Jak zapakować pieniądze na ślub - pudełko na pieniądze - ślub

Zostałaś zaproszona na ceremonię ślubną i znów masz ten sam problem: jak zapakować pieniądze na ślub? Czy można je wsunąć bezpośrednio do kartki z życzeniami? A może lepsza będzie klasyczna koperta...? Jeśli masz tego typu dylematy (lub mają je Twoi Klienci i chcesz Im zaproponować produkt odpowiadający na Ich potrzeby), koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł i obejrzyj zdjęcia inspiracji, przygotowanych przez Cytrynowe Projektantki. Dziewczyny pokażą dziś, jak papier Lemoncraft i głowa pełna kreatywnych pomysłów mogą uratować niejednego gościa weselnego. Jeśli chodzi o wyjątkową formę: pudełko na pieniądze, ślub jest najlepszą okazją, by przetestować skuteczność tego rozwiązania. Raz na zawsze pozbądź się problemu, w czym dać pieniądze na ślubie!

Koperta na pieniądze na ślub? Tak, ale... nie każda!


Na początek krótko o kopertach, bo to właśnie po nie sięga większość ludzi, chcąc zapakować pieniądze na ślub lub na dowolną inną uroczystość. Najpopularniejszym sposobem pakowania pieniędzy na prezent jest wyciągnięcie pasującej rozmiarem do banknotów koperty. Na ślub wybieramy najczęściej białą kopertę z grubego, dobrego gatunkowo papieru. Należy zwrócić uwagę, by była to koperta wchodząca w skład papeterii, czyli tak zwana koperta listowna, a nie wysyłkowa. Różnią się one sposobem zakończenia klapki koperty - elegancka koperta ma klapkę wykończoną w ostry lub lekko zaokrąglony szpic, koperta wysyłkowa posiada zazwyczaj klapkę zakończoną prostą linią, wzdłuż całej szerokości koperty oraz pasek z klejem albo taśmą dwustronnie klejącą, służący do zaklejenia koperty. Tych drugich kopert zdecydowanie nie należy stosować do pakowania pieniędzy na prezent, gdyż wygląda to bardzo nieelegancko.

A gdyby tak klasyczną kopertę na pieniądze zastąpić elegancką kopertówką...? Wygląda niezwykle elegancko, prawda?A czy zwykła listowna koperta na pieniądze na ślub będzie ok? Tak, pod warunkiem, że wrzucisz ją do torebki prezentowej z innym upominkiem (np. z czekoladkami). Jednak taka koperta pozostanie wciąż tylko zwykłą kopertą, która nie wzbudza większych emocji. Jako rękodzielnik lub miłośnik rękodzieła możesz iść o krok (i to milowy krok!) dalej. Zachęcam Cię do zapoznania się z tematem kartek kopertówek, jeśli nie znasz tej scrapbookingowej formy wręczania prezentu pieniężnego. 

Kartka kopertówka to wygodny, elegancki i nietuzinkowy sposób, by wręczyć pieniądze na ślub.Więcej o tym, czym są ręcznie robione koperty na pieniądze i dlaczego warto sięgnąć po to rozwiązanie możesz przeczytać np. TUTAJ (kliknij).


Jak zapakować pieniądze na ślub? Odwieczny problem... Mamy rozwiązanie!


Każdy, kto choć raz uczestniczył w ślubie jako gość i postanowił w ramach prezentu wręczyć Młodej Parze pieniądze, zetknął się z dylematem, w co taki prezent zapakować. Wiadomo, że nie wręcza się gotówki luzem, ale w takim razie, jak to zrobić? Jak zapakować pieniądze na ślub? Żeby było dobrze, muszą zostać spełnione wszystkie 3 poniższe punkty:

  1. elegancko - niech Młoda Para odczuje, że to prezent wręczany na wyjątkową okazję!
  2. bezpiecznie - upewnij się, że pieniądze nie mają możliwości wysunąć się z opakowania lub ulec zniszczeniu;
  3. wygodnie - warto zadbać o to, by forma wręczania upominku pieniężnego była wygodna dla Ciebie, jak i dla Pary Młodej. Postaw na poręczne, praktyczne i trwałe rozwiązania!

Pudełko na pieniądze - ślub to doskonała okazja, by takie wręczyć!Znając już żelazne zasady pakowania pieniędzy na prezent, możesz... jeszcze bardziej zastanawiać się, jak to zrobić ;-) Kieszonka w exploding boxie może zostać przeoczona, z wnętrza kartki banknoty mogą się wysunąć niespostrzeżenie, a biała koperta wręczana solo może się kojarzyć pejoratywnie. 

Kartka z szufladką na pieniądze - pomysłowo i oryginalnie, a do tego - niezwykle praktycznie!Sposobów na wybrnięcie z tej kłopotliwej sytuacji jest kilka. Pierwszy z nich to utworzenie w kartce ręcznie robionej lub w pudełku do niej estetycznej kieszonki na banknoty. Drugie rozwiązanie to wspomniana w pierwszym akapicie kartka kopertówka. Koperta na pieniądze na ślub pomieści także kupony lotto lub voucher prezentowy. Kolejnym pomysłem jest kartka z szufladką. 

Sprytny sposób na zapakowanie pieniędzy na ślub - Ty też możesz przygotować taką kartkę z szufladką.Jeśli jesteś zainteresowana, jak ją wykonać, koniecznie zobacz nasz samouczek scrapbookingowy na YouTube!
Więcej pomysłów na to, jak dać pieniądze na ślub, znajdziesz w naszym wcześniejszym artykule, KLIKNIJ TUTAJ, aby go przeczytać!


Pudełko na pieniądze - ślub i pakowanie prezentów


Bez względu na to, czy wybierzesz kopertówkę, czy może ręcznie robioną kartkę z kieszonką na pieniądze, przyjdzie taki moment, w którym zaczniesz się zastanawiać nad dodatkowym opakowaniem. Jesteśmy nauczeni, że prezenty pakuje się: w pudełka, torebki prezentowe lub w specjalny papier i wręczenie upominku luzem budzi w nas jakiś wewnętrzny sprzeciw. Pudełko na pieniądze jest rozwiązaniem problemu! Stanowi i piękny prezent, i świetne oraz trwałe opakowanie. Nie musisz się już nad niczym głowić! Zwłaszcza, że jeśli wewnątrz umieścisz życzenia, to nie musisz już nawet tworzyć dodatkowo kartki ślubnej.

Pudełko na pieniądze na ślub i inne okazje to połączenie bezpiecznego i eleganckiego opakowania, kartki z życzeniami i pamiątki z ważnego wydarzenia.To może być drewniane pudełko na pieniądze na ślub, lub klasyczne tekturowe pudełko, takie jak to, które wykorzystujemy do pakowania ręcznie robionych kartek i albumów. Możesz więc zastosować pudełko z pełnym wieczkiem, albo z szybką; wysokie albo niskie; w całości oklejone papierami do scrapbookingu lub tylko delikatnie udekorowane na wieczku. Wybór jest ogromny!

Pudełko z szybką, a wewnątrz oklejone papierem Lemoncraft dno i specjalna, dekoracyjna opaska przytrzymująca banknoty w jednym miejscu. Czy może być lepiej? ;-)Jeśli nie masz pomysłu, jak zapakować pieniądze na ślub w sposób efektowny i wyjątkowy, koniecznie przyjrzyj się propozycjom Cytrynowych Projektantek! 

Krem i błękit, delikatne ślubne grafiki i ażurowa tekturka - oto przepis na przepiękne opakowanie na pieniądze na ślub.


Zastosuj ulubione papiery Lemoncraft, by okleić pudełko oraz/lub elementy do wycinania z naszych bloczków, by zbudować dekoracyjną kompozycję.A który papier Lemoncraft Ty wykorzystasz do udekorowania pudełka na ślub? :-)


Drewniane pudełko na pieniądze - ślub i pamiątki po ślubie


Pudełko tekturowe to rozwiązanie trwałe i praktyczne, ale prawdziwym hitem jest drewniane pudełko na pieniądze - ślub przeminie, a pamiątka wykonana z odpornego na uszkodzenia tworzywa zostanie na lata! Taka udekorowana ślubna szkatułka może później posłużyć do przechowywania drobnych pamiątek, np. ślubnej biżuterii, czy ususzonych kwiatów ze ślubnego bukietu. Może też stać się pięknym opakowaniem na ulubione ślubne fotografie. Jeśli Młoda Para to osoby sentymentalne, lubiące gromadzić pamiątki z wyjątkowych wydarzeń w życiu, to takie drewniane pudełko na pieniądze z pewnością stanie się upominkiem niosącym radość.

Trwałe, piękne i praktyczne - tak można opisać drewniane pudełko na pieniądze na ślub.


Odpowiednio udekorowane pudełko na pieniądze to opakowanie, któremu po ślubie można dać drugie życie, znajdując dla niego nowe przeznaczenie :-)Jak zapakować pieniądze na ślub? Papier Lemoncraft w akcji!


Wszystkie powyższe inspiracje Projektantek powstały przy użyciu produktów marki Lemoncraft. Czy muszę Cię jeszcze przekonywać, że papier Lemoncraft to doskonały wybór, jeśli chcesz stworzyć pudełko na pieniądze na ślub? Zauważ, że nasze delikatne wzory typu basic (te bardziej jednolite, z delikatnym wzorem podkreślającym piękno papieru i dodającym mu elegancji) są świetne na tło, jeśli oklejasz całe pudełko (wieczko, boki). Z kolei arkusze z bardziej wyrazistymi wzorami, jak kompozycje kwiatowe, świetnie wypełnią takie przestrzenie pudełka, jak np. jego dno.

Z kolei elementy do samodzielnego wycięcia, które znajdziesz w naszych bloczkach Elements&Basic pozwolą Ci zbudować tematyczne kompozycje dekoracyjne oraz wypełnią pustą przestrzeń na opaskach, kieszonkach i innych elementach konstrukcyjnych opakowań na pieniądze.

Możesz korzystać z klasycznej ślubnej kolorystyki, jak błękit, krem, beż, biel, zieleń lub zaszaleć z bardziej nietypowymi połączeniami i odważniejszymi barwami.

Pamiętaj, by przed przystąpieniem do pracy uzupełnić papiery do scrapbookingu Lemoncraft!Który papier Lemoncraft pomoże Ci stworzyć pudełko na pieniądze? :-)

Życzę Ci mnóstwa radości podczas tworzenia oraz satysfakcji z rezultatów Twojej pracy artystycznej! Do przeczytania za tydzień!
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger