Papiery do scrapbookingu - dla kogo? Nie wszystkie dla Ciebie

Każda osoba zajmująca się scrapbookingiem ma zestaw produktów do rękodzieła, po które sięga najczęściej. To, co znajdzie się w takim przydasiowym zestawie must have zależne jest od kilku czynników. Najważniejsze wśród nich to styl tworzenia oraz rodzaj wykonywanych prac. Niezależnie jednak od powyższych, istnieje taki rodzaj materiałów kreatywnych, po które sięga każda scraperka. Chodzi, oczywiście, o papiery do scrapbookingu. One jednak też występują przecież w rozmaitych stylach, wzorach i kolorach. Skąd wiadomo, czy dane papiery scrapowe są dla Ciebie? Jak nauczyć się kupować tylko te zestawy papierów do scrapbookingu, których naprawdę będziesz używać? Zapraszam Cię do lektury artykułu! 

Papiery do scrapbookingu - dla kogo są odpowiednie i jak je wybierać?


Nie wszystkie papiery do scrapbookingu są dla Ciebie 


Być może dziwi Cię fakt, że na blogu producenta papierów do scrapbookingu możesz przeczytać takie rzeczy, ale w LemonCraft jesteśmy co do tego zgodni: nie każda kolekcja papierów do scrapbookingu będzie dla Ciebie odpowiednia. I o tym trzeba pamiętać przy każdej kolejnej, ekscytującej premierze nowości i przy każdych kolejnych zakupach scrapowych.

Jasna kartka handmade z jednolitych papierów do scrapbookingu bez wzorów
Lubisz eleganckie, stonowane prace i korzystasz głównie z jednolitych papierów scrapowych? Nie kupuj bogato dekorowanych, wielobarwnych kolekcji tylko dlatego, że wszyscy je kupują!Z kupowaniem papierów jest dokładnie tak, jak z kupowaniem nowych ubrań. Czasami wejdziesz do butiku i spontanicznie kupisz koszulę, bo zachwycił Cię jej kwiatowy deseń. A po powrocie do domu stwierdzasz, że w sumie to ten fason Cię pogrubia, kolor nie pasuje do Twojego typu urody, a w ogóle to przecież Ty nie nosisz koszul... Brzmi znajomo? 

Każda z nas nabyła kiedyś papiery do scrapbookingu tylko dlatego, że były takie piękne ... A potem przeleżały kilka miesięcy, albo i lat, czekając na twórczą okazję, która nigdy nie nadeszła. A może nadal leżą...? Powiedzmy sobie szczerze: miłośniczka romantycznych, kwiatowych wzorów i pastelowych kolorów może mieć trudność z wykorzystaniem ciemnych arkuszy w nurcie grunge. Tak samo, jak wielbicielka prostych, jednolitych arkuszy nie będzie umiała wykorzystać potencjału papierów scrapowych z dużymi, dekoracyjnymi grafikami tematycznymi. 

Ramka na podobraziu malarskim udekorowana papierami scrapbooking w stylu rustykalnym
Najbliższy Twemu sercu jest styl rustykalny? Zatem sięgaj po rustykalne papiery do scrapbookingu, nie zmuszaj się do tworzenia cukierkowych projektów sprzecznych z Twoim gustem.Wybierz odpowiednie papiery scrapbooking. Jak to zrobić?


Skąd zatem wiadomo, jakie papiery do scrapbookingu wybrać? Jak nie popełnić zakupowej gafy i nie zaopatrzyć się w nieodpowiednie papiery scrapowe? Cóż, początkująca scraperka może mieć z tym pewien problem, ta doświadczona zazwyczaj już czuje intuicyjnie, czy dana kolekcja scrapbooking będzie chciała współpracować z Jej kreatywnością. Można jednak dokonywać bezpiecznego wyboru, bez analizowania w chwili zakupu, co wykonasz z papierów do scrapbookingu, które akurat Ci się spodobały! ;-) Jak to zrobić?

1) Zwracaj uwagę na papiery scrapbooking w uniwersalnej palecie kolorów, to znaczy takie, które będą odpowiednie na rozmaite okazje (np. nasze jasne papiery do scrapbookingu, o których powstał obszerny artykuł);

Uniwersalność jasnych papierów do scrapbookingu - wykorzystasz je do każdego projektu na dowolną okazję!
Papiery do scrapbookingu w neutralnych barwach wykorzystasz na wiele różnych sposobów i na rozmaite okazje!2) kupuj te zestawy papierów scrapbookingowych, które są dwustronne i na odwrocie bogatych zdobień czy dużych grafik mają bardziej jednolite, basicowe wzory - zawsze jest szansa, że jeśli nie będziesz umiała wykorzystać wzorzystych arkuszy, przydadzą Ci się te gładkie;

Dwustronne papiery scrapowe mają na odwrocie bogatych kompozycji gładkie tła, z których bez trudu wykonasz dowolną kartkę - jak ta kartka brama
Kupuj dwustronne papiery do scrapbookingu - jeśli kompozycje dekoracyjne na arkuszach nie będą pasować do Twoich prac, zawsze możesz wykorzystać delikatne tła, znajdujące się po drugiej stronie.3) wybieraj kolekcje bliskie Twemu twórczemu sercu - jeśli papiery do scrapbookingu mają kolorystykę, z której często korzystasz w swoich pracach, a do tego odpowiadają stylistyce Twojego rękodzieła, nie ma ryzyka, że nie będziesz umiała ich użyć. Jeśli kochasz styl rustykalny w scrapbookingu, koniecznie poznaj papiery TOMORROW, a jeżeli jesteś miłośniczką stylu shabby chic, na pewno spodoba Ci się YESTERDAY;

Romantyczne i pastelowe papiery do scrapbookingu z kolekcji Yesterday LemonCraft
Kochasz słodki i pastelowy styl shabby chic? Nie zmuszaj się do tworzenia z ciemnych papierów, które do Ciebie nie pasują!4) skup się na tych papierach scrapowych, które nie narzucają swoimi grafikami konkretnej tematyki prac - jeśli kupisz je z myślą o pracach ślubnych, ale ich w tym celu nie wykorzystasz, zawsze możesz później spróbować zrobić z nich projekty urodzinowe, albo nawet kartki na Boże Narodzenie. Uniwersalność papierów to Twój klucz do sukcesu!

Kolekcja papierów do scrapbookingu Linen Story LemonCraft jest uniwersalna i nie narzuca tematyki prac.
Wybieraj kolekcje scrapbooking, które nie narzucają tematyki prac - będą bardziej uniwersalne! A żeby ukierunkować papiery na wybraną okazję, skorzystaj z elementów do samodzielnego wycięcia.A co, jeśli już posiadasz złe papiery do scrapbookingu?


Zazwyczaj jest tak, że mądra scraperka po szkodzie ;-) Niemal każda z nas posiada w swoich zbiorach choć jedną kolekcję papierów do scrapbookingu, kupioną pod wpływem chwilowego (lub dłuższego) zachwytu. 


Być może kupiłaś kiedyś papiery dla samego ich posiadania i oglądania, a może rzeczywiście planowałaś z nich coś stworzyć, ale nie wyszło. Ja miałam tak z kolekcją RASPBERRY GARDEN LemonCraft. Te papiery od początku szalenie mi się podobały, ponieważ uwielbiam motywy leśne w scrapbookingu, ale kompozycje kwiatowe na konkretnych arkuszach wydawały mi się kompletne. Miałam wrażenie, że czego bym nie dołożyła, zepsuję piękno kolekcji... Malinowy ogród leżał więc na mojej scrapowej półce z papierami i był spychany coraz głębiej i głębiej. I nagle, po kilku miesiącach od wznowienia kolekcji, pomysł na kartkę przyszedł do mnie sam! Zrealizowałam go niemal natychmiast, a efekt końcowy bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Sama zobacz, co z tej historii powstało :-) Mnie się podoba, a Tobie?

Motywy leśne w scrapbookingu - kartka z kolekcji Raspberry Garden LemonCraft.
Czasami jakaś kolekcja musi dłużej poczekać, aż znajdziesz dla niej zastosowanie - to nic złego, nie każdy musi od razu ciąć nowości, tylko dlatego, że wszyscy wokół się nimi zachwycają!Nie zawsze jednak jest tak kolorowo... Co zrobić, jeśli kolekcja naprawdę nie trafia w Twój gust i nijak nie potrafisz jej wykorzystać, a minęły już długie miesiące, czy nawet lata od jej zakupu? Możliwości masz kilka. Możesz:

- odsprzedać papiery do scrapbookingu innej scraperce - jeśli cena nie będzie wygórowana, kupiec powinien szybko się znaleźć, zwłaszcza jeśli dysponujesz kolekcją, której nie ma już w sprzedaży w sklepach z artykułami do rękodzieła;

- podarować nieużywane papiery osobie lub organizacji prowadzącej charytatywnie zajęcia artystyczne z dziećmi lub z osobami starszymi;

- zanieść papiery do scrapbookingu do przedszkola - sama wiem, jak kreatywne bywają Panie Przedszkolanki (grupa mojego syna robiła np. zakładki do książek z papierów scrapowych, skrawki papierów dzieci wykorzystały też do laurek na Dzień Matki);

- poćwiczyć technikę mixed-media - zmieniając tym samym oblicze kolekcji;

- używać papierów jako dolną warstwę kompozycji - zasłonisz kłopotliwe wzornictwo, uzyskując jedynie barwną ramkę w Twoim projekcie.

Kartka handmade, w której dolna warstwa papieru to problematyczny arkusz z wyrazistym wzorem i w mocnym kolorze
Wzór lub kolor jakiegoś arkusza scrapowego jest dla Ciebie trudny? Użyj go jako pierwsza warstwa w Twojej kartce, będzie stanowić jedynie ozdobną ramkę dla reszty pracy!A może znasz jeszcze inne pomysły na nietrafione papiery do scrapbookingu ze swoich zbiorów? Koniecznie napisz o tym w komentarzu! :-)

Na koniec coś bardzo ważnego o papierach do scrapbookingu


Chcę Ci jeszcze powiedzieć jedną bardzo ważną rzecz. Pamiętaj, że nie wszystkie papiery do scrapbookingu są dla Ciebie i, co najważniejsze, że to nic złego! Każda z nas ma inny styl, inne upodobania, tworzymy prace na różne okoliczności, jeśli sprzedajemy rękodzieło, to mamy też różnych Klientów, a ci z kolei - mają różne wymagania. 

Kartka ręcznie robiona z fioletowych papierów do scrapbookingu
Wszyscy zachwycają się kolekcją papierów do scrapbookingu, a Ty nie cierpisz jej kolorystyki lub stylistyki? To nic złego, masz prawo mieć odmienny gust! :-)To, że 9 na 10 scraperek zachwyca się jakąś kolekcją scrapbooking i tworzy z niej dziesiątki prac wcale nie oznacza, iż wstyd jest być tą ostatnią, dziesiątą rękodzielniczką, która po dane arkusze nie sięgnie nawet pod groźbą kary ;-) Nie zmuszaj się do tworzenia z czegoś, co nie współgra z Twoim gustem estetycznym, bo sam proces twórczy przestanie być dla Ciebie przyjemnością, a efekt końcowy może znacznie minąć się z Twoimi założeniami i oczekiwaniami. Wybieraj te papiery do scrapbookingu, do których nożyczki aż Ci się rwą. I koniecznie przejrzyj ofertę papierów scrapbookingowych LemonCraft! :-)

Dziękuję za Twoją obecność i uwagę! Mam nadzieję, że w dzisiejszym artykule znalazłaś dla siebie cenne wskazówki i ciekawe informacje. Życzę Ci wspaniałego dnia i serdecznie Cię pozdrawiam.PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger