Kartki na ślub ręcznie robione

Rękodzieło z każdym rokiem zyskuje na wartości. Społecznie jest coraz bardziej doceniane i pożądane. Nic więc dziwnego, że tak ważne wydarzenie, jak ślub, staje się okazją do wręczenia wyjątkowego upominku handmade. Przeczytaj, dlaczego kartki na ślub ręcznie robione to lepsze rozwiązanie niż kupno gotowej pamiątki, produkowanej masowo. Dowiedz się, jak zrobić swoją pierwszą kartkę ślubną handmade i jaki scrapbooking sklep pomoże Ci zaopatrzyć się w materiały potrzebne do jej stworzenia. I wreszcie - koniecznie sprawdź, jak sprawić, by Twoja kartka na ślub DIY poruszyła serca Młodej Pary!


Kartki na ślub ręcznie robione podbijają świat. Sprawdź, dlaczego!

Czy wiesz, że kartki ślubne ręcznie robione z każdym rokiem stają się coraz częstszym wyborem wśród weselnych gości? Rozmaitość form i wielość możliwości kreowania zachwycającego rękodzieła sprawiają, że wyjątkową kartkę z życzeniami można dziś dopasować do każdej młodej pary, do każdego motywu przewodniego ślubu, czy do wzoru zaproszenia ślubnego. 

Zaproszone na ślub osoby chętnie wręczają kartki ślubne handmade, bo tym samym Ich upominek jest jednocześnie elegancki i oryginalny. A Państwo Młodzi doceniają, gdy wśród życzeń znajdzie się kartka ślubna scrapbooking, bo jej unikatowy charakter i nieodparty urok pozwalają wyeksponować ślubną pamiątkę, czyniąc z niej swoiste trofeum, przypominające o tym pięknym wydarzeniu.

Koniecznie czytaj dalej, jeśli jesteś zwolenniczką wręczania wyjątkowych, nietuzinkowych prezentów i jeśli uważasz, że dostępna w księgarniach masówka w żadnym wypadku nie spełnia Twoich potrzeb. 

Szykujesz się na ślub kogoś bliskiego? Z dalszej części tego artykułu dowiesz się:

 • co to jest kartka ślubna scrapbooking;
 • na co zwrócić uwagę, samodzielnie przygotowując kartkę na ślub handmade;
 • jak robić kartki na ślub ręcznie robione;
 • gdzie kupić materiały potrzebne do samodzielnego przygotowania ślubnej kartki z życzeniami.
Znajdziesz tu również mnóstwo ciekawych inspiracji i kreatywnych pomysłów na wyjątkowe kartki ślubne!

Kartki ślubne ręczni robione to coraz modniejsze rozwiązanie wśród weselnych gości.
 

Dlaczego kartki ślubne ręcznie robione są wyjątkowe?

Zastanówmy się, co sprawia, że kartki ślubne ręcznie robione są tak wyjątkowe...? Myślę, że odpowiedzi należy szukać w głównych atutach kartek ślubnych DIY, wśród których wymienić trzeba:

 • możliwość stworzenia unikatowego, niepowtarzalnego upominku - szansa na wręczenie kreatywnego prezentu ślubnego, który stanie się wspaniałą pamiątką na wspólne życie Nowożeńców;
 • dowolność w doborze formy i kolorystyki kartki, a także decyzyjność w wyborze zastosowanych dodatków dekoracyjnych;
 • szerokie możliwości połączenia kartki z życzeniami z opakowaniem na prezent, np. pieniężny - wygoda, oryginalność i praktyczność takiego rozwiązania to odpowiedź na odwieczny problem: "Co dać na ślub zamiast kwiatów", a trzeba pamiętać, że ślubny trend dotyczący rezygnacji z wręczania Młodej Parze bukietu silnie zakorzenił się już w społeczeństwie.
Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż gotowe kartki ślubne ze sklepów są po prostu zwykłymi, otwieranymi kartkami. Nie ma tu miejsca na element zaskoczenia, czy dostosowanie pamiątki do swoich potrzeb. Tymczasem kartki na ślub ręcznie robione to ocean możliwości: kartka kopertówka, easel card, exploding box, kartka kwadratowa lub podłużna DL, otwierana jak książka lub do góry, w wersji z ozdobnym pudełkiem, albo jako samodzielny twór - możliwości jest mnóstwo! Wybierz tę, która najbardziej pasuje do Twojej wizji, do charakterów Nowożeńców, do Twojego poczucia estetyki i twórz - niech w Twoich rękach powstanie kartka na ślub DIY, która będzie unikatem na światową skalę!

 

Kartka na ślub diy daje Ci ogrom możliwości: masz wpływ i na atmosferę pracy i na jej formę.

Kartka na ślub handmade: serce włożone w każdy szczegół

Co odróżnia kartki na ślub handmade od masowo produkowanych? Poza tym, że - jak wspomniałam wyżej - masz pełną dowolność w decydowaniu o tym, jak kartka będzie wyglądać, jest jeszcze coś. Przygotowanie kartki na ślub ręcznie robionej to proces przyjemny, dający wiele satysfakcji, ale mimo wszystko: pracowity i wymagający całkowitego skupienia. 

Czy możesz wręczyć Młodej Parze coś piękniejszego, niż kawałek swojego serca, czas przeznaczony na zaplanowanie i stworzenie kartki, wysiłek włożony w dobór elementów i wdrożenie personalizacji...? Ręcznie wykonana kartka to nie tylko wizualne piękno, to także wyjątkowy gest świadczący o Twoim pełnym zaangażowaniu w przygotowania do ślubu bliskich Ci osób. To także możliwość monitorowania jakości każdego elementu zastosowanego w tworzonej pamiątce ślubnej i dbałość o każdy detal. To coś więcej niż tylko kartka - to deklaracja pełnego zrozumienia dla poczucia Państwa Młodych, że dzień Ich ślubu jest dniem wyjątkowym.

Twórz ręcznie robione kartki ślubne i pokazuj Nowożeńcom, że Ich dzień jest dla Ciebie ważnym wydarzeniem!

 

Kartka ślubna scrapbooking - jedyna taka na całym świecie, stworzona dla konkretnej Młodej Pary... Ty też tak możesz!


Kartka ślubna scrapbooking: sztuka w detalach

Odpowiedź na pytane, co to jest scrapbooking, nie jest dziś tak prosta, jak kiedyś. Niegdyś było to po prostu oprawianie wspomnień, prowadzenie swoistego artystycznego pamiętnika, w którym zdjęcia i ich tło wspólnie opowiadały jakąś historię. Dziś pod pojęciem scrapbookingu kryje się o wiele więcej, bo niemal cała papierowa twórczość, w tym także tworzenie kartek okolicznościowych. 

Wykorzystanie popularnych produktów, jakie oferuje scrapbooking sklep, w tworzeniu kartek okolicznościowych, pozwoliło na przygotowywanie wyjątkowych, oryginalnych pamiątek na wiele istotnych okazji. Delikatne kolory i mnogość romantycznych dodatków sprawiły, że osoby zajmujące się scrapbookingiem szczególnie upodobały sobie kartki ślubne ręcznie robione. Zwłaszcza, że ślub to taka okazja, na którą ludzie często poszukują oryginalnych prezentów i pamiątek. A zatem tematyka ślubu w kartkach scrapbooking zaspokaja potrzeby twórcze artystki oraz odpowiada na zapotrzebowanie rynku na wyjątkowe życzenia na ślub.

Chcesz zobaczyć konkretne przykłady inspirujących projektów kartek ślubnych w stylu scrapbooking? Proszę bardzo! Przygotowałam kilka bardzo różnych propozycji, ukazujących mnogość możliwości w zakresie stylu i kolorystyki wykonywanego rękodzieła. Spójrz na klasyczną i elegancką propozycję, wykorzystującą kremowe papiery do scrapbookingu, motyw młodej pary i delikatne, ale przyciągające uwagę, kwiaty:

Ręcznie robiona kartka ślubna może być pełna elegancji i klasycznych rozwiązań.

Typowe rozwiązania na zewnątrz kartki zostały uzupełnione o nietypową konstrukcję wewnątrz ślubnej pamiątki:

Zaskocz stylem, formą lub użytymi dodatkami - scrapbooking daje Ci wiele możliwości.
 

Kontrastem dla powyższej pracy, pełnej lekkości i uroczystej nastrojowości, może być poniższa kartka, utrzymana w bardziej rustykalnych klimatach. Wykorzystano tu bardzo modny motyw ciemnych, postarzanych desek, który został udelikatniony za pomocą serduszka z ażurowym wzorem oraz okazałych, jasnych kwiatów. Całość jest niezwykle oryginalna i charakterna, taka kartka scrapbooking będzie idealnym upominkiem dla pary organizującej ślub i wesele w stylu rustykalnym, eko czy leśnym.

Styl swojej ręcznie robionej kartki ślubnej możesz dopasować do oprawy ślubu i wesela. Jako przykład: rustykalna kartka ślubna. Ten styl jest teraz bardzo popularny wśród Młodych Par.

 
Dodaj swojej pracy lekkości za pomocą wyjątkowych detali.


Jeszcze inna kartka na ślub handmade to propozycja uchwycenia na pracy romantycznej, miłosnej atmosfery, jaka panuje w dniu ślubu. Delikatny odcień różu, w zestawieniu z ciepłym, jasnym beżem, a do tego kwiaty i koronki to idealny wybór na okoliczność będącą przecież swoistą deklaracją uczuć.
 
Scrapbooking sklep zaoferuje Ci produkty, dzięki którym bez trudu stworzysz kartkę ślubną pełną romantycznej atmosfery.

Kartka na ślub spersonalizowana: unikalność w każdym dodatku

Personalizacja rękodzieła to wykorzystanie motywów, elementów i informacji, które sprawiają, że dana praca kojarzona jest z konkretną osobą. Jak spersonalizować kartkę na ślub, aby odzwierciedlała osobowość pary? Masz mnóstwo możliwości! Najpopularniejsze sposoby na personalizację ślubnej kartki handmade to:

 • wybór motywów, kojarzonych z Młodą Parą i czytelnych dla Nowożeńców symboli, np. nawiązujących do wykonywanych zawodów, miejsca poznania się, wspólnych pasji, czy nazwiska;
 • połączenie w pracy kolorów, stylów i motywów odzwierciedlających charaktery Nowożeńców;
 • umieszczenie na pracy ważnego dla Małżonków cytatu, fragmentu wiersza, czy piosenki;
 • umieszczenie na pracy imion lub pseudonimów Państwa Młodych i/lub daty ślubu;
 • nawiązanie w stylistyce kartki na ślub ręcznie robionej do stylu zaproszeń ślubnych i/lub aranżacji ślubno-weselnej (wykorzystanie kolorów i motywów przewodnich przyjęcia weselnego na kartce ślubnej)
 • wykorzystanie w kartce ślubnej scrapbooking przedmiotów, które dla Nowożeńców mają wartość sentymentalną, np. biletów do kina z pierwszej randki;
 • umieszczenie w kompozycji kartki ślubnej DIY wspólnego zdjęcia Państwa Młodych, np. z sesji narzeczeńskiej, albo z początków związku - w zależności od klimatu kartki.

Każda kartka ślubna ręcznie robiona to upominek, który poruszy serca, ale kartka na ślub personalizowana stanie się najcenniejszą pamiątką tego wyjątkowego dnia!

Kartka ślubna z wyraźną personalizacją to pamiątka, która chwyci za serca - w sklepie takiej nie kupisz!
 

Pamiętaj, że personalizację możesz dodać zarówno na frontowej części kartki, jak i wewnątrz niej. Możesz skupić się na oczywistych symbolach lub wprowadzić element personalizacji np. w nagłówku do życzeń znajdujących się w środku kartki. Tylko od Ciebie zależy, jak wiele elementów indywidualizujących rękodzieło znajdzie się w Twojej pracy. Jeśli zdecydujesz się na umieszczenie treści z personalizacją, zwróć uwagę, by:

1) wybrany font pasował charakterem do stylu całej pracy;
2) informacje tekstowe współgrały kompozycyjne z kartką, tzn. zostały umieszczone na pracy w taki sposób, by wyglądały jak przedłużenie kompozycji, a nie jak przypadkowo przyklejony napis;
3) rozmiar liter gwarantował czytelność napisów, ale jednocześnie - aby tekst nie przytłaczał swą wielkością kartki i nie dominował na niej.

Informacje będące personalizacją wpleć umiejętnie w kompozycję kartki ślubnej.

Kartki ślubne ręcznie robione w pudełku: prezent w prezencie

Pięknie udekorowana kartka na ślub handmade może rodzić pewien problem... Zazwyczaj dekoracje na kartce są tak bogate i przestrzenne, że pojawia się kłopot ze zmieszczeniem kartki w tradycyjnej kopercie. W takiej sytuacji zaczynamy gorączkowo zastanawiać się, jak wręczyć kartkę na ślub ręcznie robioną. Niezawodnym, eleganckim, a jednocześnie praktycznym rozwiązaniem, będzie pasujące do kartki pudełko. Kartki ślubne ręcznie robione w pudełku to swoisty komplet ślubny, składający się z kartki handmade oraz odpowiednio sztywnego, dopasowanego rozmiarem do kartki pudełka, najczęściej również udekorowanego w tym samym stylu, co kartka. Dekoracja pudełka może być bogata lub delikatna, najważniejsze, by oba elementy stanowiły spójną, harmonijną całość.

Kartka i pasujące do niej pudełko to piękny, kompletny upominek na ślub.


Jak uzyskać spójność kartki i pudełka? Oto kilka pomysłów:

 • oklejając kartkę i pudełko, zastosuj na nich tę samą kolekcję papierów do scrapbookingu;
 • wykorzystaj w obu elementach kompletu tę samą paletę barw;
 • powtórz na pudełku niektóre elementy dekoracyjne z kartki, np. kwiat, listki, czy wzór koronki;
 • zastosuj ten sam font w treściach zamieszczonych na kartce i pudełku.
 
Kartkę ślubną scrapbooking z ta bogatym zdobieniem trudno zmieścić w kopercie...

...w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będzie pudełko do kompletu z kartką.

Dekoracyjne komplety ślubne złożone z kartki i pudełka to rozwiązanie, które może przybrać wiele różnych form. Choć tradycyjne rozumienie pudełka narzuca nam w wyobraźni obraz pełnego prostokątnego lub kwadratowego opakowania z kartonu, w scrapbookingu nic nie jest oczywiste ;-) Poza pełnym pudełkiem, którego wieczko możesz okleić papierem scrapbooking i udekorować kreatywnymi dodatkami, masz do wyboru inne wersje pudełek. 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie do kartki na ślub ręcznie robionej pudełka z przeźroczystym wieczkiem. Takie pudełko posiada wieczko z kartonową obramówką, a wnętrze wypełnia przezroczysta "szybka" wykonana ze sztywnej folii transparentnej. Brzegi wieczka możesz, oczywiście, delikatnie udekorować, ale największym atutem takiego pudełka z szybką jest to, że widać przez nie Twoją piękną kartkę ślubną scrapbooking. Efekt wow wywołujesz więc już w chwili wręczenia upominku, a nie dopiero po jego rozpakowaniu!

Kartka ślubna diy, zapakowana w pudełko z transparentną szybką, wywołuje efekt wow już w chwili wręczenia upominku!

 

Jeszcze innym, równie ciekawym, pomysłem, jest pudełko na kartkę z wyciętym okienkiem. Okienko może mieć rozmaite kształty: koła, owalu, a nawet serca. Taki rodzaj opakowania na kartkę pozwala podejrzeć przez okienko fragment pracy, ale nie ukazuje jej w całości. Niewątpliwie pudełko na kartkę z okienkiem wzbudza ciekawość, intryguje i zachęca do jak najszybszego rozpakowania upominku :-)

Pudełko z okienkiem ukazuje zaledwie fragment kartki ukrytej wewnątrz, wzbudza więc ciekawość i potęguje emocje.


UWAGA: pudełko na kartkę można przygotować samodzielnie, ale wymaga to precyzji i pewnej wprawy. Jeśli chcesz uzyskać zachwycający efekt przy dużo mniejszym wysiłku, skorzystaj z gotowych pudełek na kartki, które oferuje scrapbooking sklep. W Hobbyplace.pl znajdziesz szeroki wybór gotowych baz pudełek, które z łatwością dostosujesz do swoich twórczych potrzeb. Świetne jakościowo pudełka na kartki w najpopularniejszych rozmiarach znajdziesz tutaj: https://bit.ly/3PsRVUm.


Kartki ślubne na pieniądze: kiedy chcesz podarować coś więcej

Czy wiesz, że kartki na ślub ręcznie robione dają Ci możliwość zapakowania w nie prezentu pieniężnego? Ponieważ gotówka to jeden z najpopularniejszych ślubnych upominków, możesz wykorzystać swoją kartkę ślubną diy i przygotować w niej specjalne miejsce na prezent. Znika problem, jak wręczyć pieniądze na ślub, zyskujesz elegancki, dyskretny i bezpieczny sposób na przekazanie upominku razem z życzeniami. Możesz wykonać wewnątrz kartki - lub pudełka do niej - specjalną kieszonkę na banknoty, lub wybrać jedną z nietypowych form kartek, będących jednocześnie schowkiem na pieniądze. Jedną z takich form jest kartka z szufladką - to rozwiązanie możesz zobaczyć na poniższych zdjęciach:


Pozornie zwykła kartka ręcznie robiona jest w rzeczywistości papierową szufladką - świetną skrytką na prezent w postaci pieniędzy.


 

Wybierając taką formę papierowego rękodzieła, nie musisz się martwić ani o kartkę okolicznościową, ani o opakowanie na prezent - wszystko masz w jednej, pięknej pracy.

Istnieje jeszcze wiele innych, kreatywnych rozwiązań łączących życzenia z prezentem pieniężnym. Poznasz je, czytając inny artykuł na naszym blogu - kliknij TUTAJ i sprawdź, jak wręczyć kartkę i pieniądze razem!

Scrapbooking daje Ci wiele możliwości stworzenia sprytnych schowków na pieniądze w kartkach ślubnych.

 

Kartka na ślub DIY: stwórz sam dla osób, które kochasz

Czy zachęciłam Cię już do samodzielnego wykonywania kartek ślubnych dla bliskich Ci osób? Nawet, jeśli nie masz doświadczenia w kreowaniu papierowego rękodzieła, gorąco namawiam Cię do prób stworzenia ślubnej kartki diy! Niech przekona Cię moja argumentacja:

 • pokażesz Młodej Parze, jak ważnymi ludźmi są dla Ciebie Nowożeńcy i jak mocno przeżywasz razem z Nimi ten wyjątkowy dzień;
 • nikt tak jak Ty nie zna osób, do których zostałaś zaproszona na ślub, więc tylko Ty możesz w pełni spersonalizować pamiątkę ślubną;
 • masz 100% wpływ na to, jak będzie wyglądać wręczana przez Ciebie pamiątka ślubu;
 • przy okazji masz szansę odkryć nową pasję, która rozwija kreatywność, uczy cierpliwości i dokładności, daje ukojenie i pozwala się wyciszyć.

Jak zrobić kartkę ślubną scrapbooking? Kartka ślubna diy krok po kroku


Obawiasz się, że tworzenie kartek ślubnych ręcznie robionych jest dla Ciebie za trudne? Nic bardziej mylnego! Tylko kilka kroków dzieli Cię od stworzenia zachwycającej ślubnej pamiątki:

1) przygotuj bazę kartki (sztywny karton przycięty do odpowiedniego rozmiaru i zgięty w połowie lub gotowa baza kartki ze sklepu scrapbooking);
2) wybierz papiery do scrapbookingu oraz kreatywne dodatki, którymi udekorujesz swoją kartkę;
3) przygotuj narzędzia, które ułatwią Ci pracę: nożyczki, klej introligatorski, kosteczki dystansowe 3d, dwustronna taśma klejąca, ołówek i gumka, linijka;
4) zaplanuj kompozycję kartki, układając elementy na powierzchni pracy (na początek bez przyklejania ich, za klej złap dopiero wtedy, gdy układ dekoracji będzie dla Ciebie satysfakcjonujący);
5) zaplanuj sposób i lokalizację personalizacji kartki ślubnej.

Kartka na ślub zrób to sam: Twoja twórcza przygoda może zacząć się dzisiaj

Powyższa instrukcja Cię nie przekonuje? Wolisz zobaczyć na własne oczy wszystkie etapy powstawania kartki ślubnej? Chcesz mieć pewność, że wszystkie czynności wykonasz prawidłowo i nie zmarnujesz czasu oraz materiałów? Gorąco zachęcam Cię do odwiedzenia naszego kanału Youtube Lemoncraft, gdzie przygotowaliśmy dla Ciebie playlistę - znajdziesz na niej inspirujące przykłady i pomysły na projekty "zrób to sam" oraz zupełnie za darmo odkryjesz instruktaże krok po kroku, które poprowadzą Cię przez wszystkie etapy powstawania zachwycającego rękodzieła! 

Kartki na ślub ręcznie robione - teraz Ty!

Nie odkładaj tego na "kiedyś", zacznij swoją twórczą przygodę już teraz! Jesteś pełna wiedzy, pomysłów, inspiracji i właśnie teraz jest najlepszy czas, by stworzyć swoją pierwszą kartkę scrapbooking na ślub. 

Wybierz formę ślubnych życzeń, która:

 • będzie wyjątkowym prezentem podarowanym od serca;
 • stanie się w pełni spersonalizowaną pamiątką, idealnie dopasowaną do Młodej Pary;
 • zachwyci Cię swoją praktycznością, pomoże elegancko wręczyć prezent pieniężny;
 • wpasuje się w klimat ceremonii ślubnej, przyjęcia weselnego i aktualnych trendów ślubnych.

Twórz kartki na ślub ręcznie robione i wzruszaj swoich bliskich niepowtarzalnym rękodziełem!

 

Nie szukaj wymówek - wiesz już, jak zrobić kartkę na ślub ręcznie robioną i masz mnóstwo pomysłów na ślubne kartki diy. Pamiętaj, że wszystkie niezbędne do pracy materiały znajdziesz w sklepie internetowym HobbyPlace.pl. Wybierz najpiękniejsze papiery do scrapbookingu, bazy kartek i dodatki kreatywne, by dać wyraz swojej sympatii i szacunku dla Nowożeńców. Odkryj swoją nową pasję już dziś i wzruszaj bliskie Ci osoby, przygotowując dla Nich jedyne w swoim rodzaju kartki handmade.

 


 PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger