizualnie, dodaj trochę postrzępionych koronek, kawałki gazy i ażurowe listki z wykrojnika.

Bądź kreatywna i twórz exploding box na dowolną okazję!

Często zdarza się tak, że już podczas pracy nad eksplodującym pudełkiem, przyjdzie Ci do głowy pomysł na urozmaicenie kompozycji, czy stworzenie nietypowego wieczka. Exploding box to bardzo kreatywna i elastyczna forma papierowego rękodzieła - nie bój się swoich wspaniałych pomysłów, realizuj je i podziwiaj efekty swojej pracy! 

Dotyczy to nie tylko wyglądu samego pudełeczka, ale i okazji, na jaką zostało stworzone. Exploding box na przeprowadzkę, z miniaturowym domkiem 3d; pudełko eksplodujące z malutkim kotkiem leżącym w koszyku - dla osoby, która właśnie adoptowała ze schroniska nowego członka rodziny; box z bujanym fotelem i życzeniami szczęśliwej emerytury dla kończącej pracę koleżanki - zobacz, jak wiele masz okazji, by stworzyć coś wyjątkowego i wywołać uśmiech na czyjejś twarzy! :-)

Wszystko, co musisz wiedzieć o exploding box 

Mam nadzieję, że udało mi się przekazać w dzisiejszym tekście wszystko, co ważne w temacie exploding box. Tak, jak różne mogą być pamiątki w tej formie, tak wiele różnorodnych informacji można zawrzeć w temacie tworzenia eksplodujących pudełek. Zachęcam Cię do ciągłego pogłębiania wiedzy, próbowania nowych rzeczy, przeglądania inspiracji.

Różne zastosowania - exploding box na różne okazje 

Exploding box to forma papierowej pamiątki, która będzie odpowiednia na każdą okazję, a nawet i bez okazji. W przypadku eksplodującego pudełka nie istnieją żadne ograniczenia pod względem tematyki i zawartości. Możesz tworzyć swoje prace, korzystając z gotowych elementów, lub kreować własne miniaturowe dekoracje, które sprawią, że Twój exploding box będzie jedyny w swoim rodzaju!

Inspirujące i emocjonujące doświadczenia związane z tworzeniem i otrzymywaniem eksplodujących pudełek 


Są w scrapbookingu takie formy, które wzbudzają mnóstwo pozytywnych emocji, zarówno u twórców, jak i odbiorców papierowego rękodzieła. Exploding box jest niewątpliwie taką formą. Dla nas, osób tworzących rękodzieło, przygotowanie eksplodującego pudełka to zawsze fascynująca przygoda i szansa na realizację nawet najbardziej szalonych pomysłów. Dla osób obdarowywanych exploding boxem niesamowitą radością jest odkrywanie każdej części pudełka, każdego zastosowanego detalu, harmonijnej całości, jak i indywidualnych szczegółów. 

Otrzymanie takiego pięknego pudełka to mnóstwo radości i wzruszeń. Zrób tę przyjemność swoim Bliskim!


Daj sobie i innym tę radość płynącą z pięknego rękodzieła. Twórz niesamowite pamiątki - a zawarte w tym artykule porady i wskazówki niech staną się dla Ciebie motywacją do sięgnięcia po nieco bardziej wymagającą, ale za to spektakularną w odbiorze, formę papierowego upominku!

Wybierz exploding box, aby wyrazić swoją miłość i życzenia w niezwykle kreatywny sposób

Exploding box to podwójna radość: dla twórcy i dla odbiorcy papierowego rękodzieła.


Jeśli chcesz, by Twoje rękodzieło zostało docenione, exploding box niewątpliwie zapewni Ci uznanie i podziw. Bliscy, obdarowani Twoimi pięknymi eksplodującymi pudełkami na pewno docenią ogrom pracy i zaangażowania w przygotowanie nietuzinkowego upominku. Wywołuj wzruszenie i sprawiaj, że każda ważna chwila będzie celebrowana z jeszcze większą przyjemnością!

Chcesz przygotować exploding box? Odwiedź nasz sklep detaliczny Hobbyplace.pl, gdzie znajdziesz szeroką gamę produktów do tworzenia rękodzieła oraz papiery Lemoncraft. Zaskocz swoich bliskich wyjątkowymi pudełkami na różne okazje!

 

 

 PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger