Pomysły na kartki przestrzenne - kartka koperta 3D

Tworzysz kartki od co najmniej kilku miesięcy? Zatem na pewno masz już w swoim otoczeniu osoby obdarowane papierowym rękodziełem więcej, niż tylko raz. Mama, której składamy życzenia na urodziny oraz na Dzień Matki; przyjaciółka, której chcemy wręczyć życzenia z okazji ślubu, a która wcześniej otrzymała już od nas kartkę imieninową; a może stały klient, zamawiający pracę na kolejną rodzinną uroczystość... I tutaj pojawia się problem... skoro ktoś otrzymał już ręcznie robioną kartkę Twojego autorstwa, to jak zaskoczyć taką osobę po raz kolejny? W takiej sytuacji przydają się pomysły na kartki przestrzenne, które zachwycają nietypową formą i pozwalają odkrywać scrapbooking na nowo. Dziś naszym tematem będzie kartka koperta 3D. Jest ona bardzo widowiskową i efektowną formą kartki, która daje Ci mnóstwo możliwości twórczych! Sięgnij po papier Lemoncraft, wyeksponuj jego piękno, dodaj ulubione dodatki kreatywne i zobacz, jak zaskakująca i oryginalna może być Twoja kolejna kartka urodzinowa, kartka dla mamy czy pamiątka ślubu!
Kartki przestrzenne - sięgaj po nie, gdy...


Kiedy myślisz o ręcznie robionej kartce, to jaka forma jako pierwsza przychodzi Ci na myśl? Większość z nas z przyzwyczajenia sięga po klasyczne kartki z życzeniami. Czasami, decydując się na odrobinę szaleństwa, wybieramy nietypowy kształt kartki (koniecznie sprawdź artykuł: KARTKA SUKIENKA i daj się zainspirować!). A przecież formy przestrzenne dają nam jeszcze więcej możliwości. A także więcej frajdy z tworzenia, ale o tym przekonasz się dopiero wtedy, gdy zdecydujesz się na takie niestandardowe rozwiązanie ;-) 

Kartki przestrzenne - w tym również kartka koperta 3d - dają mnóstwo możliwości twórczych i zachwycają efektem!Exploding box, pop up box, kartka księga - one wszystkie pozwalają nam na twórczą swobodę i pobudzają naszą kreatywność. Wśród kartek przestrzennych warto wymienić również widowiskową formę, jaką jest kartka koperta 3D. O jej zaletach opowiemy sobie już za chwilę, teraz jednak chciałabym się skupić na walorach całej kategorii ręcznie robionych kartek przestrzennych. Kiedy warto tworzyć kartki przestrzenne? Są dobrym wyborem zawsze wtedy, gdy:

 • czujesz się nieco zmęczona ciągłym tworzeniem "zwykłych" kartek i obawiasz się wypalenia artystycznego;
 • chcesz spróbować czegoś nowego, zmierzyć się z pewnego rodzaju wyzwaniem;
 • poszukujesz formy, którą będziesz mogła zaskoczyć osoby znające Twoją twórczość;
 • masz ochotę lub potrzebę użyć mocno przestrzennych elementów dekoracyjnych, takich, które nie nadają się do zastosowania w klasycznej kartce z życzeniami;
 • pragniesz przygotować kartkę ręcznie robioną, dla której nie będziesz musiała szukać koperty czy pasującego pudełka.
Piękna, efektowna, zaskakująca - taka może być kartka przestrzenna Twojego autorstwa! :-)Kartka koperta 3D - 10 powodów, dla których musisz ją zrobić!


Jeszcze kilka lat temu kartka koperta 3D nie była popularnym wyborem. Większość scraperek uważała tę formę za zbyt wymyślną i mało praktyczną. Dziś jednak - na szczęście! - sytuacja się zmienia i rękodzielniczki dostrzegają liczne zalety przestrzennej koperty z życzeniami. 


W ostatnich latach ta forma papierowego rękodzieła zyskuje na popularności. Sprawdź zalety kartki koperty 3D, które przekonają Cię do jej stworzenia!
A zalet kartka koperta 3D ma całe mnóstwo! Oto najważniejsze z nich:

 1. pozwala na zastosowanie wielu dodatków dekoracyjnych, także tych przestrzennych - stanowi nie lada gratkę dla miłośniczek bogatych kompozycji;
 2. nie wymaga użycia opakowania (pudełka lub koperty), gdyż jest formą typu 2 w 1;
 3. umożliwia wybór jednego z wielu rozwiązań, jeśli chodzi o umiejscowienie życzeń (można je skryć wśród kompozycji, wsunąć za frontową część koperty, wkleić na "plecach" koperty lub utworzyć tam kieszonkę na dodatkowy tag z życzeniami);
 4. pozwala na wsunięcie do kartki drobnego upominku w postaci bonu podarunkowego, kuponu loteryjnego, fotografii, czy nawet biżuterii;
 5. zaskakuje i zachwyca swą nietuzinkowością;
 6. pozwala uwypuklić piękno wzoru na papierze do scrapbookingu, nawet przy bogatej kompozycji (ach, która z nas nie miała nigdy dylematu, czy zrobić kartkę tak, by było widać ten piękny wzór na papierze, czy jednak iść w swoją ulubioną bogatą kompozycję, zakrywając przy tym prawie cały papier? :-D);
 7. jest bardzo widowiskowa i - jednocześnie - prosta do sfotografowania! A jak wiemy, scraperki lubią mieć piękne zdjęcia swoich zachwycających projektów, ale nie lubią męczyć się z robieniem zdjęć przestrzennych prac (bo często trudno jest uchwycić rzeczywistą formę kartki - natomiast kartka koperta 3D jest bardzo przyjemna w fotografowaniu!);
 8. jest elegancką i efektowną formą papierowego rękodzieła, która będzie odpowiednia na każdą okazję: sprawdzi się jako kartka ślubna, urodzinowa, komunijna, chrzcielna, a także na imieniny, Walentynki, Dzień Nauczyciela i wiele, wiele innych okoliczności!;
 9. ta forma bardzo lubi się z wszelkimi elementami do wycinania, jeśli więc jesteś fanką wycinanek Lemoncraft czy obrazków do druku Hobby Place, tutaj łatwo będzie Ci wykorzystać ulubione wzory;
 10. kartka koperta 3D niejako wymusza warstwowość kompozycji - jeśli dotąd miałaś problem z tworzeniem pracy, której kompozycja będzie wielowarstwowa i trójwymiarowa, forma przestrzennej koperty pozwoli Ci poćwiczyć, a efekt tych ćwiczeń na pewno będzie zadowalający :-)

Kartka koperta 3D ma mnóstwo zalet i pasuje na każdą okazję. Nic, tylko tworzyć!


Wyeksponuj ulubione papiery do scrapbookingu! Kartka koperta 3D - najlepsze inspiracje


Wspomniałam już o tym, że kartka koperta 3D jest świetnym wyborem, jeśli lubisz bogate kompozycje dekoracyjne, a jednocześnie odczuwasz żal za każdym razem, gdy okazuje się, iż zasłoniłaś niemal cały piękny wzór na papierze scrapowym :-D Papier Lemoncraft i koperta przestrzenna bardzo się lubią i świetnie razem wyglądają. Kształt koperty 3D pozwala na jednoczesne użycie wielu elementów dekoracyjnych i...pozostawienie papieru odkrytym... przynajmniej w części ;-) 

Jeśli kochasz bogate kompozycje, a jednocześnie żal Ci zasłaniać piękny papier do scrapbookingu, koperta 3D będzie dla Ciebie twórczym wybawieniem! :-DUlubiony papier Lemoncraft możesz wyeksponować na frontowej części otwartej koperty 3D lub wewnątrz niej, na widocznej otwartej klapce. Wzór nadrukowany na papierze scrapbooking pomoże Ci również zbudować dekoracyjną kompozycję, stając się swoistym szkicem wzdłuż którego można dokładać kolejne elementy. Nadrukowany na papierze kwiaty czy koronki wypełnią przestrzeń pomiędzy ozdobami, nadając kartce kopercie 3D charakter bogatej i dopracowanej w każdym szczególe pracy. 

Spójrz, jak pięknie papier Lemoncraft został wyeksponowany po wewnętrznej stronie klapki koperty, a następnie płynnie przechodzi w dekoracyjną kompozycję na frontowej części koperty. Ty też możesz tworzyć takie kartki!


Tutaj również papier Lemoncraft został pięknie wyeksponowany - nadrukowany na papierze wzór kwiatów uzupełnia kompozycję, czyniąc ją bogatszą i jeszcze bardziej zachwycającą.W kontekście tworzenia koperty z papieru scrapowego, warto wspomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii. Na pewno zdarzyło Ci się, że miałaś dylemat, której strony dwustronnego arkusza użyć w danym projekcie. Jeśli podobają Ci się obie strony papieru, to ludzi wyborze jednego wzoru zawsze żal tego na odwrocie. Format kartki koperty pozwala na użycie dużego arkusza 30x30 w taki sposób, by móc okleić wnętrze koperty jednym wzorem, a frontowe klapki drugim! 

Łącz bardziej stonowane fragmenty arkusza z tymi wzorzystymi i uzyskuj najlepsze efekty. Kartka koperta 3D pozwala na zabawę papierem i uwypukla jego naturalne piękno.Kartka urodzinowa DIY - sprawdź, jak zrobić kopertę 3D


Chciałabyś zrobić swoją pierwszą kartkę kopertę 3D? A może masz już na swoim koncie pracę tego typu, ale nie byłaś do końca zadowolona z uzyskanego efektu?
Kopertę 3D możesz przygotować na dwa sposoby:

 1. korzystając z gotowej bazy przestrzennej koperty, którą wystarczy zagiąć i skleić w wyznaczonych miejscach; 
 2. tworząc bazę kartki samodzielnie ze sztywnego kartonu.
Tworzenie kartki koperty od podstaw pozwala Ci dostosować rozmiar bazy do aktualnych potrzeb, z kolei gotowa baza gwarantuje szybkie i bezproblemowe przygotowanie kartki - wybierz rozwiązanie, które najbardziej Ci odpowiada!Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety: pierwsze jest szybkim i prostym sposobem na stworzenie przestrzennej kartki; drugie umożliwia przygotowanie bazy w dowolnym rozmiarze, wybranych proporcjach i z dowolnego kartonu (mam tu na myśli nie tylko gramaturę, ale również kolorystykę, teksturę i rodzaj wykończenia).

Drugim etapem tworzenia kartki koperty 3D jest oklejenie bazy papierem scrapbooking. Najłatwiej jest odrysować na arkuszu scrapowym kształt poszczególnych części koperty jeszcze przed jej sklejeniem, a następnie wyciąć nożyczkami elementy mniejsze o kilka milimetrów od stworzonego obrysu.

Kartkę kopertę 3D najłatwiej jest okleić papierami do scrapbookingu, odrysowując każdą z części koperty na papierze i wycinając ją poniżej narysowanej linii - jeśli chcesz okleić bazę kilkoma warstwami papieru, każdą z nich wytnij o kilka milimetrów mniejszą, uzyskasz efektowne obramowania. Spójrz, jak pięknie ciemna zieleń na klapce kontrastuje z delikatnością całego projektu.Trzeci etap tworzenia kartki koperty to najprzyjemniejsza część pracy - dekorowanie. Zadecyduj, na jaką okazję tworzysz kartkę i jakie elementy dekoracyjne chcesz w niej zastosować. Pamiętaj, że w tej formie papierowego rękodzieła możesz poszaleć i wybrać najbardziej przestrzenne kwiaty, grube odlewy z masy plastycznej czy wielowarstwowe tekturki.

Mnóstwo elementów do wycinania i piękne, przestrzenne kwiaty - w kartce kopercie 3D możesz zastosować wszystkie swoje ulubione elementy, miejsca na nie na pewno nie zabraknie! :-)


Kartka koperta 3D urodzinowa? Proszę bardzo! Możesz ją przygotować nawet z papierów...walentynkowych ;-)Jeśli zastanawiasz się właśnie, jak to wszystko ogarnąć, gdzie w takiej kopercie umieścić życzenia czy też potrzebny Ci pomysł na kartkę kopertę 3D, konkurencję zobacz video tutorial przygotowany dla Ciebie przez Cytrynową Projektantkę, Silvię. Zobacz film instruktażowy i naucz się, jak zrobić kopertę 3D od podstaw. Poznaj szablon na kartkę kopertę 3D i dowiedz się, jak udekorować gotową bazę krok po kroku, wykorzystując w tym celu papier Lemoncraft.

Kartkę kopertę warto okleić papierem również z tyłu. Da to efekt bardzo dopracowanego projektu, a dodatkowo zyskasz miejsce na wpisanie życzeń, wklejenie zdjęcia, czy zrobienie kieszonki na kartę podarunkową.Kartka urodzinowa diy 3D - kurs scrapbooking krok po kroku

Zobacz video, na którym Silvia prezentuje etapy powstawania kartki koperty. Jej kartka koperta 3D to kartka urodzinowa, która powstała z papierów do scrapbookingu Lemoncraft SWEETNESS.
 
 
 
 
Korzystając z tutorialu możesz zrealizować również inne pomysły na kartki przestrzenne, z dowolnych papierów Lemoncraft i na dowolne okazje! Może będzie to kartka dla nauczyciela, a może kartka ślubna...? Jaką kopertę 3D przygotujesz w pierwszej kolejności? :-)

Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł zachęcił Cię do próbowania nowych form kartkowych i przekonał Cię, że warto realizować pomysły na kartki przestrzenne. Kartka koperta 3D to taka forma papierowego rękodzieła, że jak już spróbujesz, na pewno ją pokochasz. Ja przepadłam totalnie - i takiej samej twórczej radości i satysfakcji życzę Tobie! Pamiętaj, żeby przed przystąpieniem do pracy uzupełnić zapasy! Wybierz papier Lemoncraft, z którego stworzysz swoją zachwycającą kartkę kopertę - wszystkie aktualnie dostępne kolekcje znajdziesz w naszym sklepie:Dziękuję za Twoją obecność i uwagę :-) Pozdrawiam Cię serdecznie! Nie zapomnij zajrzeć na blog w kolejny wtorek gdyż co tydzień mamy dla Ciebie przydatne i interesujące treści z obszaru scrapbookingu i cardmakingu :-)
PODPISBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger