Wyrazy wdzięczności - oryginalne podziękowania ręcznie robione

W życiu zdecydowanie zbyt często oczekujemy, a zbyt rzadko wyrażamy wdzięczność. Jako twórca rękodzieła i miłośnik pięknych rzeczy, możesz to zmienić! Wystarczy, że będziesz tworzyć podziękowania - oryginalne, wyjątkowe, z potrzeby serca. Daj sobie radość twórczego wyrażania pozytywnych emocji i wywołuj uśmiech u osób, które pragniesz docenić i uszczęśliwić! Pomyśl, komu i za co jesteś wdzięczna i kto ucieszy się z Twoich szczerych podziękowań. A potem daj się zainspirować tym artykułem, sięgnij po papiery do scrapbookingu Lemoncraft i wręczaj wyrazy wdzięczności w najlepszej możliwej formie!

Podziękowanie - komu i za co warto dziękować?

Wdzięczność to uczucie, które w życiu towarzyszy nam bardzo często, a jednak rzadko skupiamy się na tym, by podziękować komuś, używając czegoś więcej niż ulotne słowo "dziękuję". Tymczasem docenienie słowem, gestem i czynem tego, co ktoś dla nas zrobił lub jak nas potraktował, staje się dla danej osoby ogromną motywacją do dalszego działania na pożytek innych ludzi. Gdybyśmy częściej sobie dziękowali i obdarowywali się miłymi, dziękczynnymi gestami, świat byłby piękniejszy, a ludzie częściej by się uśmiechali! Może zechcesz się do tego przyczynić...? 

Jako rękodzielnik masz ogromne możliwości, by wdrożyć wyjątkowe wyrazy wdzięczności do codzienności swojej i swojego otoczenia. Można dziękować rodzicom - za trud wychowania, przyjaciołom - za wierność i oddanie, pracownikom - za rzetelność i niezawodność... Wdzięczność możemy wyrażać z jakiejś okazji, np. odejścia na emeryturę, zmiany szkoły, wzięcia ślubu, ale może być też wyrażona tak po prostu, bez szczególnego powodu, za całokształt. Pamiętaj o tym za każdym razem, gdy poczujesz chęć stworzenia pięknego rękodzieła, a jednocześnie nie będziesz mieć w najbliższej przyszłości żadnej rodzinnej uroczystości, na którą przydałaby się kartka... 

Jak samemu zrobić podziękowania dla gości komunijnych?

Myśląc o okolicznościach, na które można przygotować podziękowania dla wszystkich gości, nie sposób pominąć wydarzenia, jakim jest I Komunia Święta. Wiele osób poszukuje w sieci informacji, jak samemu zrobić podziękowania dla gości komunijnych. Świadczy to o tym, iż z roku na rok coraz większą wagę przywiązujemy nie tylko do estetycznej strony podziękowań, ale również do naszego zaangażowania w ich przekazanie, do swoistego zamknięcia w podziękowaniu wszystkich tych emocji, które pragniemy przekazać.

Tworzenie personalizowanych podziękowań dla gości komunijnych - dlaczego warto i jak się do tego zabrać?

I Komunia Święta to wyjątkowa okazja w życiu rodziny. Nic więc dziwnego, że robimy, co w naszej mocy, by to wydarzenie celebrować w najlepszy możliwy sposób. Kilka lat temu w tradycję organizacji przyjęcia komunijnego wpisał się piękny zwyczaj dziękowania gościom za przybycie i za wspólne przeżywanie tego ważnego wydarzenia. Zajmując się scrapbookingiem, możesz samodzielnie przygotować upominki dla przybyłych. Jak samemu zrobić podziękowania dla gości komunijnych? Przygotujesz je w kilku prostych krokach:

1) wybierz odpowiednie papiery do scrapbookingu Lemoncraft - polecam Ci zwłaszcza te utrzymane w jasnej kolorystyce, z delikatnym wzornictwem;

2) zaplanuj, jak będą wyglądać Twoje oryginalne podziękowania ręcznie robione. Zwróć uwagę na ilość podziękowań, które musisz przygotować oraz na czas, jaki masz na ich wykonanie - jeśli liczba podziękowań jest duża, a czasu masz stosunkowo niewiele, zrezygnuj z bardzo skomplikowanych form i bogatych zdobień;

3) dla dziadków oraz rodziców chrzestnych możesz przygotować bardziej rozbudowane podziękowania - to wyjątkowe osoby w życiu dziecka, więc warto je docenić w sposób szczególny. One na pewno z przyjemnością powieszą na ścianie ramkę ze zdjęciem dziecka i wzruszającymi słowami podziękowania.

Dla dziadków i chrzestnych możesz wykonać bardziej rozbudowane, ozdobne podziękowanie na I Komunię Świętą.

Inspiracje i pomysły na wyjątkowe podziękowania komunijne

Brakuje Ci pomysłów na oryginalne podziękowania ręcznie robione? Chcesz wzruszyć i zaskoczyć gości komunijnych? Spójrz na cuda, które powstały w dłoniach zdolnych Projektantek Lemoncraft. Sięgnij po nasze papiery, zainspiruj się pomysłami z naszego bloga, a potem twórz podziękowania komunijne, które będą czymś zdecydowanie więcej, niż tylko miłym gestem :-)

Małe pudełeczka handmade, pięknie ozdobione i skrywające wewnątrz słodki poczęstunek lub mały magnes ze zdjęciem dziecka to świetna pamiątka z tego wyjątkowego dnia.

Podziękowania dla gości komunijnych, które mają postać pięknie udekorowanych pudełeczek, to miły gest dla przybyłych i...śliczna dekoracja komunijnego stołu!

Podziękowania dla gości weselnych - słodki upominek za obecność


Zanim drobne i miłe podziękowania dla gości wkroczyły do takich wydarzeń, jak I Komunia Święta, Chrzest Święty, czy roczek, zadebiutowały na stołach weselnych. Podziękowania dla gości weselnych od lat stanowią nieodłączny element przyjęcia weselnego i przybierają różnoraką formę. Najbardziej uniwersalne jest chyba podziękowanie w postaci słodkiego upominku. Zamiast jednak decydować się na oklepane już gotowce, które wielu osobom (zwłaszcza tym często uczestniczącym w ślubach i weselach) prawdopodobnie już się przejadły i przestały wywoływać pożądane emocje, spróbuj wręczyć drobny upominek, wykonany od serca.

Personalizowane podziękowania dla gości weselnych handmade to wspaniały sposób na docenienie swoich gości, pokazanie Im, że są dla nas kimś wyjątkowym, wyraz szacunku, wdzięczności i uznania skierowany w stronę osób, które towarzyszą nam w jednym z najważniejszych życiowych wydarzeń. Słodki upominek pobudzi produkcję endorfin, wprawiając w doskonały nastrój, a otoczka w postaci papierowego arcydzieła wzbudzi zachwyt, poczucie bycia kimś ważnym i wyjątkowym. Chyba każdy chciałby, by tak czuli się goście, myśląc o naszym weselu... Prawda? :-)

Takie podziękowania dla gości weselnych wzbudzą wiele pozytywnych emocji i z pewnością na długo zostaną zapamiętane przez uczestników przyjęcia.

 

Jak stworzyć delikatne podziękowania dla gości na weselu?

Nie masz pomysłu na podziękowania weselne dla gości? Nie wiesz, jak się za nie zabrać? Spieszymy z pomocą! Poniżej znajduje się nasz video tutorial scrapbooking, z którego dowiesz się, jak zrobić podziękowania dla gości na weselu. Potrzebne Ci będą papiery do scrapbookingu Lemoncraft, kilka chwil na obejrzenie warsztatu scrapbooking oraz wena i chęci do przygotowania swoich podziękowań.

 


 

Papiery do scrapbookingu Lemoncraft - nadaj wyjątkowy charakter weselnym podziękowaniom!

Wśród kolekcji papierów do scrapbookingu Lemoncraft znajdziesz wszystko to, co potrzebne jest do przygotowania modnych, romantycznych i eleganckich podziękowań dla gości weselnych. Nasze kolekcje pełne są pastelowych barw, delikatnych wzorów i zachwycających kwiatowych kompozycji. Bez trudu dopasujesz arkusze do wesela w dowolnym stylu, nawet rustykalnym czy eko (kolekcja GREENERY), albo do przyjęcia organizowanego na plaży (papiery Lemoncraft SUNNY LOVE). Sprawdź i wybierz kolekcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb!

Wartość wyrazów wdzięczności w świecie biznesu i pracy

Ludzie spędzają w pracy znaczną część swojego życia. Czy tego chcemy, czy nie - praca w znaczący sposób wpływa na to, jakimi ludźmi jesteśmy i w towarzystwie jakich ludzi się obracamy. Minęły czasy, gdy najważniejszą kartą przetargową firm, kontrahentów, pracodawców i partnerów biznesowych był pieniądz. Owszem, sprawiedliwe i satysfakcjonujące wynagrodzenie za pracę jest wciąż niezwykle istotne, ale równie ważnym motorem napędowym dla wielu osób jest... poczucie bycia docenionym. Wartość wyrazów wdzięczności w świecie biznesu i pracy jest zatem ogromna. Pracownik, który od czasu do czasu jest chwalony za swoją dokładność i pracowitość, jest gotów bardziej "poświęcać się" dla pracy i chętniej wykonuje swoje obowiązki, a ulubieni partnerzy biznesowi to ci, którzy potrafią docenić nasze zaangażowanie i powiedzieć: "Dziękuję, świetna robota!".

W świecie biznesu nawet zwykłe "dziękuje" niesie ze sobą ogromną wartość.
 

Podziękowania za wspólną pracę - kartka dla przyszłego emeryta - szczere słowa na nowy rozdział życia i motywujące wyrazy uznania

W sferze zawodowej szczególną formę podziękowań za wspólną pracę stanowi podziękowanie dla emeryta. Jest to swoiste podsumowanie - zwykle wieloletniej - współpracy oraz życzenia powodzenia na, pewnego rodzaju, nową drogę życia. Ręcznie robiona kartka, która będzie pełnić rolę oryginalnego podziękowania dla emeryta, to miły gest i piękna pamiątka dla osoby kończącej karierę zawodową.

Odkryj papierowe projekty, które motywują i inspirują

Zdarza się też tak, że dla kogoś praca to niemal całe życie. Są osoby samotne, albo takie, których członkowie rodziny często spędzają czas poza domem. Dla takiego pracownika nadchodząca emerytura może jawić się jako nudny i samotny czas. Wówczas warto takiej osobie dodać otuchy i w piękny sposób zapewnić Ją, że na emeryturze można zacząć nowe, fascynujące życie!

Podziękowanie za wspólną pracę - kartka dla przyszłego emeryta - to miły gest, uprzyjemniający moment zakończenia kariery zawodowej.
 

Podziękowanie za wspólną pracę może być po prostu ładną kartką ręcznie robioną (na przykład w ulubionej kolorystyce przyszłego emeryta), ale może też subtelnie nawiązywać do wykonywanego zawodu. Papiery do scrapbookingu Lemoncraft dają Ci szerokie możliwości twórcze, zarówno pod względem doboru kolorystyki, jak i stylu oraz tematyki pracy.

Kartka dla emeryta może zawierać element związany z wykonywanym zawodem - to także jest sposób na personalizację rękodzieła!


Podziękowanie dla nauczyciela - wyrazy wdzięczności za edukację i opiekę 

Podziękowanie dla nauczyciela jest poszukiwane głównie na zakończenie roku szkolnego lub z okazji Dnia Nauczyciela. Docenienie osób, które nie tylko przekazują naszym dzieciom wiedzę, ale i kształtują młode charaktery, to miły i ważny gest. Zwróćmy jednak uwagę na to, że oryginalne podziękowania można wręczać nauczycielom w wielu sytuacjach, np.:

  • dziękując za przygotowanie dziecka do konkursu;
  • w podziękowaniu za poprowadzenie koła naukowego;
  • by wyrazić wdzięczność za pomoc w napisaniu ważnej pracy, czy za dodatkowe zajęcia przygotowujące do egzaminu;
  • w ramach podziękowania za pomoc w rozwiązaniu trudnej sytuacji w szkole (np. konfliktu z rówieśnikami).

Jak wyrazić swoją wdzięczność nauczycielom za ich trudną pracę 

Jak wiadomo, praca nauczyciela nie należy do łatwych zajęć. Pedagog to osoba, która nie tylko powinna przekazywać wiedzę zgodną z programem nauczania. Nauczyciel musi też umieć trafić do każdego dziecka, przekazać informacje w taki sposób, by zostały zrozumiane i zapamiętane. Zaintrygować i wykształcić młodych ludzi to zadanie niełatwe. Jeśli dodamy do tego przygotowania do przedstawień, wycieczki szkolne, sprawy wychowawcze itd., wyłoni nam się obraz trudnej codzienności. Właśnie dlatego warto wyrażać wdzięczność i dziękować nauczycielom za Ich trudną pracę.

A jak to zrobić? Ręcznie robiona kartka z podziękowaniem to piękny gest wdzięczności, który jest niezobowiązujący i nie powoduje zakłopotania. Własnoręcznie wykonana kartka, nawiązująca do nauczanego przedmiotu, albo będąca pracą w ulubionych kolorach nauczyciela to miły ukłon w stronę pedagoga, który naprawdę warto wykonać!

Podziękowania dla nauczycieli mogą przyjąć różną formę - na przykład takich uroczych kredek :-)
 

Odkryj projekty, które rozbłysną wdzięcznością i szacunkiem

Elegancka kartka handmade w stonowanej kolorystyce i jedno proste słowo: "Dziękuję". Naprawdę tyle wystarczy, by nauczyciel poczuł się doceniony. Scrapbooking daje nam mnóstwo możliwości w doborze kształtu, tematu i stylu kartki, ale nawet klasyczna, prosta kartka to oryginalne podziękowanie, które wywoła pożądane emocje. Jeśli masz chwilę, możesz takie prace wykonać na zapas - w odpowiednim momencie dodasz tylko napis oraz kilka serdecznych słów podziękowania wewnątrz :-)

Elegancka kartka dla nauczyciela z podziękowaniem - taka praca sprawdzi się w każdej sytuacji!

 

Wyrazy wdzięczności dla bliskich - niepowtarzalne prezenty od serca 

Mamy tendencję do dostrzegania tego, co nietypowe i jednorazowe oraz do ignorowania tego, co w naszym życiu stałe i powtarzalne. Właśnie dlatego najbardziej doceniamy miłość, przyjaźń i obecność bliskich nam ludzi wtedy, gdy nagle zabraknie Ich w naszym życiu... Stop! Zajmując się scrapbookingiem, masz przecież tyle wspaniałych okazji, by podziękować komuś za obecność w Twoim życiu! Wykorzystaj to :-) 

Jak podziękować komuś za to, że jest w Twoim życiu 

Podziękowanie dla przyjaciela, siostry, czy mamy wcale nie musi być bardzo wymyślne i skomplikowane. Wystarczy tworzyć tak, jak podpowiada Ci serce. Możesz przygotować kartkę z ciepłymi słowami wdzięczności i miłości lub stworzyć nieco bardziej rozbudowaną formę podziękowań, np. w postaci mini albumu z pozytywnymi myślami. 

Pozytywnik to świetny pomysł na upominek dla bliskiej Ci osoby, której chcesz podziękować za obecność w Twoim życiu.


Wbrew pozorom, wykonanie takiego albumiku nie jest trudne, a jeśli nie masz doświadczenia w tworzeniu takich form, koniecznie zobacz foto kurs krok po kroku, przygotowany przez Cytrynową Projektantkę, Magdę!

Klikam - chcę wiedzieć, jak zrobić pozytywnik - podziękowanie dla przyjaciółki.


Inspiracje na tworzenie niezapomnianych podziękowań dla najbliższych

Być może bliska Ci osoba często się zamartwia, żyje w stresie, albo niepotrzebnie dokłada sobie obowiązków... Wiedzę na ten temat możesz wykorzystać, tworząc swoje podziękowanie. Dla przyjaciółki, która ma wiele trosk, wykonaj pokrzepiający pozytywnik, a mamie - miłośniczce ogrodnictwa - wręcz podziękowanie tonące wśród barwnych kwiatów... Usiądź, pomyśl o osobie, dla której tworzysz i już będziesz wiedzieć, co powinnaś wykonać :-) Problemy z weną? Pooglądaj inspiracje Cytrynowych Projektantek z tego artykułu - na pewno znajdziesz świetny pomysł na przekazanie szczerego "dziękuję" :-)

Mały, zgrabny albumik, pełen pozytywnych przesłań i inspirujących cytatów - świetny sposób, by wyrazić wdzięczność za przyjaźń.

 

Oryginalne podziękowania ręcznie robione - kartki z podziękowaniem, które mówią więcej niż tysiąc słów 

Chcesz przygotować dla kogoś podziękowanie, ale nie masz pojęcia, co mogłabyś powiedzieć? Niech rozwiązaniem dla Ciebie będzie kartka z podziękowaniem! Dlaczego to takie świetne rozwiązanie?

  • możesz wcześniej przemyśleć treść podziękowań i zapisać je wewnątrz kartki - wtedy na pewno o niczym nie zapomnisz i nic istotnego Ci nie umknie;
  • poświęcisz czas na przygotowanie rękodzieła, co osoba obdarowana kartką na pewno doceni podwójnie;
  • Twoje podziękowanie stanie się trwałą pamiątką, a nie jedynie ulotną chwilą.

Ręcznie wykonane podziękowanie wzbudza wiele pozytywnych emocji. Daj ludziom radość, korzystając ze swojej pasji!


"Dziękuję" można powiedzieć na wiele sposobów, papierowe rękodzieło to oryginalne podziękowania na dowolną okazję.
 

Wartość tworzenia podziękowań handmade z miłością 

Kiedy tworzysz dla kogoś, z kim wiążą Cię silne pozytywne emocje, czerpiesz jeszcze większa przyjemność z tworzenia. W swój projekt wkładasz cząstkę siebie, a obdarowana podziękowaniem osoba mocno odczuwa, jak bardzo jesteś Jej wdzięczna i jak bardzo Ci na Niej zależy. W końcu - przyszło Ci do głowy, by przygotować tak wspaniały upominek; poświęciłaś czas, energię i materiały, by przygotować kartkę; wykonałaś coś unikatowego, jedynego w swoim rodzaju; wręczyłaś podziękowanie, które na zawsze pozostanie namacalną, piękną pamiątką Waszej wyjątkowej relacji!

Rękodzielnicza przyjemność dzielenia się wdzięcznością

Pozytywne emocje są tym, co najbardziej nakręca twórczo większość rękodzielników. Dlatego warto uzewnętrzniać drzemiącą w naszych sercach wdzięczność i przelewać ją na papier. Tworząc projekt dla kogoś, komu jesteś wdzięczna, przygotowując pracę z potrzeby serca - przygotujesz najpiękniejsze, pełne miłości rękodzieło! 

Radość z tworzenia oryginalnych podziękowań jest podwójna: najpierw odczuwasz ją Ty, mogąc oddać się swojej papierowej pasji i robiąc to, co naprawdę Ci w duszy gra; potem tę radość przekierowujesz na osobę, której wręczasz podziękowanie. Jedna praca i dwie uszczęśliwione, uśmiechnięte osoby - czyż to nie wspaniałe? :-)

Twórz wyjątkowe podziękowania z pomocą papierów Lemoncraft 

Mam nadzieję, że udało mi się dziś przekonać Cię do częstszego okazywania ludziom wdzięczności. Docenienie drugiej osoby, podziękowanie Jej za to, co dla nas robi i kim dla nas jest, poprawia nastrój co najmniej dwójce ludzi ;-) Wykonane ręcznie oryginalne podziękowanie to mały-wielki gest, który nie będzie Cię kosztować mnóstwo pracy, a przyniesie niesamowite efekty uskrzydlenia i uradowania drugiego człowieka!

Odkryj niekończące się możliwości tworzenia wyjątkowych podziękowań z użyciem papierów Lemoncraft

Podziękowanie w szalonych barwach dla niepoprawnej optymistki, wyrazy wdzięczności dla statecznego starszego pana, słowo "dziękuję" kierowane w stronę romantycznie usposobionej kobiety...? W Lemoncraft znajdziesz papiery do scrapbookingu, które pomogą Ci zrealizować wszystkie Twoje twórcze pomysły na wyrażenie wdzięczności! Szeroka gama kolorów, wzorów, stylów, ogrom elementów do wycinania i dekoracyjnych badzików - wszystko to sprawia, że możesz stworzyć każdy projekt, który powstanie w Twojej głowie!

Twórz unikalne podziękowania dla swoich bliskich z użyciem wyjątkowych papierów Lemoncraft, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Zanurz się w świecie rękodzielniczej magii i wyraź swoją wdzięczność w najpiękniejszy sposób! Wchodzę i kupuję piękne papiery do scrapbookingu Lemoncraft (klik).


Dziękuję Ci za Twoją obecność i życzę Ci wielu okazji do dziękowania innym w wyjątkowy, rękodzielniczy sposób. Pozdrawiam!


 

 PODPIS


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger